تاریخ انتشار : چهار شنبه 15 فروردین 1397 - ساعت : 20:30

کد مطلب: 47832 چاپ به اشتراگ گذاشتن

اطلاعیه تخریب فضای سبز تبریز

مازندشورا: شهردارآنلاین: در پی قلع و قمع درختان و تخریب فضای سبز منطقه زعفرانیه تبریز، سازمان پارک ها و زیباسازی شهرداری با صدور اطلاعیه ای، توضیحاتی در این خصوص ارائه داد.

مازندشورا:به دنبال اجرای حکم تغییر کاربری و قطع تعدادی از درختان و تخریب فضای سبز در منطقه یاد شده و با توجه به ابراز نگرانی و پیگیری جمعی از همشهریان و رسانه ها نسبت به این موضوع، در راستای شفاف سازی اذهان عمومی موارد ذیل را در این خصوص به اطلاع شهروندان عزیز و اصحاب رسانه می رساند:
اطلاعیه حاکی است: به رغم مخالفت و تلاش سازمان پارک ها و زیباسازی شهرداری تبریز برای جلوگیری از اجرای این امر، بر اساس حکم مقام قضایی که در تاریخ 96/5/17 صادر شده بود، پیش از ظهر امروز قطع درختان و تخریب فضای سبز منطقه مذکور در شهرک زعفرانیه تبریز، در حضور عوامل نیروی انتظامی انجام گرفت.
در اطلاعیه آمده است: مدیریت جدید سازمان پارک ها و زیباسازی از سه ماه قبل پیگیر موضوع بوده و رایزنی هایی را نیز با مسئولان استانی جهت جلوگیری از اجرای این حکم داشته است، امّا متاسفانه کاربری فضای سبز این منطقه به مساحت 500 مترمربع توسط اداره کل مسکن شهرسازی و مصوبه کمیسیون ماده 5 تغییر یافته و چهار سال قبل برای این محل حکم کاربری مسکونی صادر و زمین مذکور به فروش رفته بود و دادگاه بدوی و تجدیدنظر در برابر این قرارداد، سند شش‌دانگ مسکونی موخر صدور را ارجح‌تر دانسته و رأی به اجرای حکم و قطع درختان داده است.
در اطلاعیه تشریح شده است: این در حالی است که چندی پیش سازمان پارکها با ارسال نامه ای به شهرداری منطقه 2 خواستار رسیدگی به این موضوع شد و طی نامه ای خواستار پیگیری این موضوع از طریق معاوضه زمین این بوستان با زمینی دیگر در همان منطقه بوده است. 
در اطلاعیه یادآور شده است: این موضوع در حالی در فرآیند اداری خود قرار داشت که صبح امروز بی هیچ اطلاع قبلی تعداد 120 اصله از درختان منطقه زعفرانیه قلع و قمع شد و با فشارهای صورت گرفته از سوی سازمان پارک ها و زیباسازی از قطع 20 اصله درخت دیگر جلوگیری به عمل آمد.
در اطلاعیه تاکید شده است: قطع این درختان در حالی مخفیانه و بدون اطلاع قبلی به سازمان پارک ها روی داد که حتی فرصتی برای انتقال این درختان قدیمی و کهن توسط عوامل فضای سبز ایجاد نشد.
در این اطلاعیه آمده است: سازمان پارک ها و زیباسازی شهرداری تبریز همواره با هرگونه تغییر کاربری فضای سبز و قطع درختان در تمامی مناطق شهری و حاشیه ای مخالف بوده و در موارد متعدد با انجام رایزنی و پیگیری های لازم، از اجرای امر جلوگیری به عمل آورده است و در مواردی نیز در برابر حکم مقام قضایی، کاری از پیش نبرده ایم.
سرانه فضای سبز تبریز 1.8 میلیون نفری بنا بر اعلام سازمان های متولی حدود 12 متر است. 

منبع:ایرنا


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #اطلاعیه #درختان #منطقه #موضوع #اجرای #تبریز #زیباسازی #جلوگیری #کاربری #شهرداری #اطلاع #تخریب #پیگیری #تغییر #رایزنی #مسکونی #برابر #خواستار #عوامل #امروز #رسانه #قضایی #موارد #مذکور #زعفرانیه

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : اطلاعیه تخریب فضای سبز تبریز

*

*


X https://sport45.site/