تاریخ انتشار : شنبه 18 فروردین 1397 - ساعت : 14:30

کد مطلب: 47946 چاپ به اشتراگ گذاشتن

مخالفت با شارژ یک میلیونی حساب شهروندی

مازندشورا: شهردارآنلاین: دبیر کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران گفت: این کمیسیون بر اساس مستندات قانونی با شارژ یک میلیون تومانی حساب شهروندی سهمیه بگیران موافقت نمی کند.

مازندشورا:محمد علی کرونی در پاسخ به این پرسش که آیا شارژ یک میلیون تومانی حساب شهروندی خبرنگاران برای دریافت طرح ترافیک قانونی است گفت: هنوز آیین نامه ای که از سوی شهرداری برای خبرنگاران تنطیم شده به شورا و کمیسیون حمل و نقل نرسیده است، اما اگر چنین موضوعی در آن پیش بینی شده باشد بر اساس مستندات قانونی با آن مخالفت می کنیم.

وی ادامه داد: قرار بر این بود که مبلغ ۱۰۰ هزار تومان برای افتتاح حساب شهروندی واریز شود و باقی اعتبار به صورت تدریجی به این حساب واریز شود.

هفته گذشته محسن پورسیدآقایی در گفتگویی اعلام کرده بود: «متقاضیان مجوزهای سالانه تردد در محدوده طرح ترافیک نیازی به مراجعه هر روزه برای رزرو مجوز ندارند؛ ضمن اینکه این دسته باید در همان بدو اخذ مجوز نسبت به شارژ یک میلیون‌تومانی حساب شهروندی خود اقدام کنند و هر زمان که حساب مذکور با استفاده مکرر از مجوز ورود به طرح ترافیک خالی شد، شارژ مجدد باید انجام شود.

پورسیدآقایی تاکید کرده بود که فقدان شارژ ریالی در حساب شهروندان در زمان ورود به محدوده طرح ترافیک و نیز ورود بدون رزرو قبلی «جریمه ریالی» به دنبال دارد که افزون بر بدهی به شهرداری بابت ورود به محدوده طرح ترافیک از شهروندان اخذ خواهد شد.»

شارژ یک میلیون تومانی مورد اعتراض رئیس انجمن ندای معلولین ایران هم قرار گرفته بود و در واکنش به این بخشنامه شهرداری اعلام کرده بود:  این مبلغ برای قشری که کمترین سهم را در شهر دارد، بی‌عدالتی محسوب می‌شود.

که در پاسخ به این اعتراض مشاور معاون ترافیک شهردار اعلام کرده بود چنین موضوعی صحت نداردو سو تفاهم بوده است.

منبع:مهر


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #ترافیک #شهروندی #اعلام #محدوده #شهرداری #میلیون #ریالی #شهروندان #اعتراض #تومانی #پورسیدآقایی #قانونی #مخالفت #موضوعی #واریز #خبرنگاران

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : مخالفت با شارژ یک میلیونی حساب شهروندی

*

*


X https://sport45.site/