تاریخ انتشار : شنبه 18 فروردین 1397 - ساعت : 09:03

کد مطلب: 47911 چاپ به اشتراگ گذاشتن

افزایش ورودگردشگران نوروزی به استان قزوین

مازندشورا: شهردارآنلاین: قزوین مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان قزوین گفت: با ورود ۳ میلیون و ۵۷۰ هزار گردشگر به استان قزوین، شاهد افزایش ۳۶ درصدی بازدیدهای نوروزی از بناهای تاریخی بودیم.

مازندشورا:جواد حضرتی اظهارداشت: با توجه به شعاری که امسال تعیین شد «قزوین شاداب، نزدیکترین مقصد گردشگری» روی دو عنصرتاکید داشتیم که یکی ایجاد شادابی اجتماعی در برنامه های فرهنگی نوروزی و دیگری ارتقاء جایگاه مقصدی استان قزوین به عنوان یک منطقه مطلوب گردشگری بود.

وی بیان کرد: تلاش کردیم برای تحقق این موضوع همه امکانات فراهم شود و با هماهنگی با سایر دستگاهها بویژه تعامل منطقی با شهرداری توانستیم در جذب گردشگر موفق شویم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین یادآورشد: امسال در نوروز تعداد ۳ میلیون و۵۷۰ هزار نفر از بناهای تاریخی و جاذبه و چشم اندازهای طبیعی استان بازدید کردند که با افزایش ۳۶ درصدی روبرو شدیم.

حضرتی تصریح کرد: در تعطیلات نوروزی بیش از ۲۴۳ هزار نفر در مجموعه فضاهای اقامتی استان شامل کمپ ها، مدارس، اقامت گاههای بوم گردی،خانه های مسافر و هتلها اقامت کردند که در این زمینه نیز شاهد افزایش ۶۸ درصدی بودیم.

وی گفت: افزایش شب مانی در قزوین به واسطه تامین امکانات و فضاهای مناسب از دیگر موفقیتهای نوروز امسال در رسیدن به هدف مقصد گردشگری بودیم که خوشبختانه تا شش شب «شب مانی» در این ایام در استان ثبت شده است.

حضرتی اضافه کرد: میانگین شب مالنی در ایام نوروز در قزوین سه شب بود که رکوردی در این زمینه محسوب می شود که این آمار سال قبل ۱.۵ شب بود که به دو تا ۳ برابر رسید و در کنار آن شاهد اشغال ۱۰۰ درصدی تخت های هتل ها بودیم.

وی بیان کرد: استقبال از مجموعه اقامتی استان در ایام نوروز موجب شد تا در مقطعی از فضاهای جایگزین مانند حسینیه ها هم استفاده کنیم.

مدیرکل میراث فرهنگی استان قزوین اظهارداشت: این دستاوردها بیانگر تثبیت جایگاه گردشگری استان است و امیدواریم این روند در سالهای اینده هم تقویت شود.

حضرتی یادآورشد: بیشترین استقبال گردشگران از بناهای تاریخی دولتخانه صفوی، سرای سعدالسلطنه حمام قجر، حسینیه امینی‌ها، قلعه‌های الموت و دریاچه اوان بوده است.

وی در ادامه بیان کرد: در ایام نوروز بیش از ۱۸۰۰ ساعت برنامه فرهنگی شاد و با نشاط در قزوین اجرا کردیم که جنبه فرهنگی داشت و مورد توجه جامعه محلی و گردشگران و مسافران قرار گرفت.

حضرتی در خصوص مهمترین عوامل تبدیل شدن قزوین به مقصد گردشگری گفت:  هماهنگی مشترک شهرداری  و میراث موجب موفقیت شد و باور داریم که با همکاری مشترک و هم افزایی می توان به دستاوردهای خوبی رسید.

وی اضافه کرد:  داشتن برنامه و نگاه علمی به گر دشگری هم از عوامل موفقیت است و ما نیز با این رویکرد که چه باید کرد، چه خدماتی باید به چه گروهی داده شود و از کجا مسافر بیاوریم و چگونه خدمت رسانی کنیم برای معرفی قزوین اقدام کردیم.

حضرتی تصریح کرد: همکاری جامعه محلی هم بسیار خوب بود و بازار و مغازه ها نیز باز بودند و خیابانها شاداب و شهر پویا و زنده و بیدار و دایر بود و مردم هم استقبال کردند.

استان قزوین با یک درصد مساحت کشور، دارای یک هزار و ۳۴۶ اثر تاریخی ثبت شده در فهرست آثار ملی است.

منبع:مهر


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #قزوین #استان #گردشگری #حضرتی #فرهنگی #نوروز #افزایش #استقبال #تاریخی #کردیم #میراث #درصدی #برنامه #نوروزی #امسال #بودیم #فضاهای #زمینه #اضافه #عوامل #موفقیت #همکاری #مشترک #مسافر #گردشگران #جامعه #حسینیه #بناهای #امکانات #جایگاه #شاداب #اظهارداشت #شهرداری #مدیرکل #اقامتی #مجموعه #تصریح #یادآورشد #اقامت

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : افزایش ورودگردشگران نوروزی به استان قزوین

*

*


X https://sport45.site/