تاریخ انتشار : جمعه 17 فروردین 1397 - ساعت : 16:31

کد مطلب: 47895 چاپ به اشتراگ گذاشتن

زنگ خطر بی‌آبی در بردخون

مازندشورا: شهردارآنلاین: امام جمعه بردخون گفت: زنگ خطر برای پایان منابع آب به صدا درآمده است و امسال برای تهیه آب آشامیدنی و کشاورزی مشکل داریم.

مازندشورا:حجت الاسلام سیدحسین رکنی حسینی در خطبه های نماز جمعه بردخون با سفارش به رعایت تقوای الهی اظهار داشت: نقش امید در تکامل و پیشرفت انسان زیاد است و ناامیدی از گناهان کبیره است.

وی با اشاره به ادامه خشکسالی، گفت: با وجود خشکسالی و کمبود بارش زنگ خطر برای همه به صدا درآمده که در بخش کشاورزی و آب آشامیدنی باید صرفه جویی شود.

رکنی حسینی با بیان اینکه اسراف تجاوز به حق الناس است، افزود: امسال برای تهیه آب آشامیدنی و کشاورزی مشکل داریم که مسئولان باید مردم بویژه کشاورزان را نسبت به کم آبی آگاه کنند.

ضعف رسانه در مشکلات آبی

امام جمعه بردخون با اشاره به اینکه رسانه ها و صدا وسیما پیرامون کم آبی و خشکسالی ضعیف عمل می کنند، اضافه کرد: آب چاه های بردخون به مرور تلخ می شود و مسئولان به جای پرکردن چاه ها باید مصرف آب را مدیریت کنند تا این سفره زیرزمینی که متعلق به نسل‌های امروز و فردا است نابود نشود.

خطیب جمعه بردخون ادامه داد: تنها منبع درآمد مردم بردخون کشاورزی است که با تمام شدن آب چاه ها بیکاری به اوج خود می رسد و همه باید احساس مسئولیت کنند.

مدیریت در کشور ما ضعیف است

وی گفت: مدیریت در کشور ما ضعیف است و مشکلات اقتصادی نیز به دلیل ضعف مدیریت و عدم برنامه ریزی است و به مردم آدرس غلط ندهیم.

رکنی حسینی ابراز داشت برخی اظهار می‌کنند که مردم شادی و نشاط ندارند و افسرده‌اند و نیازمند کنسرت هستند اما مردم با اشتغال، کنترل گرانی و تورم، رفع فقر و محرومیت شاد می‌شوند.

کنسرت راه حل مشکلات نیست

وی با تاکید به تغییر و تحولات در کشور و توجه به تحصیلکردگان بیکار، تصریح کرد: روحانیت و نظام اسلامی با شادی مردم مخالف نیست اما راه حل مشکلات را نیز برگزاری کنسرت نمی داند.

خطبب جمعه بردخون قطع رابطه با  آمریکا را عملی پسندیده دانست و گفت: برخی پیشرفت کشور را رابطه با آمریکا و شعار ندادن علیه آمریکا می دانند اما با کوتاه آمدن در برابر دشمن به هدف نمی‌رسیم.

وی خاطرنشان کرد: سرمایه ارزشمند ما مهمات و سلاح‌های نظامی نیست بلکه نعمت ولایت سرمایه و گنج ارزشمند نظام اسلامی است که استکبار از آن می ترسد.

منبع:مهر


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #بردخون #مشکلات #مدیریت #خشکسالی #کشاورزی #کنسرت #حسینی #آمریکا #رابطه #ارزشمند #سرمایه #اسلامی #اینکه #پیشرفت #اظهار #اشاره #ادامه #مسئولان #آشامیدنی #رسانه

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : زنگ خطر بی‌آبی در بردخون

*

*


X https://sport45.site/