تاریخ انتشار : شنبه 18 فروردین 1397 - ساعت : 10:50

کد مطلب: 47926 چاپ به اشتراگ گذاشتن

سراوان مشکلی 30 ساله است

مازندشورا: شهردارآنلاین: ‌شهردار رشت گفت: سال ۹۶ بسیاری از بدهی‌های شهرداری پرداخت ‌و تا حد امکان حقوق پرسنل شهرداری به روزرسانی شد.

مازندشورا:مسعود نصرتی در دیدار نوروزی با دادستان رشت گفت: بیش از نیمی از کارکنان شهرداری نیروی شرکتی محسوب شده و حقوق خود را از شرکت‌های پیمانکار دریافت می‌کنند.

شهردار رشت بر کاهش بدهی به پیمانکاران و پرداخت به موقع حقوق کارگران تاکید کرد و گفت: امسال تلاش می‌کنیم بدهی به پیمانکاران را کاهش دهیم و حقوق کارگران به موقع پرداخت شود.

دکتر نصرتی از پرداخت ۹۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان از بدهی پیمانکاران در ۶ ماه دوم سال گذشته تا ۲۰ اسفند ماه خبر داد و خاطرنشان کرد: با این مبلغ می‌توانستیم ۴۰ اتوبوس خریداری و از ۱۰ پارک محلی و ۴ شهربازی بهره‌برداری کنیم، ولی ترجیح دادیم بدهی گذشته شهرداری را پرداخت کنیم.

وی با اشاره به راه اندازی مجدد دو کارخانه آسفالت شهرداری اظهار کرد: قیر لازم برای کارخانه‌های آسفالت خریداری شد و ماشین آلات کارخانه‌های آسفالت نیز به روز شدند.

شهردار رشت ادامه داد: اکنون روزانه ۱۱۰۰ تن آسفالت بدون تولید بدهی توسط شهرداری رشت تولید می‌شود.

دکتر نصرتی با اشاره به اینکه کاشت درخت توسط شهرداری تنها در هفته درختکاری انجام نمی‌شود، گفت: در نزدیکی ایام نوروز ۸۵ درخت ۱۰ ساله در ۴ محور پیاده راه شهرداری کاشته شد و برای کاشت درختان نیز به هر شهروند یک شناسنامه درفضای GPRS اختصاص دادیم.

حجت الاسلام و المسلمین مصطفوی نیا نیز در این دیدار با اشاره به اینکه سختی کار شهردار و مجموعه شهرداری را درک می‌کنم، اظهار کرد: اداره کردن شهر کار بسیار دشواری است و اقدامات مجموعه شهرداری دیده می‌شود.

دادستان رشت با اشاره به اینکه اقدامات و یا عدم اقدام مجموعه شهرداری زودتر از سایر دستگاه‌های اجرایی به چشم می‌آید، گفت: به طور مثال عدم جمع آوری زباله و یا آسفالت معابر از جمله مواردی است که اگر به موقع و درست انجام نشود موجب اعتراض شهروندان خواهد شد.

حجت الاسلام و المسلمین مصطفوی نیا مردم گیلان را مردمی نجیب عنوان کرد و یادآور شد: مردم گیلان به کوچکترین خدمت کوچک پاسخ می‌دهند و قدرشناس هستند.

وی خواستار استفاده شهرداری رشت از تجربیات شهرداری های موفق کشور شد و بیان کرد: می‌توان با الگوبرداری از تجربیات شهرهای موفق در بسیاری از موارد شهر را اداره کرد.

دادستان دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان گیلان سراوان را یک دغدغه و معضل برای مردم گیلان عنوان کرد و افزود: این یک مشکل ۳۰ ساله است و باید با همدلی مسئولان حل شود.

مدیر ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت گفت: تولید اطلاعات منفی علیه شهرداری رشت در مقایسه با سایر دستگاه‌های اجرایی بیشتر است.

فاطمه قدیمی‌ اظهار کرد: تولید اطلاعات منفی علیه شهرداری رشت در مقایسه با سایر دستگاه‌های اجرایی بیشتر است.

وی با اشاره به اینکه شهرداری در بسیاری از امور بیشتر از متولیان اصلی پای کار است، افزود: به طور مثال سامانکده به دستگاه‌هایی نظیر بهزیستی و دانشگاه علوم پزشکی نیز مربوط می‌شود، ولی شهرداری به تنهایی پای کار است و ماهانه حدود ۵۰ میلیون تومان تنها هزینه غذا پرداخت می‌کند.

منبع:ایسنا


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #شهرداری #پرداخت #اشاره #آسفالت #اینکه #نکا #گیلان #تولید #دادستان #شهردار #اجرایی #مجموعه #دستگاه‌های #پیمانکاران #اظهار #نصرتی #بیشتر #دیدار #مقایسه #عنوان #اطلاعات #اقدامات #بسیاری #تجربیات #افزود #مصطفوی #خریداری #گذشته #تومان #میلیون #دادیم #کارخانه‌های #کارگران #المسلمین #الاسلام #سراوان #اداره

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : سراوان مشکلی 30 ساله است

*

*


X https://sport45.site/