مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 47805 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 15 فروردین 1397 -ساعت : 16:30

چاپ به اشتراگ گذاشتن

توسعه بازارچه های محلی بیرجند

مازندشورا: شهردارآنلاین: رئیس شورای اسلامی شهر بیرجند گفت: توسعه بازارچه های محلی در محله های مختلف شهر برای کمک به کاهش دغدغه معیشتی مردم و ساماندهی بازارچه های کنونی از برنامه های شهرداری بیرجند در سال جاری است.

مازندشورا:ابراهیم تقی زاده روز چهارشنبه در دیدار شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر بیرجند با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به نامگذاری سال 1397 از سوی رهبر معظم انقلاب به نام حمایت از کالای ایرانی افزود: شهرداری بیرجند در اجرایی شدن رهنمود معظم له اقدام لازم را انجام می دهد.
وی بیان کرد: در خصوص حمایت از کالای داخلی برنامه ریزی لازم با سازمان های وابسته به شهرداری بیرجند انجام می شود.
رئیس شورای شهر بیرجند بهسازی پارک ها، احداث پارک بزرگ در منطقه مهرشهر و پارک بلوار پیامبر اعظم (ص) برای تامین اوقات فراغت شهروندان را از دیگر برنامه های شهرداری اعلام کرد.
وی گفت: در ارتباط با آسفالت مناطق مختلف شهر بیرجند که بخش زیاد آن در منطقه مهرشهر سال گذشته انجام شد، به شکل مداوم در صورت تامین اعتبار انجام می شود.
تقی زاده افزود: با توجه به بافت فرهنگی شهر بیرجند، شهرداری در برگزاری کنگره 2 هزار سردار و شهدای استان در سال جاری از همه ظرفیت خود استفاده می کند.
وی اظهار کرد: 2 میدان در شهر با نمادهای متناسب با فرهنگ ایثار و شهادت، نصب و آماده سازی می شود تا کنگره یادشده به باشکوه ترین شکل برگزار شود.
وی گفت: سال 1396 برای سالم سازی فعالیت هایی مانند پرداخت هزینه، پرداخت حقوق و مزایای کارکنان شهرداری بیرجند تلاش های خوبی انجام شد.
رئیس شورای اسلامی شهر بیرجند گفت: طبق قانون 60 درصد بودجه شهرداری باید به هزینه جاری و 40 درصد به هزینه های پرسنلی اختصاص یابد اما با توجه به تعداد کارکنان شهرداری و دستگاه های وابسته موفق به تخصیص بودجه به این شکل نشدیم.
وی افزود: در سال جاری با توجه به پرداخت بدهی های شهرداری در سال قبل تلاش داریم تقسیم بندی بودجه را به شکل واقعی آن اجرا کنیم.
وی اظهار کرد: پل موسی بن جعفر (ع) که سال ها بلاتکلیف بود هم اکنون مراحل پایانی را می گذارند و هفت ملک در منطقه فرزان از املاک باقی مانده بود که یکی از آنها سال قبل تملک و 6 ملک دیگر با توافقی که با مالکان شد، آزادسازی می شود.
تقی زاده گفت: دعوت از مدیران دستگاه های اجرایی برای ایجاد هماهنگی بین بخشی از برنامه های انجام شده در سال قبل بود که در سال جاری هم ادامه دارد.
وی بیان کرد: حضور دستگاه های اجرایی در کنار شورای اسلامی شهر و شهرداری بیرجند سرعت پاسخگویی به درخواست مردم را افزایش می دهد و در هفت ماه که از آغاز کار شورای شهر دوره پنجم گذشته، هر هفته به طور میانگین 2 جلسه سه ساعته شورا برگزار شده است.

منبع:ایرنا


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : بیرجند - شهرداری - شورا - شورای - منطقه - هزینه - پرداخت - دستگاه - بودجه - اجرایی - اسلامی - برنامه - افزود - برگزار - شورای شهر - کارکنان - مهرشهر - کالای - حمایت - وابسته - تامین - کنگره - گذشته - اظهار -

نظر شما در مورد : توسعه بازارچه های محلی بیرجند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*