تاریخ انتشار : شنبه 18 فروردین 1397 - ساعت : 15:15

کد مطلب: 47954 چاپ به اشتراگ گذاشتن

بازدید۲۳۵هزار گردشگرازاماکن تاریخی جنوب تهران

مازندشورا: شهردارآنلاین: شهردار منطقه۲۰ تهران از بازدید ۲۳۵ هزار گردشگر از اماکن تاریخی و حضور یک میلیون زائر در اماکن مذهبی نظیر حرم حضرت عبدالعظیم(ع)، ابن بابویه و بی بی شهربانو خبر داد.

مازندشورا: سید احمد صفوی ظهر شنبه با بیان این مطلب در جمه خبرنگاران گفت: خدمات رسانی به گردشگران و مسافران نوروزی از روزهای پایانی اسفند سال گذشته تا ۱۷ فروردین در منطقه ۲۰ ادامه داشت و بر اساس آخرین آمار ستاد سفر در شهرری، ۲۳۵ هزار گردشگر از مهمترین اماکن تاریخی و باستانی این منطقه بازدید کردند.

صفوی با اشاره به اینکه برج طغرل، چشمه علی، آتشکده ری، نقاره خانه، ارگ سلجوقی و بازار تاریخی ری از مهمترین اماکن تاریخی مورد بازدید گردشگران بوده است، افزود: شهرری، ۱۶۸ اثر تاریخی دارد که با لحاظ تمامی این آثار، آمار بازدیدکنندگان بیشتر از عدد اعلام شده، است.

شهردار منطقه ۲۰ وجود بقعه های متبرکه و امامزادگان واجب التکریم را از دیگر نقاط مهم منطقه ۲۰ برشمرد و گفت: حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع)، بقعه شیخ صدوق و شیخ رجبعلی خیاط در ابن بابویه، آرامگاه های بی بی زبیده، امامزاده عبدالله و بی بی شهربانو از مهمترین بقعه های متبرکه در این منطقه هستند که حضور حدود ۱.۳۵۰.۰۰۰ زائر در این اماکن گزارش شده است.

صفوی با اشاره به اینکه تقارن ایام مبارک رجب با ایام نوروز موجب شد تا حضور زائران بیش از سال های گذشته شود، افزود: با توجه به حضور خیل عظیمی از شهروندان و آماده باش مدیریت شهری منطقه ۲۰ در این ایام، فعالیت های نگهداشتی در اماکن متبرکه و مسیرهای منتهی به مراکز مذهبی به صورت شبانه روزی انجام شد.

وی به اسکان شبانه مسافران نیز اشاره کرد و گفت: بوستان زائر در ضلع شرق و محوطه ضلع جنوبی حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) و تعدادی از مدارس برای اسکان زائران آماده سازی شده بود و میزبان ۱۰ هزار و ۲۵۷ نفر در این موقعیت ها بودیم.

صفوی با اشاره به اینکه با احتساب اقامت در مهمانپذیر های شهرری، در مجموع ۱۴ هزار و ۱۹۰ مسافر در ایام نوروز ۹۷ ، اسکان موقت داشته اند، احداث هتل و اماکن زائرپذیر را از مهمترین اولویت های شهرری برشمرد.

شهردار منطقه ۲۰ بر توسعه صنعت گردشگری شهرری تاکید کرد و شهرری را مستعد ظرفیت ها و پتانسیل های این صنعت معرفی کرد.

منبع:مهر


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #منطقه #شهرری #اماکن #تاریخی #مهمترین #اشاره #اسکان #متبرکه #اینکه #زائران #نوروز #آماده #شبانه #گردشگران #عبدالعظیم #برشمرد #گذشته #افزود #شهردار #مسافران #بازدید

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : بازدید۲۳۵هزار گردشگرازاماکن تاریخی جنوب تهران

*

*


X https://sport45.site/