تاریخ انتشار : جمعه 17 فروردین 1397 - ساعت : 08:31

کد مطلب: 47860 چاپ به اشتراگ گذاشتن

جذب سرمایه گذاری خارجی

مازندشورا: شهردارآنلاین: قائم مقام معاونت برنامه‌ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران، از انجام مذاکرات این نهاد با سرمایه‌گذاران خارجی برای جذب سرمایه خارجی خبر داد.

مازندشورا:امیر آریازند درباره برنامه شهرداری تهران برای جذب سرمایه‌گذاری خارجی اظهار کرد: سازمان سرمایه‌گذاری زیر مجموعه معاونت مالی و اقتصادی شهرداری تلاش‌های بسیار خوبی در رابطه با جذب سرمایه‌گذاری انجام داده است.

قائم مقام معاونت برنامه‌ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران، توضیح داد: شهرداری تهران مذاکراتی با سرمایه‌گذاران مختلف خارجی انجام داده و فرایندها و چالش‌های این مذاکرات در حوزه زیرمجموعه معاونت برنامه‌ریزی پیش بینی شده است.

وی افزود: اما همانطور که ما در جذب سرمایه خارجی در کلیت اقتصاد با چالش‌هایی مانند؛ تعاملات بانکی، تحریم‌ها و فضای کلی حاکم بر کسب و کار در داخل کشورمان و همین طور چالش‌ بازگشت سرمایه، مواجه بودیم طبیعتا در حوزه شهرداری هم این امتداد پیدا خواهد کرد.

به گفته آریازند؛ ما به طور اختصاصی سعی کردیم در زیرمجموعه‌های شهرداری تهران جذابیت لازم برای جذب سرمایه‌گذاری خارجی را ایجاد و موانع را برطرف کنیم.

این مقام مسئول همچنین از تشکیل کارگروهی برای جذب سرمایه‌گذاری خارجی خبر داد و گفت: مذاکرات خوبی از سوی کارگروه‌های تخصصی انجام شده است، اما جذب سرمایه‌گذاری خارجی روندی است زمان بر و احتمالا در 6 ماه اول سال نمی توان قضاوت کرد که چه میزان از این سرمایه را می‌توانیم جذب کنیم.

وی بیان کرد: احتمالات خیلی خوبی وجود دارد و امیدواریم در عرصه عمل به اهدافمان درباره جذب سرمایه، دسترسی پیدا کنیم.

منبع:شهرنوشت


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #خارجی #شهرداری #سرمایه‌گذاری #سرمایه #تهران #معاونت #مذاکرات #برنامه‌ریزی #درباره

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : جذب سرمایه گذاری خارجی

*

*


X https://sport45.site/