تاریخ انتشار : شنبه 18 فروردین 1397 - ساعت : 10:45

کد مطلب: 47922 چاپ به اشتراگ گذاشتن

توسعه اقتصادی مستلزم حمایت از کالای ایرانی

مازندشورا: شهردارآنلاین: نماینده ولی فقیه در کردستان با اشاره به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری با عنوان سال حمایت از کالای ایرانی گفت: اشتغال و اقتصاد کشور مستلزم حمایت از تولید و تولید کننده کالاهای داخلی است.

مازندشورا: آیت الله سیدمحمد حسینی شاهرودی روز شنبه در دیدار شهردار، جمعی از اعضای شورای شهر و مدیران شهرداری مناطق سنندج اظهار کرد: کالای ایرانی فقط شامل اشیا مصنوعی نیست بلکه استفاده از توان نیروی کار داخلی هم به نحوی در ایجاد اشتغال و رفع مشکل بیکاری تاثیر گذار است.
وی با تاکید بر تلاش تولید کنندگان به تولید با کیفیت افزود: تولید کنندگان داخلی باید تلاش کنند از لحاظ قیمت و کیفیت با تولید کنندگان خارجی رقابت کرده و زمینه تشویق و ترغیب مردم به استفاده از کالاهای ساخت داخل را فراهم کنند.
نماینده ولی فقیه در کردستان در ادامه به وضعیت شهر سنندج و وظیفه مسئولان و مدیران برای توسعه این شهر اشاره کرد و یادآور شد: وضعیت توپوگرافی سنندج بدلیل محصور بودن در بین کوه ها به گونه ای است که باید مسئولان برای آینده این شهر و جلوگیری از آلودگی هوا چاره اندیشی کنند.
وی تاکید کرد: شهرداری یکی از ارگان هایی است که می تواند با توسعه فضای سبز و احیای پارک ها و تپه های جنگلی در ایجاد فضای با نشاط و جلوگیری از آلودگی هوا در این شهر تاثیرگذار باشد.
آیت الله حسینی شاهرودی گفت: همه باید با فرهنگ سازی مناسب مردم و شهروندان را به کاشت درخت بویژه مثمر و نگهداری از آن بخصوص تشویق کنیم.

شهردار سنندج نیز در این دیدار گفت: توسعه فضای سبز و ایجاد تفرجگاه های مناسب از جمله مواردی است که در ارتقای سطح روحی شهروندان و ایجاد فضای با نشاط در شهر تاثیرگذار است.
حشمت الله صیدی افزود: با برنامه ریزی انجام شده و حمایت دیگر دستگاه ها و مشارکت شهروندان امسال در زمینه های فرهنگی، عمرانی و خدماتی اقدامات مناسبی در شهر انجام خواهد شد.
وی یادآور شد: بر این اساس رفع مشکلات و معضلات و ایجاد فضای با نشاط در سطح شهر از برنامه های اولویت دار شهرداری سنندج در سال جاری است.

رئیس شورای اسلامی شهر سنندج نیز در این دیدار گفت: یکی از طرح های شورای شهر در این دوره گنجاندن روزی در تقویم محلی با نام روز 'سنه' است که با برگزاری جلسات متعدد و همفکری با هنرمندان و اساتید مقدمات لازم برای تعیین این روز انجام شده است.
جلال شریعتی افزود: گنجاندن روزی در تقویم محلی با نام روز 'سنه' فرصت مناسبی برای معرفی پتانسیل های فرهنگی و جاذبه های طبیعی و تاریخی این شهر به مردم تمام کشور است.
به گفته وی، یکی از روزهای اردیبهشت برای گنجاندن در تقویم محلی با این عنوان تعیین شده که در صورت موافقت شورای فرهنگ عمومی استان، برنامه ریزی لازم برای اجرایی شدن این مناسبت فرهنگی انجام می شود.
وی اظهار کرد: با توجه به نامگذاری سال جدید از سوی مقام معظم رهبری با عنوان حمایت از کالای ایرانی، شهرداری هم به سهم خود در تحقق شعار سال تلاش خواهد کرد.
رئیس شورای اسلامی شهر سنندج ابراز امیدواری کرد در سال جاری با خدمات رسانی صادقانه، زمینه رضایتمندی بیش از پیش شهروندان سنندجی از مدیریت شهری فراهم شود.
شهر سنندج مرکز استان کردستان با بیش از 500 هزار نفر جمعیت با سه ناحیه شهرداری اداره می شود.

منبع:ایرنا


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #سنندج #شهرداری #شورای #ایجاد #شورا #تولید #توسعه #شهروندان #کنندگان #زمینه #برنامه #فرهنگی #افزود #گنجاندن #کالای #حمایت #ایرانی #دیدار #تقویم #مناسب #فرهنگ #تاثیرگذار #اسلامی #تعیین #مناسبی #استان #آلودگی #شورای شهر #عنوان #تشویق #اظهار #استفاده #مدیران #شهردار #حسینی #شاهرودی #داخلی #تاکید #مسئولان #یادآور #وضعیت #کردستان #کیفیت #فراهم #جلوگیری

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : توسعه اقتصادی مستلزم حمایت از کالای ایرانی

*

*


X https://sport45.site/