تاریخ انتشار : یکشنبه 19 فروردین 1397 - ساعت : 14:30

کد مطلب: 48014 چاپ به اشتراگ گذاشتن

شهردار تهران واقع گرا بود و بزرگنمایی نمی‌کرد

مازندشورا: شهردارآنلاین: مسجدجامعی با تاکید بر اینکه شهردار تهران فردی واقع گرا بوده است و در اقدامات خود بزرگنمایی نمی‌کرد، گفت: تمرکززدایی و ایجاد شفافیت از دیگر ویژگی‌های شهردار تهران بوده است.

مازندشورا:احمد مسجدجامعی در جلسه بررسی استعفای شهردار تهران به عنوان مخالف این استعفا گفت: انتصاب شهردار توسط شورا با وسواس و تعیین شاخص‌ها به نتیجه رسید؛ لذا انتخاب آقای نجفی کاملا بر اساس تجربیات ایشان و مبتنی بر کارنامه ایشان انجام شده بود. یکی از ویژگی‌های ایشان این است که من هیچ گاه وی را مضطرب ندیدم حتی امروز که در خصوص اقدامات شهرداری گزارش ارائه می‌دادند آقای نجفی را مضطرب ندیدم و این اعتماد به نفس ایشان موجب روحیه بخشی به همه ما بود.

وی افزود: بی تردید رفتار مسئولین در سطح جامعه تسری پیدا می‌کند. حضور آقای نجفی در مجموعه شهرداری تهران فضا را اخلاقی می‌کرد. ایشان به دور از بزرگنمایی در اقدامات آنچه که مورد نیاز شهر بود انجام دادند. بر خلاف آنچه که در میان مدیریت‌های کشور وجود دارد و الزامات را بزرگتر از آنچه که هست نشان می‌دهد.

مسجدجامعی ادامه داد: بی تردید تمرکز زدایی، ایجاد شفافیت و بهبود تخصیص منابع از رویکردهای مثبت ایشان در حوزه سخت افزاری بود که به عنوان اقداماتی ارزشمند در سطح شهر اجرایی شد که از جمله آنها می‌توان به برگزاری مراسم نوروزگاه اشاره کرد که برای اولین بار فضای فعالیت‌های نوروزی به محیط بیرونی آورده شد و این اقدام نیز بدون حاشیه انجام شد.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: خاطرم می‌آید در مراسمی قرآن کریم را با «دف» وارد صحنه کردند ولی دستگاه‌های ذیربط این موضوع را که موجب رنجش برخی از قرآن خوان‌ها شده بود بررسی نکردند. بی تردید در عمل پایبندی‌ها بسیار مهم است.

وی افزود: آقای نجفی واقع گرا بودند و اصلا در اقدامات خود بزرگنمایی نمی‌کردند مسئله‌ای که اعتماد برانگیز است. آیا برخوردهایی که در موارد مشابه انجام می‌شد با همین شیوه و رفتار بود؟ بارها بحث مشارکت را مطرح کردیم اما در جایی به این مسئله تن داده شد. آقای نجفی این مسئله را مهم قلمداد می‌کرد و توانست عملیاتی کند.

وی تاکید کرد: بی تردید برنامه ریزی مقدمه خدمت است، تلقی من این است که برای رسیدن به نظریه مشارکت محور که منجر به اعتماد شهری شود در فعالیت‌های آقای نجفی دیده شد. اقدامات ایشان در جهت تحقق حقوق شهروندان حتی فراتر از مشارکت‌های معنادار پیش رفت به شکلی که جامعه زنان ایران که حقوقی را دارند دیده شدند. زنان نام آور مورد توجه قرار گرفتند و به نوعی عدالت جنسیتی مورد توجه قرار گرفت. در همین ایام همه مشاهده کردیم که شب یلدا به عنوان یک جشن ملی که باید احیا شود با تلاش مجموعه مدیریت شهری مورد توجه قرار گرفت و این توجه در سطح شهر مشهود شد.

مسجدجامعی تاکید کرد: در حال حاضر بحثی توسط آقای نجفی مطرح می‌شود که می‌گویند 40 سال تمام توان را برای کشور، مردم و نظام و برای خدمت به آنها گذاشتند. امروز ممکن است بیماری شرایطی ایجاد کرده باشد که آنگونه که از ایشان انتظار می‌رود نتوانند کارها را به پیش ببرند. اعلام این موضوع خود یک نوع صداقت و فداکاری است. این سیاست ایشان برای پاکدستی در سطح شهر تهران پذیرفته شده است. شهروندان با برخی منافع درگیر شده و پایه گذاری این امر را انجام دادند. لذا همه چیز به ساختاری که نجفی تعیین کرده است بر می‌گردد. لذا در این مقطع نیاز است که از ایشان بخواهیم در این سمت بمانند. در غیر این صورت خود ایشان می‌توانند راهنمای بسیار خوبی باشند.

منبع:ایسنا


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #تهران #اقدامات #تردید #اعتماد #بزرگنمایی #شهردار #مسجدجامعی #عنوان #ایجاد #موضوع #فعالیت‌های #بسیار #مشارکت #شهروندان #شورا #تاکید #مسئله #کردیم #دادند #رفتار #مضطرب #تعیین #استعفا #بررسی #ندیدم #امروز #مجموعه #جامعه #افزود #شهرداری #می‌کرد

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : شهردار تهران واقع گرا بود و بزرگنمایی نمی‌کرد

*

*


X https://sport45.site/