تاریخ انتشار : شنبه 18 فروردین 1397 - ساعت : 11:19

کد مطلب: 47928 چاپ به اشتراگ گذاشتن

تلاش شورای شهر برای متقاعد کردن نجفی به ماندن

نجفی قائم مقام مطمئن انتخاب کند/تکلیف شهردار در جلسه فردا مشخص می شود

مازندشورا: شهردارآنلاین: رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران یک روز پیش از جلسه رسمی شورا در سال جدید از تلاش بر متقاعد کردن نجفی برای ماندن در شهرداری خبرداد.

مازندشورا:ناهید خداکرمی با اشاره به درخواست استعفای نجفی از پست شهرداری تهران و بررسی این موضوع در جلسه روز یکشنبه (فردا) شورای شهر  گفت: نجفی اعلام کرده که  علت اصلی استعفایش، بیماری و درمان طولانی‌ مدت است درصورتی‌که معتقدیم نوع بیماری نجفی، بیماری است که شاید برخی دیگر هم به آن مبتلا باشند اما باعث نشده است که آنها از مسئولیت خود کناره‌گیری کنند و هم به درمان پرداختند و هم به مسئولیت خود ادامه دادند.                                                                                         

 وی با بیان اینکه امیدواریم که نجفی متقاعد به ماندن شود، گفت:  نجفی دوره درمان سختی را پیش رو دارد اما می‌تواند که  در این دوران  قائم‌مقامی مورد اعتماد انتخاب کند و بعد از درمان به شهرداری برگردد.

 خداکرمی با بیان اینکه اعضای شورای شهر موافق استعفای نجفی نیستند چراکه معتقدیم مدیریت شهری باید ثبات داشته باشد، ادامه داد: مبارزه با فساد برای هر فردی، هزینه دارد و طبیعی است که افرادی که در دوره گذشته بیت‌المال را به تاراج می‌بردند، اکنون مقابل مبارزه با فساد مقاومت می کنند و نباید در مقابل این فشارها سر فرود اورد چه بسا نجفی هم بارها عنوان کرد که اگر بیمار جدیدی حادث نمی شد،  فشار بیرونی دلیلی بر استعفا نبود.

شهردار باید به تصمیم شورا تمکین کند

 در همین راستا زهرا نژاد بهرام در خصوص رفتن یا ماندن شهردار تهران گفت: طبق قانون تنها اعضای شورای شهر باید تصمیم بگیرند و در حال حاضر هم اعضای شورای شهر می‌خواهند که او به کار خود ادامه دهد. او همچنین تاکید کرد که در مورد استعفای شهردار تهران کشمکشی بین اعضای شورای شهر و شهردار تهران وجود ندارد.

نژادبهرام، عضو شورای شهر تهران در پاسخ به این سوال که کشمکش بین اعضای شورای شهر و شهردار تهران بر سر استعفا به کجا خواهد کشید، به شهردار آنلاین گفت: اینکه شورای شهر نمی‌خواهد استعفای شهردار تهران را بپذیرد و او هم تاکید بر استعفا دارد به نظر من نشانه کشمکشی نیست، زیرا در این مورد اعضای شواری شهر باید تصمیم بگیرند که در مقابل استعفا چه واکنشی نشان دهند.

او ادامه داد: طبق قانون تنها اعضای شورای شهر می‌توانند در مورد استعفای شهردار تهران تصمیم بگیرند و شهردار تهران هم باید از این قانون تبعیت کند، در واقع وظیفه آقای نجفی این است که به فعالیت خود به عنوان شهردار تهران ادامه دهد.

وی در مورد اینکه اگر شورای شهر به ماندن شهردار تاکید کند، نجفی انگیزه خود را از دست می‌دهد اضافه کرد: با توجه به سابقه‌ای که آقای نجفی در دولت و همچنین فعالیت‌های مدیریتی داشته است چنیین برداشتی که او برای ادامه کار انگیزه نخواهد داشت، صحت ندارد زیرا وی در ایام عید حضور تاثیرگذاری در تهران داشته است و امیدواریم همینطور به فعالیت‌های خود ادامه دهد.

نژاد بهرام با اشاره به بیماری شهردار تهران و اینکه گفته می‌شود او باید برای درمان مراحل شیمی درمانی به پزشک مراجعه کند ادامه می‌دهد: اینکه آقای نجفی باید برای شیمی درمانی به پزشک مراجعه کند را نمی‌توانم تایید کنم ولی می‌دانم که او مریض است و باید برای معالجه خود اقدام کند و او مراحل درمانی خود را آغاز کرده است.

در مورد سرپرست صحبتی نشده است

علی اعطا سخنگوی شورای شهر تهران نیز با بیان اینکه ایشان بر استعفای خود پافشاری دارند، گفت: اصرار وی به دلیل بیماری است و البته عوامل دیگری نیز عنوان شده است.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چه عواملی به غیر از بیماری در استعفای وی نقش داشته کوتاه گفت: بالاخره تنگناهایی نیز در این دوره وجود داشته است. اما مشخصا بیماری جدید ایشان علت استعفا است.

وی با رد انتخاب هر گونه سرپرست برای شهرداری تهران گفت: مطلقا چنین چیزی صحت ندارد و انتخاب سرپرست و نام‌ها و گزینه‌هایی که در فضای مجازی مطرح شده را مطلقا تکذیب می‌کنم.

سخنگوی شورای شهر تهران با بیان اینکه هنوز استعفا بررسی نشده و نمی‌توان در مورد گزینه‌ها صحبت کرد، گفت: حتی در مورد گزینه‌های سرپرستی نیز صحبت نشد و در مورد گزینه‌های احتمالی بعدی نیز سخنی به میان نیامد و اساسا این موضوع را تکذیب می‌کنم اما دقت داشته باشید که فضا در شورای شهر به گونه‌ای نیست که در جلسه نوزدهم فروردین ماه به آسانی استعفا پذیرفته شود.

وی با بیان اینکه فضا در شورای شهر اینگونه است که اعضا موافق استعفا نیستند، گفت: تا زمانی که شورا استعفا را قبول نکند، موضوع استعفا جاری نیست و اگر شورا رأی منفی به استعفای نجفی بدهد، نجفی همچنان شهردار تهران خواهد بود

در حالیکه به نظر می رسد اعضای شورای شهر بر ماندن نجفی در بهشت اجماع دارند، باید دید در اولین جلسه رسمی شورای شهر در سال جدید که فردا(یکشنبه ) برگزار می شود، شورا در مقابل اصرار شهردار بر رفتن چه واکنشی خواهد داشت و آیا نجفی حاضر به ماندن خواهد شد یا باز هم بر رفتن پافشاری می کند.

شهردار تهران پیش از این گفته بود اگر با استعفایش موافقت نشود دوباره استعفا خواهد کرد.

 


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #شورا #استعفا #شورای #شورای شهر #تهران #شهردار #اینکه #اعضای #استعفای #ادامه #بیماری #ماندن #درمان #مقابل #تصمیم #قانون #شهرداری #عنوان #بگیرند #تاکید #سرپرست #درمانی #موضوع #ندارد #پافشاری #دارند #سخنگوی #معتقدیم #استعفایش #مراجعه #اصرار #مطلقا #اشاره #متقاعد #گزینه‌های #می‌کنم #تکذیب #مراحل #فعالیت‌های #موافق #یکشنبه #بهرام #نیستند #بررسی #همچنین #امیدواریم #انگیزه #می‌دهد #واکنشی #مسئولیت #کشمکشی #مبارزه

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : نجفی قائم مقام مطمئن انتخاب کند/تکلیف شهردار در جلسه فردا مشخص می شود

*

*


X https://sport45.site/