تاریخ انتشار : یکشنبه 19 فروردین 1397 - ساعت : 14:30

کد مطلب: 48013 چاپ به اشتراگ گذاشتن

بخشنامه جامع حمایت از کالای ایرانی

مازندشورا: شهردارآنلاین: شهردارکرج برای تحقق شعار سال ، بخشنامه جامع با عنوان 'حمایت از کالای ایرانی، استمرار مجاهدانه و مدیرانه اراده ملی در مسیر پیشرفت ایران اسلامی' را به سازمان ها و مناطق تابعه این شهرداری ابلاغ کرد.

مازندشورا:در این بخشنامه آمده است که هر سال درنخستین ساعات سال نو، رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله العالی) در پیامی به عموم مردم ایران با نامگذاری سال پیش رو، مسیر حرکت یک ساله کشور را مشخص می فرمایند.
در تداوم راهبرد اصلی پیشرفت ایران اسلامی ، معظم له ، سال 1397 را 'سال حمایت از کالای ایرانی' نامگذاری کردند. 
برخی از مهمترین دلایل لزوم مصرف کالای ایرانی در بیانات ایشان را می توان در مواردی همچون 'ایجاد استقلال اقتصادی و سیاسی'، 'افزایش ابتکارات تولید کنندگان'، ' کاهش تورم' ، ' افزایش ثروت ملی' و ' ایجاد کار و اشتغال' بیان کرد.
قطع یقین این نامگذاری به منزله رمزعملیات برنامه ها و اقدامات تمام دستگاه های اجرایی کشور تلقی شده و شهرداری کلانشهر کرج نیز نهایت مساعی خود را بکار خواهد بست تا با برنامه ریزی و اقدام عملی مناسب منویات مقام عظمای ولایت را در سال 1397 در تمامی سطوح و در کلیه تصمیمات، برنامه ها و اقدامات به عنوان یک تکلیف اخلاقی و وظیفه اداری عملیاتی نماید.
با عنایت به مراتب فوق و نظر به اهمیت و ضرروت موضوع، به موجب این بخشنامه تمامی واحدهای تابعه شهرداری کرج در کلیه سطوح موظف و متعهد می باشند تا با شناخت عمیق از جایگاه و نقش خود در تحقق اهداف این راهبرد مهم و پرهیز از اقدامات شعاری و سطحی، برنامه های منسجم و قابل اجرا را در کوتاهترین زمان ممکن تدوین نموده و به مرحله اجرا گذارند و در این چارچوب موارد زیر می بایستی سرلوحه اقدامات قرار گیرد: 
1- خرید کالای خارجی (اعم از کالای ساخته شده، قطعات، ملزومات، تجهیزات و غیره) که دارای تولید مشابه داخلی می باشد، تحت هر عنوان ممنوع بوده و ذیحسابان مکلفند از پرداخت اعتبار خرید کالاهای یاد شده به صورت مستقیم و یا اسناد مندرج در صورت وضعیت های ارسالی از پیمانکاران خودداری نمایند.
2- در موارد استثناء که خرید کالاهای داخلی از نظر کیفیت، قیمت، هزینه های نگهداری، حجم تولید، زمان تحویل و یا سایر موارد اجتناب ناپذیر، قابل توجیه و به صرفه و صلاح نباشد، با پیشنهاد بالاترین مقام مربوطه و تایید کمیسیون عالی معاملات، خرید کالای مورد نیاز از دیگر مجاری ممکن طی تشریفات قانونی مجاز خواهد بود.
3- ضروری است تا با هدف ارتقاء کیفیت محصولات داخلی، در چارچوب وظایف و ماموریت های محوله قانونی با به کارگیری ظرفیت های موجود شهرداری، زمینه رقابت سالم و جدی بین تولید کنندگان داخلی فراهم شود.
4- تبلیغ کالاهای خارجی در فضاهای مرتبط با شهرداری جز در موارد مصرح قانونی ممنوع می باشد.
بدیهی مسئولیت نظارت بر حسن اجرای این بخشنامه بر عهده مسئولین ذیربط بوده و عواقب سهل انگاری و قصور احتمالی متوجه آنان خواهد بود.
شهرداری کلانشهر کرج دارای 10 منطقه شهری و 6 سازمان تابعه است که این شهرداری به جمعیتی حدود یک میلیون و 800 هزار نفر خدمات ارائه می کند.
همچنین این شهرداری حدود 13 هزار کارمند و کارگر دارد.

منبع:ایرنا


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #شهرداری #کالای #برنامه #اقدامات #داخلی #تولید #موارد #بخشنامه #ایرانی #کالاهای #نامگذاری #قانونی #خارجی #اسلامی #دارای #کیفیت #ممنوع #چارچوب #تابعه #راهبرد #کنندگان #ایجاد #حمایت #کلانشهر #عنوان #تمامی #افزایش

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : بخشنامه جامع حمایت از کالای ایرانی

*

*


X https://sport45.site/