تاریخ انتشار : شنبه 18 فروردین 1397 - ساعت : 10:47

کد مطلب: 47924 چاپ به اشتراگ گذاشتن

ایجاددبیرخانه توسعه خواهرشهرهای ایران دربروجرد

مازندشورا: شهردارآنلاین: معاون استاندارلرستان و فرماندار بروجرد گفت: با توجه به ظرفیت های مادی و معنوی بروجرد دبیرخانه مرکز توسعه خواهر شهرهای ایران در این شهر ایجاد می شود.

مازندشورا:علی کورانی فر در دیدار با مدیرعامل مرکز توسعه خواهر شهرهای ایران که در فرمانداری بروجرد برگزار شد، اظهارکرد: افزایش مسافرت های نوروزی درسال جاری نشان دهنده این مهم است که صنعت گردشگری ارتباطی با مسائل تحریم های بین المللی ندارد.
وی افزود: پتانسیل های خاصی در حوزه گردشگری بروجرد وجود دارد که باید در راستای بهره برداری از این ظرفیت های مهم اقدامات بیشتری از سوی مسئولان و مردم صورت گیرد.
معاون استاندار لرستان بیان کرد: باید با کمک مردم و ایجاد روحیه نشاط وامید در جامعه در راستای بهبود اقتصاد و معیشت کشورگام برداشته شود.
کورانی فر اضافه کرد: تاکنون درزمینه گردشگری بروجرد اقدام مناسبی صورت نگرفته و بسیاری از ظرفیت های گردشگری این شهربرای برخی از شهروندان هم ناشناخته است براین اساس باید به صورت گسترده تری به همه کشورمعرفی شوند.
وی ادامه داد: دولت باید نقش تسهیل گر و حمایتی داشته باشد و مسئولان باید با استفاده از ظرفیت شهروندان به عنوان هلدینگ های بزرگ اقتصادی برای ایجاد تحرک و پویایی در بروجرد استفاده کنند.
فرماندار بروجرد تاکید کرد: مکانی برای ایجاد دبیرخانه مرکز توسعه خواهر شهرهای ایران در بروجرد توسط شهرداری این شهر به منظور ارتباط و تعامل بیشتربا این مرکز انتخاب شود.
مدیرعامل مرکز توسعه خواهر شهرهای ایران نیز در این نشست گفت: ظرفیت های شهرستان بروجرد قابلیت بهره برداری از سازه خواهر خواندگی را دارد.
علیرضا رجایی بیان کرد: برای رونق گردشگری نباید منتظر سازه های دولتی بود و باید مدیریت شهری در این زمینه به خود مردم واگذارکرد.
وی با اشاره به استعدادهای شهرستان بروجرد برای استفاده از ظرفیت خواهرخواندگی دیگر شهرهای کشورافزود: شهرستان بروجرد به عنوان پایلوت ماموریت پذیری شهری انتخاب و معرفی می شود.
مدیرعامل مرکز توسعه خواهر شهرهای ایران با تاکید بر لزوم تشکیل سازمان هایی با همگرایی انسانی اضافه کرد: مدیریت کشور مستلزم احصاء سرمایه های خرد است و سازه خواهرخواندگی می تواند با شناسایی ظرفیت ها از توان آنها استفاده کند.
رجایی احصاء میراث ناملموس و ظرفیت شناسی را گام نخست تشکیل سازه خواهر خواندگی برشمرد و ادامه داد: تعامل مردم و دعوت از سرمایه های این شهرستان در دیگر شهرهای کشور باید در اولویت کاری مسئولان قرار گیرد.
وی یادآور شد: برندسازی کالای ایرانی در راستای جلب و جذب توریست و راهگشایی و مدیریت فرصت ها از جمله اقداماتی است که باید برای توسعه خواهرخواندگی شهرها انجام شود.
مدیرعامل مرکز توسعه خواهر شهرهای ایران گفت: زیرساخت سازه خواهرخواندگی دولتی است اما با تغییر دولت ها عوض نمی شود و برای استفاده از این ظرفیت باید به همگرایی دست یابیم.

منیع:ایرنا


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #بروجرد #ظرفیت #شهرهای #خواهر #توسعه #استفاده #گردشگری #مدیرعامل #شهرستان #خواهرخواندگی #مدیریت #مسئولان #ایجاد #راستای #دولتی #سرمایه #رجایی #تشکیل #همگرایی #احصاء #ادامه #اضافه #برداری #کورانی #شهروندان #عنوان #تعامل #تاکید #خواندگی

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : ایجاددبیرخانه توسعه خواهرشهرهای ایران دربروجرد

*

*


X https://sport45.site/