تاریخ انتشار : چهار شنبه 15 فروردین 1397 - ساعت : 16:30

کد مطلب: 47805 چاپ به اشتراگ گذاشتن

توسعه بازارچه های محلی بیرجند

مازندشورا: شهردارآنلاین: رئیس شورای اسلامی شهر بیرجند گفت: توسعه بازارچه های محلی در محله های مختلف شهر برای کمک به کاهش دغدغه معیشتی مردم و ساماندهی بازارچه های کنونی از برنامه های شهرداری بیرجند در سال جاری است.

مازندشورا:ابراهیم تقی زاده روز چهارشنبه در دیدار شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر بیرجند با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به نامگذاری سال 1397 از سوی رهبر معظم انقلاب به نام حمایت از کالای ایرانی افزود: شهرداری بیرجند در اجرایی شدن رهنمود معظم له اقدام لازم را انجام می دهد.
وی بیان کرد: در خصوص حمایت از کالای داخلی برنامه ریزی لازم با سازمان های وابسته به شهرداری بیرجند انجام می شود.
رئیس شورای شهر بیرجند بهسازی پارک ها، احداث پارک بزرگ در منطقه مهرشهر و پارک بلوار پیامبر اعظم (ص) برای تامین اوقات فراغت شهروندان را از دیگر برنامه های شهرداری اعلام کرد.
وی گفت: در ارتباط با آسفالت مناطق مختلف شهر بیرجند که بخش زیاد آن در منطقه مهرشهر سال گذشته انجام شد، به شکل مداوم در صورت تامین اعتبار انجام می شود.
تقی زاده افزود: با توجه به بافت فرهنگی شهر بیرجند، شهرداری در برگزاری کنگره 2 هزار سردار و شهدای استان در سال جاری از همه ظرفیت خود استفاده می کند.
وی اظهار کرد: 2 میدان در شهر با نمادهای متناسب با فرهنگ ایثار و شهادت، نصب و آماده سازی می شود تا کنگره یادشده به باشکوه ترین شکل برگزار شود.
وی گفت: سال 1396 برای سالم سازی فعالیت هایی مانند پرداخت هزینه، پرداخت حقوق و مزایای کارکنان شهرداری بیرجند تلاش های خوبی انجام شد.
رئیس شورای اسلامی شهر بیرجند گفت: طبق قانون 60 درصد بودجه شهرداری باید به هزینه جاری و 40 درصد به هزینه های پرسنلی اختصاص یابد اما با توجه به تعداد کارکنان شهرداری و دستگاه های وابسته موفق به تخصیص بودجه به این شکل نشدیم.
وی افزود: در سال جاری با توجه به پرداخت بدهی های شهرداری در سال قبل تلاش داریم تقسیم بندی بودجه را به شکل واقعی آن اجرا کنیم.
وی اظهار کرد: پل موسی بن جعفر (ع) که سال ها بلاتکلیف بود هم اکنون مراحل پایانی را می گذارند و هفت ملک در منطقه فرزان از املاک باقی مانده بود که یکی از آنها سال قبل تملک و 6 ملک دیگر با توافقی که با مالکان شد، آزادسازی می شود.
تقی زاده گفت: دعوت از مدیران دستگاه های اجرایی برای ایجاد هماهنگی بین بخشی از برنامه های انجام شده در سال قبل بود که در سال جاری هم ادامه دارد.
وی بیان کرد: حضور دستگاه های اجرایی در کنار شورای اسلامی شهر و شهرداری بیرجند سرعت پاسخگویی به درخواست مردم را افزایش می دهد و در هفت ماه که از آغاز کار شورای شهر دوره پنجم گذشته، هر هفته به طور میانگین 2 جلسه سه ساعته شورا برگزار شده است.

منبع:ایرنا


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #بیرجند #شهرداری #شورا #شورای #منطقه #هزینه #پرداخت #دستگاه #بودجه #اجرایی #اسلامی #برنامه #افزود #برگزار #شورای شهر #کارکنان #مهرشهر #کالای #حمایت #وابسته #تامین #کنگره #گذشته #اظهار

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : توسعه بازارچه های محلی بیرجند

*

*


X https://sport45.site/