مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 480 -تاریخ انتشار : جمعه 14 آذر 1393 -ساعت : 21:29

چاپ به اشتراگ گذاشتن
ایستادگی مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در مقابل نماینده اصولگرا + سند

ایستادگی مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در مقابل نماینده اصولگرا + سند

مازند شورا: مدیرکل بر مدیریت حرفه‌ای تاکید می‌کند و جناب نماینده بر ابقا مدیران احمدی نژاد تا اینکه در نهایت پس از یک سال از انتصاب مدیرکل آموزش و پرورش مازندران کالسکه کند رو تغییر مدیران آموزش و پرورش به شهر زادگاه مدیرکل رسید

مازند شورا: آخرین روزهای دی ماه سال گذشته بود که معارفه مدیرکل جدید آموزش و پرورش مازندران برگزار شد مدیرکلی که در سال‌های نچندان دور با وزش نسیم اصلاحات در خرداد 76 مدیریت آموزش و پرورش شهرستان بهشهر را بر عهده گرفت و با امتداد دولت اصلاحات در دوره هشتم انتخابات ریاست جمهوری مدیریت وی نیز ادامه یافت تا اینکه در سال 85 پس از 9 سال مدیریت با ثبات و برگزیده شدن چندین دوره به عنوان مدیر نمونه کشور سکان مدیریت آموزش و پرورش این شهرستان را به مدیر احمدی نژاد واگذار کرد تا دست روزگار پس از سالها محجوریت اجباری، مدیریت ایشان را اینبار نه به عنوان رئیس اداره شهرستان بلکه به عنوان مدیرکل آموزش و پرورش استان محک زند.

مدیری که ایثارگری کم نظیر خانواده ایشان در عرصه هشت سال دفاع مقدس با اهدا دو برادر و چندین تن از نزدیکان خود به زیبای محک خورد اما اینک مدیر سال‌های دور شهرستان بهشهر  که بر جایگاه مدیریت آموزش و پرورش استان مازندران تکیه زده است و بیش از هر فرد دیگری ار کاستی‌ها و نارسایی‌های آموزش و پرورش زادگاه خود مطلع است برای تغییر مدیریت آموزش و پرورش این شهرستان مورد هجمه رسانه‌های منتقد دولت قرار می‌گیرد. چراکه سال گذشته در همین ایام و در روز معارفه خود جمله‌ای خاص را به کار برد «آموزش و پرورش مازندران را به صورت حرفه‌ای مدیریت خواهیم کرد» جمله‌ای که با استقبال اهالی تعلیم و تربیت قرار گرفت اما از همان روز خواب عده‌ای را نیز پریشان ساخت یکی از آنان نماینده اصولگرایی بود که از قضا همشهری این مدیرکل دولت اعتدال است.

مدیرکل بر مدیریت حرفه‌ای تاکید می‌کند و جناب نماینده بر ابقا مدیران احمدی نژاد تا اینکه در نهایت پس از یک سال از انتصاب مدیرکل آموزش و پرورش مازندران کالسکه کند رو تغییر مدیران آموزش و پرورش به شهر زادگاه مدیرکل رسید. وی برای انتخاب مدیر آموزش و پرورش شهر زادگاه خویش، سابقه 9 سال مدیریت خود بر آموزش و پرورش این شهرستان، نظر خواهی از مشاوران با سابقه، مشورت با امام جمعه محترم این شهرستان را به کار گرفت و دست به انتخاب زد.

در مقابل نماینده‌ای که تغییر مدیریت‌ها را به منزله عدم ورود مجدد خود به خانه ملت می‌داند (در حالی که شاید او سال‌هاست از خانه دل ملت بیرون افتاده است) با فشار رسانه‌ای و نامه نگاری به وزیر محترم آموزش و پرورش سعی در حفظ مدیران وفادار به دولت قبل دارد تا ساختمان فرسوده و در حال سقوط ستاد رای ایشان بیش از این فرو نریزد.

سید علی قاسمی مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با وجود آنکه از 32 مدیر شهرستان‌های آموزش و پرورش مازندران تنها دست به تغییر 17 تن از آن‌ها زده است همچنان 15 تن از آنان به حیات مدیرتی خود ادامه می‌دهند اگرچه برخی از مدیران تغییر یافته نیز عزل نشده‌اند بلکه بازنشسته شده‌اند اما با این وجود وی هزینه اصرار نمایندگان بر ابقای مدیران احمدی نژاد و وعده‌های انتخاباتی آنان را می‌پردازد.

تحمل تغییر مدیریت آموزش و پرورش شهرستان بهشهر به حدی برای نماینده اصولگرا سخت و دشورار بود که دست به نگارش نامه‌ای به وزیر می‌زد حال آنکه این تغییر مدیریتی سبب نشاط میان قاطبه مدیران و معلمان این شهرستان شده است.

و در نهایت اینکه در کنار نگارش نامه، جناب نماینده که می‌خواست با انجام نظر سنجی در سایت شخصی خود کرد وجهه مدیریت دولت تدبیر و امید استان را در حوزه آموزش و پرورش به زیر سوال ببرد با واکنش جالب کاربران سایت خود مواجه می‌شود به نحوی که کاربران در پاسخ به سوال

نظر شما در خصوص نحوه عزل مدیر آموزش و پرورش بهشهر؟»
1_به دور از ادب و نزاکت بود
2_مناسب صورت پذیرفت

بیش از81  درصد کاربران و شرکت کنندگان در این نظر سنجی گزینه دوم یعنی « مناسب صورت پذیرفت» را نتخاب کرده اند.

تصویر نظر سنجی سایت شخصی جناب نماینده

تصویر نامه جناب نماینده به وزیر آموزش و پرورش


 

رحمت عزیزی - روزنامه نگارلینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : آموزش و پرورش - مازندران - مقیمی - قاسمی - بهشهر - -

نظر شما در مورد : ایستادگی مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در مقابل نماینده اصولگرا + سند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها