تاریخ انتشار : سه شنبه 14 فروردین 1397 - ساعت : 14:53

کد مطلب: 47764 چاپ به اشتراگ گذاشتن

شهردارآنلاین اوضاع این روزهای بهشت را بررسی می کند

چرا نجفی به رفتن اصرار دارد و شورا به ماندن؟

مازندشورا: شهردارآنلاین: نجفی می‌گوید نمی‌خواهد شهردار بماند. بهانه‌اش بیماری است که او می‌گوید سه پزشک با توجه به آن به او توصیه به استعفا کرده‌اند. شورای شهر اما نمی‌خواهد نجفی برود. علت اصلی استعفای شهردار پایتخت را بیماری نمی‌داند. اعضای اصلاح‌طلب شورای شهر از چاله های موجود بر سر راه شهردار تهران باخبر هستند و شاید زمزمه‌های غیر رسمی دیگر در مورد دلایل استعفا باعث شده است که هیچ کدام از 21 نفر عضو شورای شهر به رفتن او راضی نشوند. اما چرا نجفی اصرار دارد و اعضای شورای شهر انکار؟

مازندشورا: 

شورا نمی‌خواهد شکست بخورد

اعضای شورای شهر تهران تا به حال یک انتخاب مهم داشته‌اند که آن هم انتخاب محمدعلی نجفی اصلاح طلب به عنوان شهردار تهران بوده است. شهری که سال‌ها بود مدیر اصلاح‌طلب به خود ندیده بود و سخت در چنگال اصولگرایان گرفتار شده بود. انتخاب شورای شهر از سوی دیگر یک انتخاب واحد بود. همه 21 نفر عضو شورای شهر تهران رایشان محمدعلی نجفی بود. حالا شش ماه پس از این انتخاب با استعفای شهردار منتخبشان مواجه شده‌اند. آن هم در شرایطی که شهردار پیشین پایتخت با وجود لیست بلند بالای تخلفاتش 12 سال در سمت خود مانده بود و هیچ حرفی از استعفا نزده بود.

 نجفی می‌گوید بیمار است اما شورای شهر می‌داند بیماری بهانه است. شورای شهر این را هم خوب می‌داند که رفتن نجفی اولین شکست برای آنها را در کارنامه کاری‌شان آن هم تنها شش ماه پس از آغاز به کار خواهد نوشت. این اما تنها پس لرزه رفتن نجفی نخواهد بود. رفتن نجفی می‌تواند مردم پایتخت را هم ناامید کند. امیدی که مردم با پیروزی کامل لیست اصلاحات در انتخابات شورای شهر در دلشان جا گرفته بود. شورای شهر هم می‌خواهد این شکست را در کارنامه خود نداشته باشد و هم می‌خواهد جلوی فشارهایی که منجر به استعفای نجفی شده است بایستد. ایستادنی که اگر نباشد چه بسا شهردار بعدی احتمالی تهران را هم مجبور به استعفا کند تا اصلاح‌طلبان در هزارتویی گرفتار شوند که بیرون آمدن از آن آسان نخواهد بود. 

شهردار می‌داند فشارها تمامی ندارد

محمدعلی نجفی سال‌ها در سیاست بوده است. اخلاق خاص خودش را دارد که این اخلاق خاص موجب شد از همان ابتدای حضورش در شهرداری تهران برخی پیش‌بینی کنند که او در مقابل فشارها دوام نخواهد آورد. شاید همین موضوع هم روشن کند که چرا نجفی اصرار دارد بگوید به دلیل بیماری است که کنار می‌رود و حرفی از فشارها و کارشکنی‌ها نمی‌زند. پس از گزارش نجفی از تخلفات شهردار سابق بود که فشارها بر او آغاز شد. اخبار حکایت از عدم برگزاری دیدار میان مقام معظم رهبری و شهردار هم داشت اما نجفی به صورت علنی چیزی نمی‌گفت. ماجرای اجرای برنامه دختر بچه‌ها در برج میلاد هم دیگر موضوعی بود که آغازی برای فشار به  شهردار تهران شد. 
تا اینجای کار نجفی نشان داده است که در مورد استعفایش جدی است. از استعفا کنار نکشیده و برای رفتن از بهشت اصرار دارد. این اصرار دو جنبه می‌تواند داشته باشد. یا نجفی از ادامه فشارها بر خودش در حال جلوگیری کردن است و یا آنکه می‌داند ادامه مسیر برایش ممکن نخواهد بود و به همین دلیل عطای شهرداری را بر لقایش بخشیده است.

روزهای مهم پیش روی بهشت

حالا روزهای مهمی در پیش است. اگر جلسه علنی نوزدهم فرودین ماه شورای شهر که قرار است با حضور نجفی برگزار شود خروجی‌اش رفتن نجفی باشد شورای شهر باید در مورد شهردار بعدی پایتخت تصمیم گیری کند. موضوعی که زمزمه‌هایش از همین حالا احتمال به وجود آمدن اختلاف در میان اصلاح طلبان را بلند کرده است. ماندن نجفی شاید ساده‌ترین و بهترین راه برای بهبود شرایط باشد.


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #شورا #شهردار #شورای #شورای شهر #تهران #استعفا #فشارها #نخواهد #می‌داند #اصرار #روزهای #محمدعلی #پایتخت #شهرداری #موضوعی #اصلاح طلب #اخلاق #ادامه #می‌خواهد #بیماری #گرفتار #کارنامه #سال‌ها #استعفای #می‌تواند #اصلاح

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : چرا نجفی به رفتن اصرار دارد و شورا به ماندن؟

*

*


X https://sport45.site/