تاریخ انتشار : یکشنبه 19 فروردین 1397 - ساعت : 12:54

کد مطلب: 48004 چاپ به اشتراگ گذاشتن

احضارسریع شهردار تهران به دادگاه بی سابقه بود

مازندشورا: شهردارآنلاین: عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران گفت: در مدتی که در خدمت مردم بودم هیچگاه ندیدم به سرعت بالاترین مقام شهرداری را به دادگاه احضار کنند.

مازندشورا:احمد مسجدجامعی روز یکشنبه در پنجاه و چهارمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران و نخستین جلسه علنی این شورا در سال 97 که به بررسی موضوع استعفای شهردار تهران اختصاص دارد، افزود: نجفی را هیچگاه مضطرب ندیدم و همیشه وی تواضعی دارد که فضا را اخلاقی می کند.
وی با بیان اینکه رفتار نجفی بدور از بزرگنمایی بود، اظهار کرد: بزرگنمایی در مدیریت کشور ما همیشه بوده اما ایشان همیشه بدورازاین مساله بودند
وی با اشاره به فعالیت شهردار تهران در ماه‌های اخیر گفت: در بحث نوروزگاه، هیچگاه نوروز فضای بیرونی نداشت؛ که دیدیم نوروزگاه ها بدون حاشیه برگزار شد.
عضو شورای اسلامی شهر تهران اظهار کرد: در مدتی که در خدمت مردم بودم هیچگاه ندیدم به سرعت بالاترین مقام شهرداری را به دادگاه احضار کنند؛ البته ایشان همیشه می گفتند امیرالمومنین را هم دادگاه خواست و ایشان در دادگاه حاضر شد.
وی گفت: ادب رفتاری آقای نجفی در پذیرفتن نظر مردم حتی در نام گذاری یک کتابخانه را شاهد بودیم.
مسجدجامعی افزود: درهفت ماه گذشته در شهرداری نظریه شهری، مشارکت محور و مبتنی بر نظر مردم را شاهد بودیم، بحث احترام به حقوق شهروندان را داشتیم و در بحث زنان شاهد توجه به زنان نام آور بودیم. 
عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران در ادامه تاکید کرد: با توجه به عملکرد نجفی، استعفای وی از موضع تواضع است و انتخاب ما در مورد ایشان انتخاب درستی بوده است.
مسجدجامعی گفت: ایشان با منافع برخی گروه های بزرگ که کاری هم به چپ و راست ندارند، درگیر شده و همه چیز به ساختاری که نجفی ایجاد کرده بر می گردد. 
عضو شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه من از ایشان می خواهم بمانند، افزود: اولویت ما ایشان است، اما اگر نشد از ایشان می خواهیم که خود راهنما باشند.

عضو شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه از اقدامات شهردار تهران حمایت می کنیم تاکید کرد: به استعفای شهردار تهران نه قاطع می دهیم.
زهرا صدراعظم نوری دراین جلسه در مخالفت با استعفای شهردار تهران افزود: این نوع بیماری، بیماری رجال سیاسی کشوراست و رده های بالا این بیماری را داشته و درمان کرده اند.
وی اظهار کرد: اعتقاد دارم به عنوان شهردار تهران و تیم جدید شهرداری به کار خود ادامه دهند زیرا تداوم این رویه به صلاح شهر و شهروندان است.
عضو شورای اسلامی شهر تهران خاطرنشان کرد: زمانی که نجفی مسئولیت شهرداری تهران را پذیرفت شعار امید، مشارکت و شکوفایی دادند و با حمایت شورا در برابر تمام شایعات و فشارهای روانی محکم ایستادند.
وی گفت: شهرداری با حاکمیت قانون از اعمال سلیقه های فردی جلوگیری کرد و بر شایسته سالاری و اصلاح فرآیندها تاکید کرد.
صدراعظم نوری با بیان اینکه شفاف سازی، مسئولیت پذیری و حاکم کردن عدالت یاداور شد و اظهارداشت : این اقدامات موجب جلوگیری از رانت خواری و فراهم کردن دسترسی آزاد به اطلاعات شد.
وی افزود: استعفای شهردار تهران نیز نشان از مسئولیت پذیری وی است و ما را مصر می کند که خواهان ادامه این خدمات باشیم.
پنجاه و چهارمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر تهران و نخستین جلسه این شورا در سال 97 به منظور بررسی موضوع استعفای شهردار تهران روز یکشنبه به ریاست محسن هاشمی رفسنجانی در حال برگزاری است. 

منبع:ایرنا


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #تهران #شورا #شهردار #شورای #اسلامی #استعفا #استعفای #افزود #شهرداری #همیشه #اینکه #دادگاه #بیماری #اظهار #تاکید #ادامه #بودیم #مسئولیت #هیچگاه #مسجدجامعی #اقدامات #حمایت #پذیری #صدراعظم #جلوگیری #مشارکت #چهارمین #ندیدم #نخستین #بررسی #پنجاه #بزرگنمایی #موضوع #یکشنبه #نوروزگاه #شهروندان

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : احضارسریع شهردار تهران به دادگاه بی سابقه بود

*

*


X https://sport45.site/