مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 48013 -تاریخ انتشار : یکشنبه 19 فروردین 1397 -ساعت : 14:30

چاپ به اشتراگ گذاشتن

بخشنامه جامع حمایت از کالای ایرانی

مازندشورا: شهردارآنلاین: شهردارکرج برای تحقق شعار سال ، بخشنامه جامع با عنوان 'حمایت از کالای ایرانی، استمرار مجاهدانه و مدیرانه اراده ملی در مسیر پیشرفت ایران اسلامی' را به سازمان ها و مناطق تابعه این شهرداری ابلاغ کرد.

مازندشورا:در این بخشنامه آمده است که هر سال درنخستین ساعات سال نو، رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله العالی) در پیامی به عموم مردم ایران با نامگذاری سال پیش رو، مسیر حرکت یک ساله کشور را مشخص می فرمایند.
در تداوم راهبرد اصلی پیشرفت ایران اسلامی ، معظم له ، سال 1397 را 'سال حمایت از کالای ایرانی' نامگذاری کردند. 
برخی از مهمترین دلایل لزوم مصرف کالای ایرانی در بیانات ایشان را می توان در مواردی همچون 'ایجاد استقلال اقتصادی و سیاسی'، 'افزایش ابتکارات تولید کنندگان'، ' کاهش تورم' ، ' افزایش ثروت ملی' و ' ایجاد کار و اشتغال' بیان کرد.
قطع یقین این نامگذاری به منزله رمزعملیات برنامه ها و اقدامات تمام دستگاه های اجرایی کشور تلقی شده و شهرداری کلانشهر کرج نیز نهایت مساعی خود را بکار خواهد بست تا با برنامه ریزی و اقدام عملی مناسب منویات مقام عظمای ولایت را در سال 1397 در تمامی سطوح و در کلیه تصمیمات، برنامه ها و اقدامات به عنوان یک تکلیف اخلاقی و وظیفه اداری عملیاتی نماید.
با عنایت به مراتب فوق و نظر به اهمیت و ضرروت موضوع، به موجب این بخشنامه تمامی واحدهای تابعه شهرداری کرج در کلیه سطوح موظف و متعهد می باشند تا با شناخت عمیق از جایگاه و نقش خود در تحقق اهداف این راهبرد مهم و پرهیز از اقدامات شعاری و سطحی، برنامه های منسجم و قابل اجرا را در کوتاهترین زمان ممکن تدوین نموده و به مرحله اجرا گذارند و در این چارچوب موارد زیر می بایستی سرلوحه اقدامات قرار گیرد: 
1- خرید کالای خارجی (اعم از کالای ساخته شده، قطعات، ملزومات، تجهیزات و غیره) که دارای تولید مشابه داخلی می باشد، تحت هر عنوان ممنوع بوده و ذیحسابان مکلفند از پرداخت اعتبار خرید کالاهای یاد شده به صورت مستقیم و یا اسناد مندرج در صورت وضعیت های ارسالی از پیمانکاران خودداری نمایند.
2- در موارد استثناء که خرید کالاهای داخلی از نظر کیفیت، قیمت، هزینه های نگهداری، حجم تولید، زمان تحویل و یا سایر موارد اجتناب ناپذیر، قابل توجیه و به صرفه و صلاح نباشد، با پیشنهاد بالاترین مقام مربوطه و تایید کمیسیون عالی معاملات، خرید کالای مورد نیاز از دیگر مجاری ممکن طی تشریفات قانونی مجاز خواهد بود.
3- ضروری است تا با هدف ارتقاء کیفیت محصولات داخلی، در چارچوب وظایف و ماموریت های محوله قانونی با به کارگیری ظرفیت های موجود شهرداری، زمینه رقابت سالم و جدی بین تولید کنندگان داخلی فراهم شود.
4- تبلیغ کالاهای خارجی در فضاهای مرتبط با شهرداری جز در موارد مصرح قانونی ممنوع می باشد.
بدیهی مسئولیت نظارت بر حسن اجرای این بخشنامه بر عهده مسئولین ذیربط بوده و عواقب سهل انگاری و قصور احتمالی متوجه آنان خواهد بود.
شهرداری کلانشهر کرج دارای 10 منطقه شهری و 6 سازمان تابعه است که این شهرداری به جمعیتی حدود یک میلیون و 800 هزار نفر خدمات ارائه می کند.
همچنین این شهرداری حدود 13 هزار کارمند و کارگر دارد.

منبع:ایرنا


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شهرداری - کالای - برنامه - اقدامات - داخلی - تولید - موارد - بخشنامه - ایرانی - کالاهای - نامگذاری - قانونی - خارجی - اسلامی - دارای - کیفیت - ممنوع - چارچوب - تابعه - راهبرد - کنندگان - ایجاد - حمایت - کلانشهر - عنوان - تمامی - افزایش -

نظر شما در مورد : بخشنامه جامع حمایت از کالای ایرانی

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*