تجهیز ۵ پل بزرگ استان مرکزی به علائم ترافیکی

تاریخ انتشار : یکشنبه 19 فروردین 1397 - ساعت : 12:56

کد مطلب: 48006 چاپ به اشتراگ گذاشتن

مدیرکل راهداری استان مرکزی خبر داد:

تجهیز ۵ پل بزرگ استان مرکزی به علائم ترافیکی

مازندشورا: مدیرکل راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای استان مرکزی گفت: ۵ پل بزرگ استان که فقدان و کمبود علائم جاده‌ای احتمال تصادف و بروز حادثه را بیشتر می‌کرد در استان شناسایی و این پل‌ها به علائم ترافیکی مجهز و آشکارسازی شدند.

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان مرکزی، علی زندی فر افزود: این پل‌ها در راه‌های اراک-بروجرد و ساوه بویین‌زهرا که بیشترین ترددها را دارند شناسایی شدند و آشکارسازی دهانه‌های پل توسط علائم ترافیکی و هاشوری صورت گرفت.

وی با بیان اینکه این علائم هاشوری در راستای تأمین ایمنی رانندگان برای بهتر کردن دید در شب نصب شده است، افزود: بالغ بر ۱۲۰ عدد پل بالای دهنه ۲۰ متر در استان مرکزی وجود دارد که ۳۰ درصد معادل ۴۰ پل به تعمیر اساسی نیاز دارند که باید برای دوام و پایداری این پل‌های بزرگ زیرسازی شامل فونداسیون، کوسه‌ها، عرشه پل، حفاظ پل و... انجام شود.

زندی فر ادامه داد:  بیشتر تصادفات و واژگونی وسیله نقلیه به علت خستگی و خواب‌آلودگی رانندگان است که سیاست راه و شهرسازی حذف خطرات ناشی از واژگونی است لذا با آشکارسازی دهانه‌های پل توسط علائم ترافیکی و هاشوری می‌توان از بروز این حادثه‌ها جلوگیری کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود از کانالیزه کردن پلیس‌راه‌های استان و ایمن‌سازی دماغه‌های راه‌های پرتردد خبر داد و گفت: در راستای سفرهای نوروزی و نیاز به کنترل ترافیک توسط پلیس‌راه‌های سطح استان اداره ایمنی اقدام به کانالیزه کردن پلیس‌راه‌های اراک-قم و اراک-توره  وخمین-محلات و دلیجان-اصفهان و ساوه-همدان و پلیس‌راه عوارضی ساوه-تهران در سطح استان کرد.

وی با اشاره به اصلاح دماغه‌های خطرناک و بروز تصادف گفت: همچنین دماغه‌های خطرناک در راه‌های اراک-قم و اراک-بروجرد بوسیله بشکه‌ها و استوانه‌های ایمنی ایمن‌سازی شد.


منبع : وزارت راه و شهرسازی/جاده ای

برچسب ها : #استان #علائم #مرکزی #پلیس‌راه‌های #هاشوری #راه‌های #دماغه‌های #ایمنی #ترافیکی #رانندگان #واژگونی #کانالیزه #ایمن‌سازی #خطرناک #آشکارسازی #افزود #اداره #بروجرد #دارند #دهانه‌های #راهداری #راستای

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : تجهیز ۵ پل بزرگ استان مرکزی به علائم ترافیکی

*

*


X https://sport45.site/