درخواست شهید مدافع حرم از پدرش در آستانه دومین سالگرد شهادت

تاریخ انتشار : شنبه 18 فروردین 1397 - ساعت : 13:05

کد مطلب: 47937 چاپ به اشتراگ گذاشتن

شهیدان زنده‌اند/

درخواست شهید مدافع حرم از پدرش در آستانه دومین سالگرد شهادت

مازندشورا: شهید مدافع حرم محمدتقی سالخورده در آستانه دومین سالگرد شهادتش، درخواستی از پدرش کرد که مورد اجابت قرار گرفت.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس مازندران، دلاورمردان لشکر همیشه‌پیروز و قهرمان 25 کربلا در 14 فروردین‌ماه 1395 طی اعزامی مجدد به سوریه در منطقه خان‌طومان مستقر شده و به مبارزه با تکفیری‌ها پرداختند.

این کاروان در روز 21 فروردین‌ماه 95 محمدتقی سالخورده، حسین بوّاس و سیدسجاد خلیلی را تقدیم حضرت زینب(س) کرد.

همچنین در 17 اردیبهشت‌ماه 95 طی جنگی نابرابر و ساعت‌ها مقاومت جانانه، توانست حدود 700 کشته و زخمی را روی دست تکفیری‌ها بگذارد و در این میان شهیدان محمد بلباسی، علی جمشیدی، رضا حاجی‌زاده، حسن رجایی‌فر، سیدرضا طاهر، سیدجواد اسدی، سعید کمالی، محمود رادمهر، علیرضا بریری، علی عابدینی، حسین مشتاقی، رحیم کابلی، یدالله قنبری به شهادت رسیدند.

در آستانه دومین سالروز شهادت شهدای خان‌طومان، یکی از بستگان شهید مدافع حرم محمدتقی سالخورده در خصوص تدارک مراسم یادواره این شهید، چنین می‌گوید: جمعی از فعالان فرهنگی را برای برگزاری مراسم یادواره شهید مدافع حرم محمدتقی سالخورده گرد هم آوردیم تا طی برنامه‌ریزی منظم بتوانیم مراسمی در خور شأن این شهید و شهدای مدافع حرم در شهرستان نکا برگزار کنیم.

تمام تصمیمات و زمان‌بندی مورد نظر برای هماهنگی حضور سخنران و مداح انجام شد و وظایف محوله اعضای ستاد برگزاری مراسم نیز مشخص شده بود.

در خلال زمینه‌سازی و اجرای برخی پیش‌برنامه‌ها، پدر شهید سالخورده طی تماسی خواست از برگزاری مراسم یادواره صرف نظر کنیم.

در حالی که از حرف او حیرت‌زده بودیم، علت این تصمیم را جویا شدیم، که او گفت: باید حضوری شما را ببینم تا موضوع را توضیح دهم.

وقتی خدمت پدر بزرگوار شهید رسیدیم، او را بغض‌آلود و در حالی که اشک گرد چشمانش حلقه زده بود، دیدیم، در آغوشش گرفتیم و ماجرا را از او پرسیدیم.

پدر شهید پاسخ داد: محمدتقی را شب گذشته در عالم رؤیا دیدم که به من گفت مراسم سالگردم را اجرا نکنید، هزینه این برنامه را به بهزیستی روستای شهاب‌الدین بدهید تا خرج نیازمندان شود.

آرامش و خیالِ راحت پدر و مادر شهید برای ما از هر چیزی مهم‌تر بود و بدون شک به این خواسته تمکین و مراسم را لغو کردیم؛ یقیناً روح شهید هم با این اقدام ما شاد خواهد شد.

3141/ح


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #مراسم #سالخورده #مدافع #محمدتقی #یادواره #شهادت #برگزاری #شهدای #تکفیری‌ها #آستانه #دومین #فروردین‌ماه #شهیدان

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : درخواست شهید مدافع حرم از پدرش در آستانه دومین سالگرد شهادت

*

*


X https://sport45.site/