تاریخ انتشار : سه شنبه 14 فروردین 1397 - ساعت : 12:30

کد مطلب: 47744 چاپ به اشتراگ گذاشتن

استقبال از15میلیون مسافردرمازندران

مازندشورا: شهردارآنلاین: پرونده تعطیلات نوروزی در مازندران با میزبانی از حدود 15 میلیون نفر شب مسافر در مدت 15 شبانه روز بسته شد ، آماری که افزایش 31 درصدی نسبت به نوروز سال گذشته دارد .

مازندشورا:سرپرست اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری مازندران روز سه شنبه اعلام کرد که این استان از 27 اسفند سال 96 تا پایان 13 فروردین امسال میزبان 14 میلیون و 986 هزار نفر شب مسافر بود .
استان مازندران در مدت مشابه تعطیلات نوروزی گذشته از 12 میلیون و 200 هزار نفر شب مسافر و گردشگر نوروزی میزبانی کرده بود.
بهروز کشاورز گفت : از مجموع اقامت نوروزی ثبت شده در مازندران ، بیش از سه میلیون و 500 هزار نفر شب مربوط به روستاهاست .
وی با اشاره به افزایش سه برابری اقامت نوروزی در روستاهای مازندران ، افزود : مازندران سه هزار و 200 روستا دارد و در تعطیلات نوروزی گذشته حدود یک میلیون گردشگر به این روستاها سفر کرده و اقامت داشتند.
کشاورز با بیان اینکه برخی مسافران تا 17 فروردین به مازندران سفر خواهند کرد ، پیش بینی کرد که آمار اقامت نوروزی در استان افزایش یابد.
سرپرست میراث فرهنگی مازندران آمار اقامت ثبت شده را مربوط به مجموع تاسیسات رسمی و غیر رسمی استان اعلام کرد و گفت که ستاد تسهیلات سفر استان برای نوروز سال جاری افزون 850 هزار تخت برای پذیرایی مسافران ساماندهی کرده بود.
اقامتگاههای رسمی به مجموعه های دارای مجوز از میراث فرهنگی مانند هتل ، متل ، میهمان پذیرها و مسافرخانه ها و واحدهای بومگردی اطلاق می شود .
همچنین ظرفیت تاسیسات غیر رسمی استان بیش از 750 هزار نفر شب اقامت بود که خانه های استیجاری ، زائرسراها ، پارک ها ، مدارس و تاسیسات دولتی را شامل می شد.
ستاد اجرایی خدمات سفر مازندران با 12 کمیته از بیست و ششم اسفند سال گذشته فعالیت خود را آغاز کرد و مقرر شد تا روز 17 فروردین به کار خود ادامه دهد.

منبع:ایرنا


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #مازندران #اقامت #استان #نوروزی #میلیون #فروردین #گذشته #تاسیسات #میراث #فرهنگی #مسافران #مجموع #افزایش #مربوط #تعطیلات #اسفند #اعلام #مسافر #سرپرست #گردشگر #کشاورز

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : استقبال از15میلیون مسافردرمازندران

*

*


X https://sport45.site/