کاهش ۱۴ درصدی تصادفات منجر به فوت استان اردبیل نسبت به سال قبل/ افزایش ۲۱ درصدی تردد‌ها

تاریخ انتشار : یکشنبه 19 فروردین 1397 - ساعت : 07:51

کد مطلب: 47971 چاپ به اشتراگ گذاشتن

رحمتی خبر داد:

کاهش ۱۴ درصدی تصادفات منجر به فوت استان اردبیل نسبت به سال قبل/ افزایش ۲۱ درصدی تردد‌ها

مازندشورا: مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل با اشاره به رشد ۲۳.۵ درصدی تردد در محور‌های مواصلاتی این استان در طول تعطیلات نوروزی گفت: در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته تعداد تصادفات فوتی ۱۴ درصد و تعداد متوفیان نیز ۱۴ درصد کاهش یافته است.

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل، علی رحمتی با اینکه در تعطیلات نوروزی امسال ورودی خودرو ۳۰.۷ درصد افزایش یافته، تصریح کرد: مجموع تردد از مبادی ورودی و خروجی محور‌های مواصلاتی استان در بازه زمانی ۲۳ اسفند سال گذشته تا ۱۵ فروردین ماه سال جاری یک میلیون و ۲۹۴ هزار و ۳۹۳ دستگاه خودرو است.

رئیس کمیته حمل و نقل ستاد خدمات سفر استان اردبیل گفت: در بازه زمانی ذکر شده ۶۶۲ هزار و ۴۰۸ خودرو ورودی به محور‌های مواصلاتی به ثبت رسیده و این در حالی است که سال گذشته تعداد خودرو ورودی به محور‌ها ۵۰۶ هزار و ۹۶۶ دستگاه به ثبت رسیده بود.

وی با اشاره به اینکه خروج خودرو نیز با رشد ۱۶.۸ درصد مواجه بوده و از ۵۴۱ هزار و ۲۴۲ دستگاه در سال گذشته به ۶۳۱ هزار و ۹۸۵ دستگاه در سال جاری رسیده، تصریح کرد: در مدت ذکر شده ۱۱۱ هزار و ۸۸ مسافر در تعطیلات نوروزی از پایانه‌های این استان جابه جا شده اند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل تعداد سرویس اجرا شده را ۱۴ هزار و ۵۹۰ مورد برشمرد و بیان کرد: از این تعداد چهار هزار و ۱۳۲ مورد اتوبوس، ۱۰ هزار و ۳۰۷ مینی بوس و سواری، ۱۳۴ مورد سرویس دربستی و ۱۷ سرویس بین المللی است.

رحمتی تعداد سامانه تردد شمار در استان را ۶۰ مورد برشمرد و ادامه داد: ۳۸ دوربین نظارتی در سطح محور‌های مواصلاتی دایر است و تردد خودرو‌ها به این طریق به ثبت می‌رسد.

رئیس کمیته حمل و نقل ستاد خدمات سفر استان اردبیل گفت: بر همین اساس مجموع تردد خودرو‌ها در استان از تاریخ ۲۳ اسفند سال گذشته تا ۱۵ فروردین ماه سال جاری هفت میلیون و ۹۱۵ هزار و ۶۱۰ مورد بوده که به نسبت سال گذشته میزان تردد‌ها ۲۱ درصد افزایش یافته است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان در خصوص تصادفات جاده‌ای محور‌های مواصلاتی در بازه زمانی ذکر شده اضافه کرد: در طرح نوروزی سال جاری و در بازه زمانی ۲۴ اسفند سال گذشته تا ۱۵ فررودین ماه سال جاری تعداد تصادفات فوتی شش فقره و تعداد متوفیان تصادفات نیز شش نفر به ثبت رسیده است.

وی با بیان اینکه تعداد تصادفات جرحی نیز در طرح نوروزی امسال ۴۱ فقره به ثبت رسیده که به نسبت مدت مشابه سال گذشته ۱۲۸ درصد رشد یافته، افزود: در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته تعداد تصادفات فوتی ۱۴ درصد و تعداد متوفیان نیز ۱۴ درصد کاهش یافته است.

رحمتی تعداد مجروحان در تصادفات جاده‌ای را نیز ۴۶ نفر عنوان کرد و بیان کرد: به نسبت سال گذشته تعداد مجروحان ۷۰ درصد رشد یافته است.

وی همچنین به ثبت ۶۳ تصادف خسارتی در این مدت اشاره و تصریح کرد: تعداد تصادفات خسارتی نیز با افزایش ۱۱ درصد مواجه است.

رئیس کمیته حمل و نقل ستاد خدمات سفر استان اردبیل گفت: بر اساس اطلاعات اخذ شده از ۲۷ سامانه ثبت تخلفات عبور و مرور استان اردبیل که در محور‌های استان نصب شده است، طی ایام نوروزی امسال بالغ بر ۶۴۸۰ تخلف سرعت غیرمجاز از طریق سامانه‌های مذکور شناسائی و به پلیس راهور کشور ارسال شده است.


منبع : وزارت راه و شهرسازی/جاده ای

برچسب ها : #استان #تعداد #گذشته #تصادفات #اردبیل #جاده‌ای #یافته #محور‌های #رسیده #نوروزی #خودرو #دستگاه #مواصلاتی #زمانی #ورودی #افزایش #راهداری #کمیته #سرویس #اسفند #خدمات #رحمتی #تصریح #اینکه #امسال #برشمرد #سامانه #متوفیان #خسارتی #مجروحان #مشابه #خودرو‌ها #اشاره #تردد‌ها #میلیون #فروردین #تعطیلات #مجموع #مواجه #درصدی #مدیرکل

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : کاهش ۱۴ درصدی تصادفات منجر به فوت استان اردبیل نسبت به سال قبل/ افزایش ۲۱ درصدی تردد‌ها

*

*


X https://sport45.site/