تاریخ انتشار : جمعه 17 فروردین 1397 - ساعت : 13:11

کد مطلب: 47884 چاپ به اشتراگ گذاشتن

ارتقاء جایگاه شاندیز در دستور کار شهرداری

مازندشورا: شهردارآنلاین: شهردار شاندیز گفت:باتوجه به زیر ساخت های نامناسب شهرستان شاندیز به عنوان منطقه ای گردشگری ، ارتقاء جایگاه شاندیز به خصوص در بحث گردشگری در دستور کار شهرداری می باشد.

مازندشورا:بهرام نکاحی در نشست خبری اختتامیه جشنواره میراث ایرانیان گفت:صیانت از هویت بومی منطقه،پایداری از ارزش های ایرانی اسلامی،توسعه ظرفیت های گردشگری و در نهایت ارتقاء جایگاه شاندیز که با موضوع گردشگری گره خورده است در دستور کار شهرداری شاندیز قرار دارد

وی با اشاره به بکر و زیبا بودن پارک طبیعت شاندیز افزود:مجموعه شهرداری به این جمع بندی رسیده که این پارک را با عنوان مجموعه بزرگ طبیعت شاندیز در ظرف مدت حداکثر سه سال به یک هدف جاذب برای گردشگران تبدیل کند.

مدیر روابط عمومی شهرداری شاندیز نیز در خصوص جزییات جشنواره میراث ایرانیان اظهار کرد:

این جشنواره با ۱۱۰ غرفه در قالب ۷۰ مجموعه از هنرمندان،تولید کنندگان صنایع دستی و گردشگری

از تاریخ ۲۹ اسفند سال ۹۶ الی ۱۵ فروردین سال جاری در محل پارک طبیعت شاندیز برگزار گردید.

افشین قصابیان افزود:غرفه داران از شهرهای مشهد ،شاندیز،تربت،شیراز و روستاهای اطراف مشهد در بخش های صنایع دستی،سوغات،خوراکی و عشایر و سیاه چادر حضور داشتند ،همچنین بخش های جنبی شامل سرگرمی ،حرکات آیینی ،جشن و جنگ در کنار این جشنواره برگزار شد.

وی ادامه داد:برای اولین بار این نمایشگاه در فضای روباز پارک با چندین ورودی برگزار شد که سختی های زیادی را برای برگزار کنندگان به همراه داشت با این وجود در نوع خود برای اهالی و زایران و گردشگران همراه با لحضات  شاد و مفرح و برگزاری جشن ها در ساعات مختلف در این ایام بود.

رییس اداره میراث فرهنگی شهرستان شاندیز نیز در این نشست گفت: ستاد خدمات سفر شاندیز از دی ماه سال گذشته جلساتی را در خصوص فعالیت های نوروزی با مدیریت فرماندار محترم برگزار کرد که در این راستا در ۴ نقطه از شهرستان طرقبه شاندیز مراسمات مختلف از جمله نوروز گاه برگزار گردد.

علی اکبر احمد زاده ادامه داد:برگزاری مناسب هفته فرهنگی شهر،استانداری را بر این داشت که شهر شاندیز را به عنوان میزبان هفته فرهنگی شهرستان های استان انتخاب کند که 28 شهرستان استان به صورت نوبتی ازاردیبهشت سال 97 برنامه های هفته فرهنگی خود را در محل پدیده شاندیز برگزار خواهند کرد.

منبع:خبرگزاری برنا


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #شاندیز #برگزار #جشنواره #شهرداری #فرهنگی #شهرستان #طبیعت #گردشگری #مجموعه #ایرانی #میراث #همراه #برگزاری #مختلف #استان #جایگاه #دستور #ادامه #صنایع #افزود #ایرانیان #ارتقاء #عنوان #گردشگران #کنندگان

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : ارتقاء جایگاه شاندیز در دستور کار شهرداری

*

*


X https://sport45.site/