ستاد بحران خشکسالی در مازندران تشکیل شود/لزوم تمهیدات جدی برای تامین منابع آبی

تاریخ انتشار : چهار شنبه 15 فروردین 1397 - ساعت : 14:30

کد مطلب: 47802 چاپ به اشتراگ گذاشتن

رئیس مجمع نمایندگان مازندران:

ستاد بحران خشکسالی در مازندران تشکیل شود/لزوم تمهیدات جدی برای تامین منابع آبی

مازندشورا: رئیس مجمع نمایندگان مازندران با بیان اینکه ستاد بحران خشکسالی در استان تشکیل شود، گفت: برخی از مدیران پیشنهاد تغییر الگوی کشت را داده‌اند اما بسیاری از اراضی شمالی مازندران تنها استعداد برنجکاری را دارند لذا باید تمهیداتی برای تامین منابع آبی و ادامه کشت و کار در این زمینه صورت بگیرد.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، علی رضیان صبح امروز در نخستین جلسه شورای اداری مازندران با اشاره به شعار سال اظهار کرد: موانعی در تولید داریم و مازندران که قطب اقتصاد کشاورزی است دارای موانع زیادی در بخش تولیدات کشاورزی است.

وی افزود: مشکل جدی در کشاورزی بحث آب است، دو محصول محوری یعنی مرکبات و برنج را داریم که وابسته به آب هستند، اما شرایط خوبی نداریم، بحث واردات بی‌رویه را نیز در بخش کشاورزی داریم.

رئیس مجمع نمایندگان مازندران با انتقاد از نبود زیرساخت‌های مناسب گردشگری در کشور و از جمله مازندران بیان کرد: سالانه 30 میلیون نفر خروجی برای گردشگری از کشور داریم، با یک حساب سرانگشتی اگر هر نفر هزار دلار هزینه کند، 30 میلیون دلار یعنی نصف درآمد ارزی از کشور خارج می‌شود که اگر زیرساخت خوبی در کشور مهیا شود، این مبالغ در خود کشورمان خرج  شده و به سود اقتصاد داخلی است.

این مسؤول با اشاره به حضور 15 میلیون نفرشب اقامت نوروزی در مازندران بیان کرد: باوجود فعالیت‌هایی که انجام شده است، زیرساخت‌های گردشگری پاسخگوی این بخش نیست و باید آن را ارتقا دهیم، براساس گزارش‌های رسیده، حتی وضعیت سرویس بهداشتی و نمازخانه‌های مازندران برای گردشگران مناسب نبوده است.

رضیان گفت: در بخش صنعت مشکلات زیادی داریم و باید مورد توجه قرار بگیرد، در فضای بانکی و تسهیلات نیاز به همراهی بانک‌ها داریم، جرایم سنگین باید برطرف و سیستم مالیاتی باید شفاف‌سازی و فضای عملیاتی آن به درستی انجام شود.

وی با پیشنهاد اینکه امسال ستاد بحران خشکسالی در مازندران تشکیل شود، اظهار کرد: برخی از مدیران پیشنهاد تغییر الگوی کشت را داده‌اند اما بسیاری از اراضی شمالی مازندران تنها استعداد برنجکاری را دارند لذا باید تمهیداتی برای تامین منابع آبی و ادامه کشت و کار در این زمینه صورت بگیرد.

رئیس مجمع نمایندگان مازندران در پایان گفت: اقتصاد مازندران متکی به کشاورزی و گردشگری است و باید در این زمینه‌ها جدی‌تر وارد شویم، نوع برخورد و رفتار با مردم در مواجهه با مشکلات نیز مهم است و باید حرمت مردم را داشته باشیم.

86001/ع


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #مازندران #داریم #کشاورزی #گردشگری #میلیون #نمایندگان #اقتصاد #تشکیل #مناسب #خشکسالی #مشکلات #پیشنهاد #بگیرد #زیرساخت‌های #زیادی #اظهار #اشاره #منابع #بحران #تامین #رضیان

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : ستاد بحران خشکسالی در مازندران تشکیل شود/لزوم تمهیدات جدی برای تامین منابع آبی

*

*


X https://sport45.site/