گشوده شدن سفره رحمت امام رضا (ع) در سراسر کشور/ پیش‌بینی امداد 12 میلیارد تومانی آستان قدس رضوی به محرومان در سال جاری

تاریخ انتشار : پنج شنبه 16 فروردین 1397 - ساعت : 10:35

کد مطلب: 47842 چاپ به اشتراگ گذاشتن

نماینده آستان‌قدس رضوی در مازندران مطرح کرد

گشوده شدن سفره رحمت امام رضا (ع) در سراسر کشور/ پیش‌بینی امداد 12 میلیارد تومانی آستان قدس رضوی به محرومان در سال جاری

مازندشورا: نماینده آستان قدس رضوی در مازندران با اشاره به میزان خدمات آستان قدس رضوی در سال 96 به محرومان این استان به میزان 4 میلیارد تومان، گفت: برنامه‌های سال 97 آستان قدس رضوی در مازندران متنوع بوده و تنها در بخش امداد به مستضعفان و محرومان بالغ بر 12 میلیارد تومان است که درصدی از این رقم با مشارکت منابع استانی و خیران رضوی تامین می‌شود.

مازندشورا: محمداسماعیل امام‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ساری با بیان اینکه با ایجاد نمایندگی آستان‌قدس در استان‌ها، سفره رأفت و رحمت امام رضا علیه‌السلام در سراسر کشور گشوده شده است، اظهار کرد: فرصت جدید برای خادم‌ امام رضا (ع) شدن مردم کشورمان در پرتو اندیشه‌های الهی مقام معظم رهبری در حکم معظم‌له به تولیت آستان‌قدس رضوی به‌وجود آمد، که تحقق‌بخش آرزوی سال‌های سال مردم ایران است.

وی گشوده‌شدن خوان نعمات آقا علی‌ابن موسی‌الرضا علیه‌السلام در سراسر کشور را فرصت طلایی برای ایرانیان توصیف کرد و افزود: خادمی ساحت قدسی آقا و مولای‌مان حضرت رضا(ع) مدال افتخاری است که با عنایت خداوند و رأفت امام مهربانی‌ها عاید افراد می‌شود.
 
امام‌زاده تاریخ تاسیس دفتر نمایندگی آستان‌قدس رضوی در مازندران را شهریور سال 95 ذکر کرد و گفت: دفاتر نمایندگی آستان‌قدس رضوی در استان‌ها با هدف گسترش فرهنگ زیارت، که جان‌مایه فرهنگ رضوی است، آغاز بکار کرده و خدمت بی‌شائبه به محرومان با استفاده از ظرفیت خادمیاران شهرستانی را وجهه همت خویش قرار داده‌اند.
 
سرپرست نمایندگی آستان‌قدس رضوی در مازندران با بیان این‌که همه نیروها و دفاتر رابطان در شهرستان‌ها با مشارکت عاشقانه خادمیاران حضرت تامین شده و هیچ هزینه‌ای را متوجه آستان‌قدس رضوی نمی‌کنند، افزود: آنچه که در نمایندگی‌های آستان‌قدس رضوی در سراسر کشور و از جمله در مازندران موج می‌زند، عشق و دلدادگی به ولایت و حضرت رضا علیه‌السلام است که خادمیاران با افتخار نسبت به خادمی خود، به رفع محرومیت از خانواده‌های نیازمند و اعزام سفر اولی‌هایی که با 40 سال سن به‌دلیل عدم تمکن موفق به زیارت مضجع شریف امام رئوف نشده‌اند، می‌پردازند.
 
وی در همین ارتباط افزود: تاکنون بیش از 2  هزار و 300 زائر اولی و محروم از استان مازندران مهمان حضرت شده‌اند، که این روند با قوت از سوی رابطان آستان‌قدس در سراسر استان مازندران ادامه دارد.
 
امام‌زاده از آغاز به‌کار دفتر آستان‌قدس در 17 شهرستان مازندران توسط رابطان آستان‌قدس خبر داد و یادآور شد: انشاءالله ظرف چند ماه آینده دفتر رابطان آستان‌قدس در پنج شهرستان دیگر استان نیز راه‌اندازی و فعال خواهد شد.
 
وی با اشاره به فعالیت این دفاتر در حوزه امور محرومان، وقف و نذر، امور خادم‌یاری و فعالیت‌های فرهنگی، اظهار داشت: محور فعالیت را مساجد و محلات تشکیل می‌دهند که با افتتاح کانون خادم‌یاری مساجد در نقاط پرجمعیت شهر و روستا، خدمت به جامعه هدف آغاز می‌شود تا حلقه وصلی بین خیران و محرومان باشند.
 
این خادم امام رضا علیه‌السلام تشکیل کانون‌های موضوعی در حوزه زیارت، سلامت، اردوهای جهادی و فنی و مهندسی، اطعام و حمایت مالی، کارآفرینی و اشتغال را پایه اصلی خدمت‌رسانی خادمیاران به محرومان دانست و افزود: تاکنون با وجود عدم اطلاع‌رسانی به عموم به‌دلیل آماده نشدن بسترهای به‌کارگیری خادم‌یاران، بیش از 3 هزار در سامانه خادم‌یاری ثبت‌نام کردند که با تشکیل جلسات توجیهی و کلاس‌های آموزشی، به‌تدریج حکم خادم‌یاری آنها صادر می‌شود.در حال حاضر اعداد 500 خادم‌یار مازندرانی کشیک حرم آنها فعال شده است.
 
وی از شکل‌گیری 57کانون خادم‌یاری مسجد در مازندران خبر داد و عنوان کرد: این رقم در سال 97 به چهار برابر افزایش خواهد یافت و این بدین معناست که در سال جدید، آمار ارائه خدمات آستان‌قدس رضوی در مازندران به همین نسبت افزایش خواهد یافت.
 
نماینده آستان قدس رضوی در مازندران با اشاره به میزان خدمات آستان قدس رضوی در سال 96 به محرومان این استان به میزان 4 میلیارد تومان، اضافه کرد: برنامه‌های سال 97 آستان قدس رضوی در مازندران متنوع بوده و تنها در بخش امداد به مستضعفان و محرومان بالغ بر 12 میلیارد تومان است که درصدی از این رقم با مشارکت منابع استانی و خیران رضوی تامین می‌شود.
 
وی تعداد سبد کالای توزیعی در ایام نوروز سال 97 را 3 هزار سبد به ارزش بالغ بر 400 میلیون تومان ذکر کرد و گفت: مبلغ 800 میلیون تومان نیز به سلامت دهان و دندان و چند پروژه عمرانی در مناطق محروم مازندران اختصاص یافته است.

3141/ج


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #آستان‌قدس #مازندران #محرومان #خادم‌یاری #سراسر #افزود #تومان #رابطان #استان #علیه‌السلام #خادمیاران #آستان #نمایندگی #تشکیل #زیارت #دفاتر #امام‌زاده #میلیارد #خیران #امداد #مساجد #سلامت #خدمات #میلیون #گشوده #میزان #فعالیت #افزایش #محروم #نماینده #فرهنگ #خادمی #اظهار #مشارکت #تامین #شهرستان #استان‌ها #تاکنون #به‌دلیل #اشاره

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : گشوده شدن سفره رحمت امام رضا (ع) در سراسر کشور/ پیش‌بینی امداد 12 میلیارد تومانی آستان قدس رضوی به محرومان در سال جاری

*

*


X https://sport45.site/