تاریخ انتشار : یکشنبه 19 فروردین 1397 - ساعت : 12:44

کد مطلب: 48000 چاپ به اشتراگ گذاشتن

پیمان بستیم با نجفی تا آخر بمانیم

مازندشورا: شهردارآنلاین: عضوشورای شهر تهران درمخالفت با استعفای شهردار خطاب به وی گفت: پیمان بستیم که تا آخر با شما بمانیم؛ ما قول دادیم که برای هیچ شغلی از شورا خارج نشویم و شهردار نیز این قول را داد تا زمانی که حضرت عزراییل تصمیم دیگری بگیرند.

مازندشورا:سیدحسن رسولی روز یکشنبه در پنجاه و چهارمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران افزود: شورای پنجم عالما و عامدا به آقای نجفی به عنوان شهردار رای داد.
رسولی افزود: مطالعه شرایط و ارقام به ما نشان داد که شهرداری تهران به فردی همچون نجفی برای برون رفت ازمشکلات نیاز دارد.
نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران اظهار کرد: ای کاش نجفی امروز به جای استعفا اعلام می کردند که کدام یک از گزارش های 12 گانه ایشان به دستگاه قضایی مورد رسیدگی قرار گرفته است.
وی گفت: امروز پرونده نفر دوم مدیریت شهری گذشته در دستگاه قضایی در حال رسیدگی است و من به عنوان موکل مردم از روند آن بی اطلاع هستم.
رسولی افزود: امروز به جای اطلاع رسانی در مورد تخلفات، رقص دخترکان معصوم و سفره هفت سین در راس اخبار قرار گرفته است.
عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: امروز بحث ما فقط بحث شخص آقای نجفی نیست.
رسولی خطاب به صدا وسیما اظهار کرد: به صدا و سیما عرض می کنم که در طول این هفت ماه یک گزارش از اختلاس در شهرداری وجود ندارد؛ مگر شهرداری به عنوان یکی از سه دستگاه فسادزا نبود؟
وی گفت: به عنوان خزانه دار شورا عرض می کنم که حتی یک ریال برای سفره هفت سین 14 میلیونی پرداخت نشده است.
رسولی افزود: رسانه ها بحث مدیریت شهری را به پای رهبری نگذارند چرا که ما با همه ارکان حاکمیت در تعامل هستیم و معتقدم ما میباید با همه ارکان حاکمیت تعامل داشته باشیم.
نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه ما برنامه سوم توسعه شهر را در پیش داریم، گفت: کارآمدترین برنامه توسعه کشور توسط آقای نجفی راهبری و اجرا شد.
وی با بیان اینکه محکم به استعفای آقای نجفی رای منفی می دهیم و از ایشان خواهش می کنیم که بمانند، اظهار کرد: نگذاریم که بگویند که شاهد تکرار شورای اول هستیم.
رسولی افزود: در صورت اصرار به استعفا، کارگروهی برای تهیه گزارش شفاف هم به مردم و هم حاکمیت تشکیل خواهد شد.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران نیز در این جلسه به عنوان موافق استعفای شهردار گفت: تاریخ به خاطر خدمات و پاکدستی از نجفی به نیکی یاد خواهد کرد.
محمدجواد حق شناس افزود: بعد از انتخابات شورای اسلامی شهر تهران وقت داشتیم که برای انتخاب شهردار تصمیم گیری کنیم و شورا نجفی را با یک اتفاق کم نظیر در جایگاه شهرداری قرار داد.
وی گفت: عملکرد شهردار در هفت ماه اخیر نشان داد که انتخاب ایشان تصمیم درستی بود.
حق شناس افزود: در زمان حضور نجفی، شهرداری با 60 هزار میلیارد تومان بدهی و استخدام های بی رویه مواجه بود.
وی با تاکید بر اینکه باید تصمیم نجفی را بپذیریم، اظهار کرد: نجفی به تمام جوانب نگاه کرده و به این تصمیم سخت رسیده است.
عضو شورای اسلامی شهر تهران از تصمیم نجفی ابراز گلایه مندی کرد و گفت: اگر با من مشورت می کردند حتما مخالفت می کردم اما ما تعهدمان به مردم است.
حق شناس با بیان اینکه ما نباید در بلاتکلیفی بمانیم حتی برای یک ساعت، اظهار کرد:با توجه به مصالح جامعه و با توجه به صراحت نجفی برای استعفا از اعضای شورا درخواست می کنم که امروز به نتیجه برسیم.

الهام فخاری عضو دیگر شورای اسلامی شهر تهران در موافقت با استعفای شهردار تهران گفت: شورا و شهرداری شهری به جامانده از انحصارطلبی را که از زیرزمین تا هوای آن پیش فروش شده و شهری که گذشته و آینده آن به فروش رفته را تحویل گرفتند.
وی افزود: مردم با حضور میلیونی در انتخابات شوراها تغییر در این روند را برگزیدند.
فخاری با بیان اینکه مردم شاهد تغییر در مدیریت شهری بودند، اظهار کرد: از جمله تغییرات، تغییر در مناسبت های نوروز و نوروزگاه ها بود که موجب شادی و رضایت مردم شد.
عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: با توجه به شناخت از آقای نجفی، اصل بر صداقت و احترام به تشخیص ایشان است.
وی گفت: می توانیم استعفای ایشان را به معنای کناره گیری از مدیریت شهری تلقی نکنیم و همچنان ایشان را درجمع خود در جای دیگر و با تشخیص خود ایشان حفظ کنیم.
فخاری افزود: من استعفای ایشان را به منزله باور ایشان به حق مردم بر شهر می دانم.

منبع:ایرنا


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #شورا #تهران #شورای #افزود #اسلامی #استعفا #رسولی #شهرداری #اظهار #عنوان #استعفای #تصمیم #امروز #اینکه #شهردار #مدیریت #برنامه #کمیسیون #فخاری #تغییر #گزارش #دستگاه #حاکمیت #فرهنگی #تشخیص #توسعه #تاکید #انتخابات #اجتماعی #گرفته #بمانیم #رسیدگی #قضایی #بودجه #گذشته #اطلاع #تعامل #ارکان #میلیونی #هستیم

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : پیمان بستیم با نجفی تا آخر بمانیم

*

*


X https://sport45.site/