تاریخ انتشار : چهار شنبه 15 فروردین 1397 - ساعت : 18:30

کد مطلب: 47823 چاپ به اشتراگ گذاشتن

تسهیل فرایند صدور پروانه ساختمانی

مازندشورا: شهردارآنلاین: رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر همدان گفت: شهرداری همدان فرایند صدور پروانه ساختمانی را تسهیل کند.

مازندشورا:کامران گردان پیش از ظهر چهارشنبه در دیدار نوروزی شهردار، معاونین و مدیران شهرداری گفت: اقدامات صورت گرفته در طول یکسال گذشته رضایتمندی نسبی به همراه داشت.

کامران گردان با بیان اینکه در اقدامات استقبال از بهار مناطق چهارگانه شهرداری عملکرد خوبی داشتند، افزود: همچنین برخی از سازمانهای زیرمجموعه از جمله عمران، ترافیک، فضای سبز خوب عمل کردند که عملکرد آنها قابل تقدیر است.

گردان به نظر سنجی ها از مسافران نوروزی در بازدید های صورت گرفته در ایام نوروز از سطح شهر و ستاد خدمات سفر شهرداری همدان اشاره کرد و گفت: در این نظر سنجی بیشترین رضایت مسافران تمیزی شهر همدان بود که مورد توجه آنها قرار گرفته بود.

وی در ادامه به چالشهای پیش روی شورا و شهرداری همدان اشاره کرد و با تاکید بر رفع و توجه به این مسایل گفت: روزمرگی و عدم برنامه های کوتاه مدت، میان و بلند مدت در اداره و توسعه شهر، عدم توفیق در حوزه فناوری اطلاعات، نبود شیوه های همکاری سازمانها و نهادهای دولتی در پرداخت بدهی ها، نبود بستر مناسب جهت مشارکت و سرمایه گذاری بخش خصوصی، عدم کیفیت در مصالح و اجرای آسفالت معابر و ضعف نگهداری و فقدان بکارگیری شیوه های جدید تامین منابع و سرمایه گذاری از جمله چالشهای پیش روی شهرداری است که باید مورد توجه قرارگیرد.

وی همچنین بر ساماندهی مشاغل مزاحم تاکید کرد و یادآور شد: وجود موانع و مسایل درون و برون سازمانی و فرآیند صدور پروانه که این مسئله مورد گلایه مردم و انبوه سازان واقع شده است و باید فرایند صدور پروانه ساختمانی را تسهیل کرد.

سخنگوی شورای اسلامی شهرهمدان همچنین از خلاء آموزش های شهروندی انتقاد کرد و گفت: این موضوع از دیگر چالشهایی است که مدیریت شهری باید در این زمینه با جدیت وارد شده و برنامه های مناسبی در این زمینه ارائه داده و اجرایی کند.

کامران گردان به چالشها و مشکلات حوزه حمل و نقل وترافیک نیز اشاره کرد و گفت:  ایجاد زیرساختهای حمل و نقل پاک، مطلوبیت حمل و نقل عمومی در مقایسه با حمل و نقل شخصی، کاهش زمان سفر اتوبوسرانی در شهر، افزایش فضای پارک عمومی خودرو، کاهش خودرو محوری در سسیستم حمل و نقل شهری، روانسازی عبور و مرور وسائط نقلیه  با رویکرد ارتقای کیفی معابر و ایمنی حمل و نقل پاک و مسیرهای عبور عابر پیاده از جمله این موارد است که توجه به این موارد ضروری است.

گردان همچنین از دیگر چالشها و مسائل در حوزه فرهنگی اجتماعی که باید توجه شود را میزان اثربخشی  آموزشهای شهروندی، پررنگ شدن نقش و جایگاه زنان در شهر و شهرداری، ایجاد نشاط اجتماعی در بین شهروندان، هویت دینی و انقلابی در بین شهروندان بویژه نسل جوانان، مسئولیت پذیری اجتماعی بنگاه ها، نهادها و شهروندان، کاهش ناهنجاریها و آسیب ها ی اجتماعی برشمرد.

منبع:مهر


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #شهرداری #گردان #همچنین #اجتماعی #همدان #اشاره #گرفته #کامران #شهروندان #پروانه #چالشها #زمینه #شهروندی #معابر #ایجاد #شورا #گذاری #عمومی #موارد #خودرو #چالشهای #اقدامات #نوروزی #ساختمانی #فرایند #عملکرد #مسافران #برنامه #مسایل #تاکید #تسهیل #سرمایه

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : تسهیل فرایند صدور پروانه ساختمانی

*

*


X https://sport45.site/