مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 4797 -تاریخ انتشار : دوشنبه 04 مرداد 1395 -ساعت : 11:36

چاپ به اشتراگ گذاشتن

فعالیت 340 تعاونی کارآفرینی در تهران؛

هوشیار: تا پایان سال تعاونی ها در تمامی محلات پایتخت فعال می شوند

مازندشورا: مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران با اشاره به فعالیت 340تعاونی کارآفرینی در محلات پایتخت گفت: به منظور حمایت از شرکت های دانش بنیان و جوانان تحصیل کرده در نظر داریم تا پایان سال تمهیداتی را در راستای فعالیت های این تعاونی ها در تمامی محلات فراهم کنیم.

مازندشورا:

بلدیه| فرزاد هوشیار پارسیان ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: اداره تعاونی سازمان خدمات اجتماعی در راستای مقابله با بیکاری و پشتیبانی از کسب و کارهای کوچک از سال 91 فعالیت خود را آغاز کرد و طی 4 سال گذشته این توفیق را داشت تا شرایط را برای فعالیت 340 تعاونی کارآفرینی در محلات فراهم کند.وی افزود: خدمات ما به افراد متقاضی تعاونی های کارآفرینی در دو مرحله قبل از ثبت شرکت و پس از ثبت تعریف می شود. به این معنی که قبل از تولد یک شرکت تعاونی کلاس های آموزشی متنوعی را برگزار می کنیم و در خصوص اصول اولیه ثبت تعاونی ها، شرکت داری، حسابداری و مسائل حقوقی اطلاع رسانی انجام می دهیم. پس از ثبت نیز در قالب ارائه فضای کارگاهی و اداری، برپایی نمایشگاه برای فروش محصولات و شبکه سازی به منظور آشنایی کارآفرینان با سایر سازمان ها به متقاضیان خدمات رسانی می کنیم.
مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی با تاکید بر سایر حمایت های این سازمان در راستای تقویت تعاونی های کارآفرینی تصریح کرد: در مواردی که افراد متقاضی تشکیل تعاونی کارآفرینی با مشکل تامین سرمایه رو به رو شوند، درصورتی که شرایط لازم احراز شود براساس تفاهم نامه ای که با صندوق کارآفرینی امید منعقد کرده ایم، این افراد را برای تامین بخشی از نقدینگی به صندوق معرفی می کنیم.
هوشیار به استقبال خوب شهروندان از طرح راه اندازی تعاونی های کارآفرینی در محلات خبر داد و گفت: به دنبال تفاهم نامه ای که با اداره کل تعاون استان تهران منعقد کرده ایم، متقاضیانی که به سیستم ما مراجعه می کنند کمتر از سایرین درگیر روال بورکراتیک می شوند و در بازه زمانی کوتاه تری شرکت خود را به ثبت می رسانند. 

وی ضمن اظهار امیدواری در خصوص توسعه تعاونی های کارآفرینی در پایتخت عنوان کرد: در حال حاضر در برخی از محلات 2 شرکت تعاونی مشغول فعالیتند و در مقابل در برخی از محلات هیچ گونه فعالیتی دیده نمی شود. بر این اساس، تصمیم داریم تا پایان سال تعاونی های کارآفرینی را در تمام محلات شهر فعال کنیم.  


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : تعاونی - کارآفرینی - محلات - خدمات - فعالیت - هوشیار - افراد - متقاضی - تامین - رسانی - تفاهم - منعقد - صندوق - راستای - اظهار - پایتخت - اداره - اجتماعی - پایان - شرایط -

نظر شما در مورد : هوشیار: تا پایان سال تعاونی ها در تمامی محلات پایتخت فعال می شوند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها