تاریخ انتشار : چهار شنبه 15 فروردین 1397 - ساعت : 18:30

کد مطلب: 47824 چاپ به اشتراگ گذاشتن

سنگینی اقساط وام تعویض خودروبرای رانندگان تاکسی

مازندشورا: شهردارآنلاین: مدیرعامل سازمان تاکسیرانی بجنورد گفت: پرداخت اقساط وام طرح تعویض تاکسی های فرسوده برای رانندگان در بجنورد سنگین است.

مازندشورا:حمیدرضا شافعی با بیان اینکه در مرحله نخست طرح جایگزینی تاکسی های فرسوده شماری از رانندگان برای تعویض خودروهای خود ثبت نام کردند، اظهار کرد: طی دو سال گذشته بیش از ۲۰۰ متقاضی برای گرفتن تسهیلات تعویض تاکسی فرسوده ثبت‌نام کردند اما درآمد رانندگان با پرداخت اقساط وام برابری نداشت به همین علت برای امرار معاش زندگی و پرداخت اقساط با مشکل مواجه شدند.

شافعی افزود: سقف وام معادل ۲۰ میلیون تومان و مبلغ پنج میلیون تومان نیز برای اقساط خودرو در نظر گرفته‌شده بود که این تسهیلات با کارمزد ۱۶ درصد و بازپرداخت چهارساله در اختیار متقاضیان قرار گرفت اما با این وجود رانندگان توان پرداخت را نداشتند.

وی تصریح کرد: قرار است در طرح جدید تعویض خودروهای فرسوده تنوع خودروها بیشتر شود تا رانندگان به نسبت وسع خود و نوع تسهیلات خودروی مورد نظر را انتخاب کنند.

وی اضافه کرد: هنوز این طرح مصوب نشده چنانچه قرداد بین شرکت های خودرو ساز، بانک عامل و شهرداری ها منعقد شود تا پایان شهریور ماه امسال اجرایی خواهد شد.

شافعی با بیان اینکه ۳۰درصد تاکسی های بجنورد فرسوده هستند، بیان کرد: میانگین عمر مفید تاکسی در سال گذشته ۱۰ سال بوده که ۱۵ درصد تاکسی ها تبدیل وضعیت شده اند.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی و اتوبوس رانی  بجنورد در ادامه به فرسودگی ۶۰درصد اتوبوس های حمل و نقل عمومی شهری بجنورد اشاره کرد و گفت: به منظور جایگزینی اتوبوس های فرسوده طرحی در دست اجرا است که با تامین اعتبار تعویض می شوند.

شافعی همچنین درباره وضعیت نامناسب بدنه اتوبوس ها که براثر تبلیغات به وجود آمده، اظهار کرد: مدتی از اتمام قرارداد پیمان کار تبلیغات بدنه اتوبوس گذشته به همین علت سبب نازیبایی بدنه اتوبوس ها شده است.

وی افزود: چنانچه پیمان کار برای تبلیغات بدنه اتوبس انتخاب نشود، نسبت به پاک سازی آن اقدام می شود.

منبع:مهر


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #تاکسی #اتوبوس #فرسوده #رانندگان #تعویض #شافعی #اقساط #پرداخت #بجنورد #تبلیغات #تسهیلات #گذشته #وضعیت #جایگزینی #اینکه #پیمان #خودروهای #خودرو #اظهار #افزود #میلیون #تومان #چنانچه

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : سنگینی اقساط وام تعویض خودروبرای رانندگان تاکسی

*

*


X https://sport45.site/