تاریخ انتشار : سه شنبه 14 فروردین 1397 - ساعت : 12:30

کد مطلب: 47742 چاپ به اشتراگ گذاشتن

اولین جلسه رسمی شورای شهر 19 فروردین برگزار می شود

استعفای شهردار یکشنبه آینده به رای گذاشته می شود/ نجفی بر استعفا اصرار دارد

مازندشورا: شهردارآنلاین: اولین جلسه رسمی شورای شهر تهران در سال جدید ۱۹ فروردین با حضور شهردار تهران برگزار خواهد شد که به موضوع استعفای شهردار پرداخته می‌شود.

مازندشورا:به گزارش شهردار آنلاین علی اعطا سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه شورای شهر تهران تا 19 فروردین جلسه رسمی نخواهد داشت، اظهار کرد: اعضای شورای شهر تهران در سال جدید جلسه‌ای را نداشتند، تصمیم گرفته شده امروز( س9 شنبه) جلسه هم اندیشی با حضور اعضای شورا برگزار شود.

وی تصریح کرد: در جلسه هم اندیشی امروز اعضا،  یکی از موضوعاتی که مطرح خواهد شد، موضوع استعفای نجفی شهردار تهران خواهد بود و در این زمینه اعضای شورای شهر تهران نظرات خود را مطرح خواهند کرد.

براساس گزارش اداره کل ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران، اعطا خاطرنشان کرد: جلسه امروز جلسه هم اندیشی است و مصوبه‌ای نخواهیم داشت.

احمد مسجد جامعی نیز در ابتدای این جلسه با حضور در جمع خبرنگاران اعلام کرد: اعضای شورای شهر در طول تعطیلات نوروزی هیچ جلسه ای نداشتند و این اولین جلسه سال جدید است.

گفتنی است محمدعلی نجفی صبح امروز در جلسه هم ‌اندیشی با اعضای شورای شهر تهران دلایل استعفای خود را با تاکید بر بیماری‌اش در جلسه مطرح و ساعت ۱۰ جلسه را ترک کرد و به جمع مدیرانش در سالن ایران زمین پیوست. وی در حال دید و بازدید عید با مدیران، معاونان و شهرداران مناطق است.

اکنون اعضای شورا در حال بحث پیرامون پذیرش یا عدم پذیرش استعفا هستند.

گفته می شود، نجفی نامه دوم استعفای خود را  هم امروز به  شورا شهر ارائه داده و برای رفتن اصرار دارد.

در حال حاضر جلسه هم اندیشی ادامه دارد و گفته می شود در خصوص سرپرستی یا جایگزینی نجفی تصمیم گیری می شود.

به نظر می رسد برخی از اعضا همچنان بر عدم پذیرش استعفا تاکید دارند.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران گفت: قرار نیست برای شهرداری تهران سرپرستی انتخاب شود و همه اعضای شورای شهر به دنبال آن هستند که نجفی از این تصمیم خود منصرف شود.

در همین حال مرتضی الویری در حاشیه جلسه هم‌اندیشی با اعضای شورای شهر تهران در خصوص استعفای محمدعلی نجفی از شهرداری تهران اظهار داشت: تمامی اعضای شورای شهر تهران به این مورد تأکید دارند که نجفی باید در سمت خود بماند. 

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا در جلسه امروز در مورد انتخاب سرپرست شهرداری تهران گزارشاتی صورت گرفته است، گفت: تاکنون در این جلسه درباره انتخاب سرپرست تصمیم‌گیری نشده است و فعلاً نجفی به عنوان شهردار به فعالیت خود ادامه می‌دهد. 

وی گفت: اکثریت قاطع شورای شهر تهران به دنبال این هستند که نجفی از تصمیم خود منصرف شود. 

الویری گفت: عملکرد نجفی در شهرداری تهران مثبت بوده است و انتخاب گزینه دیگر به جای نجفی فعلا مطرح نیست.

این عضو شورای شهر افزود: تمامی گزینه‌هایی که درباره شهرداری تهران مطرح می‌شود شایعه است و جلسه هم‌اندیشی همچنان ادامه دارد. 

وی گفت: بیماری‌ای که درباره نجفی نیز مطرح شده است، یک نوع بیماری عادی است و خیلی‌ها این بیماری را دارند. 

رئیس کمیته بودجه شورای شهر تهران نیز گفت: نجفی نهایتا با استناد به قضاوت قطعی سه پزشک مختلف در خصوص بیماری صعب‌العلاج‌حاضر به پس گرفتن استعفا نشدند.

مجید فراهانی با بیان اینکه موضوع انتخاب سرپرست فعلا مطرح نیست و قرار شد موضوع مذاکرات در جلسه عمومی روز یکشنبه 19 فروردین» مطرح شود، گفت: استعفای شهردار روز یکشنبه آتی به رأی اعضای شورای شهر گذاشته می‌شود.

 


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #شورا #تهران #شورای #شورای شهر #اعضای #استعفا #امروز #استعفای #شهردار #شهرداری #تصمیم #اندیشی #سرپرست #یکشنبه #موضوع #ادامه #پذیرش #درباره #فروردین #بیماری #دارند #اینکه #دنبال #هم‌اندیشی #برگزار #تمامی #بودجه #الویری #منصرف #سرپرستی #اصرار #نداشتند #گزارش #اظهار #گرفته #گذاشته #اسلامی #تاکید #محمدعلی #اولین #همچنان

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : استعفای شهردار یکشنبه آینده به رای گذاشته می شود/ نجفی بر استعفا اصرار دارد

*

*


X https://sport45.site/