تاریخ انتشار : پنج شنبه 16 فروردین 1397 - ساعت : 14:30

کد مطلب: 47854 چاپ به اشتراگ گذاشتن

به مظنور بزرگذاشت مقام مادر؛

کاشت ۲۰۰ هزار گل لاله در تهران توسط یک شهروند

مازندشورا: شهردارآنلاین: یک شهروند منطقه ۲ تهران در محله ایوانک با کاشت ۲۰۰ هزار گل لاله پیاد‌ه‌رویی برای بازدید شهروندان، به احترام به تمام مادران جهان ایجاد کرد.

مازندشورا: در مراسم «لاله برای مادران» از هومن اردبیلی یکی از شهروندان منطقه ۲ تهران به خاطر اقدام وی مبنی بر کاشت ۲۰۰ هزار گل لاله در این منطقه تقدیر به عمل آمد.

در این مراسم سفیر هلند در ایران، شهردار منطقه ۲، برخی از اعضای شورای شهر و دیگر مسئولان شهری در این مراسم حضور داشتند.

رسول کشت‌پور، شهردار منطقه ۲ در تجلیل از اقدام این شهروند ضمن اشاره به اینکه ما در تهران قدر شهروندان مسئول را می‌دانیم، گفت: مهم‌ترین وظیفه ما ایجاد شهری ایمن با فضایی شاید و مفرح است.

وی با بیان اینکه یکی از شاخص‌های مهم ارزیابی شهرداران مربوط به توسعه مالکیت مشاعی است، افزود: دکتر هومن اردبیلی و همسرشان خانم دکتر مریم ملک‌پور ۵ سال پیش با نیت بزرگداشت مادر جناب اردبیلی ۵ هزار گل لاله در این منطقه کاشتند و امروز با گذشت ۵ سال در این منطقه ۲۰۰ هزار گل لاله داریم.

کشت‌پور با تاکید بر اینکه در روزهای اخیر ۲۰۰ هزارنفر از این اثر زیبا و ماندگار دیدن کردند، تصریح کرد: قول می‌دهیم، طول این پیاده راه لاله برای مادران را بیشتر کنیم و به پیشنهاد خانم‌نژاد بهرام این مکان به نام بوستان لاله برای مادران نام گذاری شود. ۳ هدف مهم برای شهر تعریف شده است. اولین هدف به روز رسانی برنامه کاهش آلودگی، دوم هدف توسعه حمل و نقل عمومی و سومین هدف نیز توسعه فرهنگ شهرنشینی است.

وی با بیان اینکه ما به دنبال هوشمندسازی این منطقه هستیم، افزود: پذیرفته‌ایم که هزینه ساخت ایستگاه خط ۷ مترو را بپردازیم، چراکه توسعه مترو نیز خود یک پروژه زیست محیطی محسوب می‌شود. این یعنی ۳۰۰ هزار شهروند این منطقه به زودی از زیرزمین و به وسیله فن آوری پاک حرکت خواهند کرد.

کشت‌پور در پایان خاطرنشان کرد: نگاه‌مان به موضوعات مختلف کاملا راهبردی است و برای فعالیت‌هایی که دکتر اردبیلی انجام دادند، اهمیت زیادی قائل هستیم.

در ادامه این مراسم، ابراهیم امینی نائب رییس شورای اسلامی شهرتهران ضمن تشکر از اقدام نمونه این شهروند گفت: ایشان از مفهوم زیبای نذر به درستی استفاده کردند و این بدان معناست که هر کسی که از اقدام فوق العاده ایشان الهام بگیرد، ثواب عملش به نام دکتر هومن اردبیلی و همسرشان نوشته خواهد شد.

وی بر ضرورت حمایت از شهروندان مسئول تاکید کرد و گفت: در نظر داریم در شهر تهران فضا و فرصت‌های مناسبی برای شهروندانی همچون دکتر اردبیلی فراهم کنیم.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران خاطرنشان کرد: از آنجا که نام کشور هلند مردم ایران را به یاد گل می‌اندازد، این اقدام و اقداماتی از این دست می‌تواند به عنوان بهانه‌ای برای نزدیکی دو کشور و روابط عمیق‌تر تلقی شود.

اوت دائود، معاون سفیر هلند در ایران نیز در این مراسم ضمن تشکر از اقدام دکتر اردبیلی و خواندن شعر کوتاهی از سعدی گفت: افتخار من این است که امروز در این مکان حضور دارم.

وی با بیان اینکه گویا در سال اول دکتر هومن اردبیلی تنها با کاشت ۵ هزار گل لاله این کار را شروع کرده بود، گفت: ایشان هرسال تعداد گل‌های لاله را دو برابر کرد و حالا بعد از گذشت ۵ سال تعداد این گل‌ها، به ۲۰۰ هزار لاله رسیده است.

معاون سفیر هلند ادامه داد: این بدان معناست که اگر ایشان به این کاشت این گل‌ها ادامه دهند، به زودی شهرتهران مثل باغ‌های هلند پر از گل خواهد شد.

در پایان این مراسم، شهردار منطقه ۲ لوح یادبودی را به پاس تلاش این شهروند تهرانی به وی تقدیم کرد


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #منطقه #تهران #اردبیلی #مراسم #اقدام #اینکه #شهروند #توسعه #ادامه #شورا #کشت‌پور #شورای #شهروندان #مادران #شهردار #شهرتهران #اسلامی #معناست #گل‌ها #تعداد #معاون #افزود #امروز #همسرشان #مسئول #داریم #تاکید #پایان #هستیم #خاطرنشان

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : کاشت ۲۰۰ هزار گل لاله در تهران توسط یک شهروند

*

*


X https://sport45.site/