تاریخ انتشار : چهار شنبه 15 فروردین 1397 - ساعت : 20:53

کد مطلب: 47835 چاپ به اشتراگ گذاشتن

کاشت 200 هزار گل لاله در شمال تهران

مازندشورا: شهردارآنلاین: یک شهروند منطقه 2 تهران در محله ایوانک با کاشت 200 هزار گل لاله پیاده رویی برای بازدید شهروندان، به احترام به تمام مادران جهان ایجاد کرد.

مازندشورا: در مراسم "لاله برای مادران" از دکتر هومن اردبیلی یکی از شهروندان منطقه 2 تهران به خاطر اقدام وی مبنی بر کاشت 200 هزار گل لاله در این منطقه تقدیر به عمل آمد.

در این مراسم سفیر هلند در ایران، شهردار منطقه 2، برخی از اعضای شورای شهر و دیگر مسئولان شهری در این مراسم حضور داشتند.

رسول کشت پور، شهردار منطقه 2 در تجلیل از اقدام این شهروند ضمن اشاره به اینکه ما در تهران قدر شهروندان مسئول را می دانیم، گفت: مهمترین وظیفه ما ایجاد شهری ایمن با فضایی شاید و مفرح است.

وی با بیان اینکه یکی از شاخص های مهم ارزیابی شهرداران مربوط به توسعه مالکیت مشاعی است، افزود: دکتر هومن اردبیلی و همسرشان خانم دکتر مریم ملک پور 5 سال پیش با نیت بزرگداشت مادر جناب اردبیلی 5 هزار گل لاله در این منطقه کاشتند و امروز با گذشت 5 سال در این منطقه 200 هزار گل لاله داریم.

کشت پور با تاکید بر اینکه در روزهای اخیر 200 هزارنفر از این اثر زیبا و ماندگار دیدن کردند، تصریح کرد: قول می دهیم، طول این پیاده راه لاله برای مادران را بیشتر کنیم و به پیشنهاد خانم نژاد بهرام این مکان به نام بوستان لاله برای مادران نام گذاری شود.

شهردار منطقه 2 خاطرنشان کرد: 3 هدف مهم برای شهر تعریف شده است. اولین هدف به روز رسانی برنامه کاهش آلودگی، دوم هدف توسعه حمل و نقل عمومی و سومین هدف نیز توسعه فرهنگ شهرنشینی است.

وی با بیان اینکه ما به دنبال هوشمندسازی این منطقه هستیم، افزود: پذیرفته ایم که هزینه ساخت ایستگاه خط 7 مترو را بپردازیم، چراکه توسعه مترو نیز خود یک پروژه زیست محیطی محسوب می شود. این یعنی 300 هزار شهروند این منطقه به زودی از زیرزمین و به وسیله فن آوری پاک حرکت خواهند کرد.

کشت پور در پایان خاطرنشان کرد: نگاهمان به موضوعات مختلف کاملا راهبردی است و برای فعالیت هایی که دکتر اردبیلی انجام دادند، اهمیت زیادی قائل هستیم.

در ادامه این مراسم، ابراهیم امینی نائب رییس شورای اسلامی شهرتهران ضمن تشکر از اقدام نمونه این شهروند گفت: ایشان از مفهوم زیبای نذر به درستی استفاده کردند و این بدان معناست که هر کسی که از اقدام فوق العاده ایشان الهام بگیرد، ثواب عملش به نام دکتر هومن اردبیلی و همسرشان نوشته خواهد شد.

وی بر ضرورت حمایت از شهروندان مسئول تاکید کرد و گفت: در نظر داریم در شهر تهران فضا و فرصت های مناسبی برای شهروندانی همچون دکتر اردبیلی فراهم کنیم.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران خاطرنشان کرد: از آن جا که نام کشور هلند مردم ایران را به یاد گل می اندازد، این اقدام و اقداماتی از این دست می تواند به عنوان بهانه ای برای نزدیکی دو کشور و روابط عمیق تر تلقی شود. 

معاون سفیر هلند: انتظار داریم به زودی تهران همانند باغ های هلند پر از گل شود
اوت دائود، معاون سفیر هلند در ایران نیز در این مراسم ضمن تشکر از اقدام دکتر اردبیلی و خواندن شعر کوتاهی از سعدی گفت: افتخار من این است که امروز در این مکان حضور دارم.

وی با بیان اینکه گویا در سال اول دکتر هومن اردبیلی تنها با کاشت 5 هزار گل لاله این کار را شروع کرده بود، گفت: ایشان هرسال تعداد گل های لاله را دو برابر کرد و حالا بعد از گذشت 5 سال تعداد این گل ها، به 200 هزار لاله رسیده است.

معاون سفیر هلند ادامه داد: این بدان معناست که اگر ایشان به این کاشت این گل ها ادامه دهند، به زودی شهرتهران مثل باغ های هلند پر از گل خواهد شد.

در پایان این مراسم، شهردار منطقه 2 لوح یادبودی را به پاس تلاش این شهروند تهرانی به وی تقدیم کرد.

منبع:شهرنوشت


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #منطقه #تهران #اردبیلی #اقدام #مراسم #اینکه #توسعه #شهروند #شهردار #معاون #داریم #شهروندان #خاطرنشان #مادران #شورای #ادامه #شورا #اسلامی #شهرتهران #معناست #تعداد #افزود #همسرشان #مسئول #امروز #تاکید #هستیم #پایان

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : کاشت 200 هزار گل لاله در شمال تهران

*

*


X https://sport45.site/