جابجایی حدود ۷ میلیون مسافر از طریق ناوگان عمومی جاده‌ای در سفرهای نوروزی امسال

تاریخ انتشار : چهار شنبه 15 فروردین 1397 - ساعت : 12:54

کد مطلب: 47799 چاپ به اشتراگ گذاشتن

در گفتگو با پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی اعلام شد:

جابجایی حدود ۷ میلیون مسافر از طریق ناوگان عمومی جاده‌ای در سفرهای نوروزی امسال

مازندشورا: مدیرکل دفتر حمل‌ونقل مسافر سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای گفت: در طرح نوروزی ۱۳۹۷ حد فاصل بیست‌وچهارم اسفندماه ۹۶ لغایت ۱۴ فروردین‌ماه سال جاری ۶ میلیون و ۹۷۸ هزار و ۴۷۵ مسافر در قالب ۶۷۰ هزار و ۹۹۰ سرویس حمل‌ونقل عمومی جابجا شده‌اند.

مازندشورا:حمیدرضا شهرکی ثانوی مدیرکل حمل‌ونقل مسافر سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی با اشاره آمار سفرهای نوروزی ۱۳۹۷ از مورخ ٩٦/١٢/٢٤ لغايت ٩٧/١/١٤ اظهار داشت: علی‌رقم گذشت ۲۰ روز از طرح نوروزی، با توجه تعطیلات آخر هفته جاری پیش‌بینی می‌شود که سفرها تا ۱۷ فروردین‌ماه ادامه یابد، البته بر اساس طرح نوروزی، ستاد هماهنگی خدمات سفر کشور در روز جاری نیز برقرار است.  

وی در خصوص آمار سفرها و تردد‌ها طی ۲۰ روز طرح نوروزی ۱۳۹۷ بیان داشت: در قالب ۶۷۰ هزار و ۹۹۰ سرویس، ۶ میلیون و ۹۷۸ هزار و ۴۷۵ مسافر جابجا شدند که نسبت به ۲۰ روز ابتدایی طرح نوروزی ۱۳۹۶ تعداد سفرها ۳.۴ درصد افزایش داشته است.

 مدیرکل حمل‌ونقل مسافر سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای افزود: در این ایام سهم اتوبوس، ميني‌بوس و سواري كرايه در جابجايي مسافرين به ترتيب برابر با ٥٨.٣، ٢٣ و ١٨.٧ درصد و سهم آن‌ها در سفرهای انجام شده نیز به ترتيب برابر با ٣٢.٣،  ١٧.١ و ٥٠.٦ درصد بوده‌است.

شهرکی ثانوی در ادامه گفت: مجموع كل تردد از مرزها از مورخ ٩٦/١٢/٢٤ لغايت ٩٧/١/١٣ برابر با یک میلیون و ۳۰۰ هزار و ۴۵۳ نفر بوده که سهم مسافرین ورودی به تعداد ۶۴۸ هزار و ۹۵۷ نفر سهم ۴۹.۹ درصدی و مسافران خروجی با تعداد ۶۵۱ هزار و ۴۹۶ نفر سهم ۵۰.۱ درصدی را به خود اختصاص داده‌اند كه متعاقبا بروزرساني خواهد شد.

این مقام مسئول در سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای یادآور شد: پر تردد ترين مرزها به ترتيب شامل، مهران، بازرگان، شلمچه، رازی و بيله سوار هستند.


منبع : وزارت راه و شهرسازی/جاده ای

برچسب ها : #حمل‌ونقل #نوروزی #مسافر #جاده‌ای #ترتيب #تعداد #میلیون #سفرهای #برابر #سفرها #راهداری #ادامه #مرزها #درصدی #ثانوی #وزارت #پایگاه #شهرسازی #شهرکی #گفتگو #لغايت

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : جابجایی حدود ۷ میلیون مسافر از طریق ناوگان عمومی جاده‌ای در سفرهای نوروزی امسال

*

*


X https://sport45.site/