تاریخ انتشار : چهار شنبه 15 فروردین 1397 - ساعت : 14:30

کد مطلب: 47800 چاپ به اشتراگ گذاشتن

میرلوحی:

استعفا را به راحتی نمی پذیریم

مازندشورا: شهردارآنلاین: معاون اجرایی شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه قاطعانه استعفای نجفی را رد می‌کنیم، گفت: اگر به راحتی استعفا را بپذیریم، اعتماد به شورا کاهش می‌یابد.

مازندشورا:محمود میرلوحی، عضو شورای شهر تهران در گفت‌وگو با ایلنا در واکنش به آینده نامشخص شهرداری تهران در شرایطی که نجفی بر استعفایش پافشاری دارد، گفت: نظر قاطع شورای شهر رد استعفای نجفی است و بر این تصمیم اصرار دارد. نظر ما این است که این استعفا به صلاح نیست و این رویکرد دلایل مختلفی دارد.

میرلوحی با بیان اینکه چرا کسانی که به شهردار فشار می‌آورند به اقدامات او توجه ندارند، افزود: ۱۲ پرونده در رابطه با تخلفات دوره گذشته شهرداری به قوه قضائیه ارسال شده است، اما هنوز به ما در این رابطه هیچ گزارشی داده نشده‌است.در مورد دستگیری قائم مقام شهرداری قبلی نیز هیچ توضیحی به ما داده نشده است. 

عضو شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: اگر استعفای نجفی را قبول کنیم باعث می‌شود، این ابهامات و سوالات باقی بماند. شورا حق دارد، اگر استعفا را به مصلحت شهر نمی‌داند با آن مخالفت کند. ما استعفا را به مصلحت شهر نمی‌دانیم و اینکه آقای نجفی در این رابطه و در واکنش به تصمیم شورا چه خواهد کرد به خودِ ایشان مربوط است.

وی ادامه داد: شورا می‌خواهد بگوید که تصمیم ما برای انتخاب نجفی درست و مناسب بود. شاید به برخی از اقدامات ایشان انتقاد داشته باشیم، اما تا وقتی که در شورای شهر احساس نکنیم که این رای به نفع و مصلحت مردم و شهر است، استعفا را نخواهیم پذیرفت.

میرلوحی با بیان اینکه بعضی از اعضای شورا اعلام می‌کنند که آقای نجفی کسالت داشته و باید عمل جراحی کند، افزود: درست است که این مساله حق شخصی ایشان است، اما تلاش ما این است مصالح شهر، رای‌‌دهندگان، شورا، اصلاح‌طلبان و آقای نجفی را همه با هم ببینیم. اگر قرار باشد به همین سادگی به علت فشارها یا هزار دلیل دیگر استعفا را بپذیریم، در آینده فرد جدیدی که انتخاب می‌شود با چه اعتمادی به شورای شهر این سمت را خواهد پذیرفت؟

 وی ادامه داد: کارکردن در شهرداری تهران بسیار سنگین است و همه می‌دانند در کار سنگین، "نه" گفتن هزینه دارد و انتظاراتی که از شهرداری تهران می‌رود، بسیار فراوان است و اینها همه نکاتی است که باید در این مرحله مدنظر قرار گیرد.

معاون اجرایی شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه شورا بنا ندارد به آسانی به این استعفا "بله" بگوید، افزود: اصلاح‌طلبان پشتوانه رای به لیست امید بودند و شورای شهر و مدیریت آقای نجفی در این مساله ذی‌نفع  هستند، درنتیجه باید منافع آن‌ها را نیز در نظر گرفت. اگر به هر دلیل دیگری نجفی از شهرداری رفت حداقل افراد بعدی به این مساله خواهند رسید که این شورا با نپذیرفتن استعفا براحتی پای نظر مردم ایستاده است و برنامه و رویکرد دارد.

وی ادامه داد: البته اگر مجبور شدیم که استعفا را بپذیریم یک مسیر دیگری است، اما فعلا براساس برایند هزینه و فایده‌ای که در پذیرفتن استعفای ایشان وجود دارد، تلاش برای ماندن ایشان است. البته ما توقع نداریم که ایشان استعفای خود را در این شرایط پس بگیرد، به هر حال دلایل ایشان واقعی است و شورا هم دلایل و نظرات ایشان را شنیده است و می‌داند که علاوه بر بیماری فشار سنگینی روی ایشان قرار دارد. البته برای حقوق شخصی آقای نجفی احترام خاصی قائل هستم، چراکه در هر صورت به یک بیماری جدید مبتلا شده‌اند و فشار بیماری جدید مزید بر علت شده است.

میرلوحی با تاکید بر اینکه شورا از آغاز کار خود دو تصمیم مهم؛ نخست منسجم ماندن شورا تا پایان دوره و دوم انتخاب نجفی را اتخاذ کرده است به دلایل شورا برای نپذیرفتن استعفا اشاره کرد کرد و گفت: در جلسه هم‌اندیشی شورای شهر روی انسجام و یکپارچگی شورا در تصمیمات به شدت تاکید شد و این مساله فارغ از پذیرش یا عدم پذیرش استعفای نجفی است. نکته دوم به شرایط شهرداری برمی‌گردد و این دلیل دیگری برای نپذیرفتن استعفای ایشان است. همانطور که بارها گفته‌ام؛ شهرداری را در شرایط نابسامانی تحویل گرفتیم و امروز بسیاری از این مسائل مدیریت و تدبیر شده است.

 


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #شورا #استعفا #شهرداری #شورای شهر #شورای #تهران #استعفای #اینکه #میرلوحی #مساله #تصمیم #دلایل #تاکید #شرایط #نپذیرفتن #دیگری #البته #بیماری #افزود #ادامه #رابطه #مصلحت #پذیرش #مدیریت #ماندن #بگوید #رویکرد #آینده #واکنش #اقدامات #اصلاح‌طلبان #سنگین #بسیار #بپذیریم #هزینه

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : استعفا را به راحتی نمی پذیریم

*

*


X https://sport45.site/