مشارکت سوئد در نوسازی ناوگان حمل ونقل ایران، زمینه ساز گسترش روابط تجاری و بانکی است

تاریخ انتشار : جمعه 17 فروردین 1397 - ساعت : 08:22

کد مطلب: 47861 چاپ به اشتراگ گذاشتن

سیف مطرح کرد؛

مشارکت سوئد در نوسازی ناوگان حمل ونقل ایران، زمینه ساز گسترش روابط تجاری و بانکی است

مازندشورا: رییس کل بانک مرکزی در دیدار همتای سوئدی خود در تهران، مشارکت این کشور در مگاپروژه نوسازی ناوگان حمل و نقل ایران را زمینه ساز گسترش همکاری‌های تجاری و بانکی میان دو طرف خواند.

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از بانک مرکزی، ولی اله سیف در این دیدار که عصر چهارشنبه در تهران انجام شد، گفت: مشارکت شرکت‌های تولید کامیون سوئدی در این پروژه، می‌تواند آغازگر روابط کارگزاری بانکی بین دو کشور باشد. 

رئیس کل بانک مرکزی به اینگوِس، رئیس کل بانک مرکزی سوئد، گفت: نوسازی و توسعه ناوگان حمل و نقل ایران، ظرفیت سرمایه گذاری به ارزش حدود پنج میلیارد یورو ظرف سه سال آینده را دارد و در صورت تأمین مالی این پروژه توسط طرف سوئدی، ضمن گسترش همکاری‌های تجاری دوجانبه، مسیر ارتباطات بانکی نیز گشوده خواهد شد.

وی در دیدار با استفان اینگوِس، رییس کل بانک مرکزی سوئد که دو روز است در تهران به سر می‌برد، خاطرنشان کرد: تلاش برای تبدیل دارایی‌های منجمد بانکی به دارایی‌های جاری، یکی از مهمترین اهداف آتی بانک مرکزی است.
 
سیف در این دیدار، با تشریح دستاورد‌های اقتصادی ایران طی چند سال گذشته، ضمن پیش بینی رشد ۴ درصدی اقتصاد ایران در سال جاری گفت: اصلاح نظام بانکی ایران در دستور کار بانک مرکزی قرار دارد و اقدامات مناسبی در این خصوص انجام شده که در آینده با سرعت بیشتری پیگیری خواهد شد.
 
وی با بیان تلاش‌های صورت گرفته در خصوص به روزرسانی فرآیند‌های اجرایی بانک‌های ایرانی افزود: خوشبختانه عملیاتی سازی انطباق بانک‌های ایرانی با استاندارد‌های نوین گزارشگری مالی (IFRS) و مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم در حال انجام است.

رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به بهبود شرایط ایران در «FATF» طی سال‌های اخیر بیان کرد: با توجه به مجموعه اقدامات انجام شده در خصوص مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم، امیدواریم در اجلاس آتی «FATF» شرایط ایران به حالت عادی برگردد. همچنین رتبه ریسک اعتباری (OECD) ایران نیز بهبود یافته است و تلاش می‌کنیم تا با تداوم روند مثبت کنونی، از رتبه ۵ به ۴ ارتقا پیدا کنیم.
 
وی در ادامه با تاکید بر اینکه توسعه روابط کارگزاری بانکی لازمه تسهیل مبادلات تجاری بین دو کشور است از کانون بانک‌های سوئد دعوت کرد تا با حضور در ایران و مذاکره با بانک‌های کشور، زمینه گسترش همکاری‌های بانکی ایران و سوئد را فراهم سازند.

استفان اینگوِس، رییس کل بانک مرکزی سوئد در این دیدار ضمن مثبت ارزیابی کردن مذاکرات انجام شده با مدیران عامل و اعضای هیأت مدیره شبکه بانکی ایران گفت: امیدوارم این مذاکرات در نهایت به تقویت روابط بانک‌های دو کشور منجر شود.

وی ادامه داد: مسیر حرکت نظام بانکی ایران صحیح است و بانک‌های ایرانی گام‌های مثبتی در زمینه تطبیق با استاندارد‌های روز بانکداری برداشته اند که امیدوارم در اجرا نیز موفق باشند.

این مقام عالی رتبه سوئدی تصریح کرد: ثبات و رشد اقتصادی و تطبیق با استاندارد‌های بین المللی، لازمه تعامل و تجارت با دنیاست. در شرایطی که جریان آزاد سرمایه در جهان وجود دارد، رعایت قوانین مشترک بین المللی پیش شرط توسعه روابط است.

وی با اعلام آمادگی در خصوص انتقال دانش و کمک‌های فنی مشترک بین بانک‌های مرکزی ایران و سوئد گفت: موضوعاتی مانند ثبات پولی و مالی، سازماندهی واحد‌های کاری، اطلاع رسانی و سیاستگذاری پولی می‌توانند مورد بحث و تبادل قرار گیرند.


منبع : وزارت راه و شهرسازی/جاده ای

برچسب ها : #بانکی #مرکزی #بانک‌های #روابط #دیدار #گسترش #اینگوِس #توسعه #زمینه #سوئدی #تجاری #استاندارد‌های #ایرانی #تروریسم #بهبود #تامین #شرایط #پولشویی #امیدوارم #المللی #مشترک #تطبیق #مبارزه #لازمه #مذاکرات #ادامه #استفان #پروژه #کارگزاری #تهران #ناوگان #نوسازی #سرمایه #آینده #اقتصادی #دارایی‌های #مشارکت #همکاری‌های #اقدامات

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : مشارکت سوئد در نوسازی ناوگان حمل ونقل ایران، زمینه ساز گسترش روابط تجاری و بانکی است

*

*


X https://sport45.site/