تاریخ انتشار : یکشنبه 19 فروردین 1397 - ساعت : 14:30

کد مطلب: 48016 چاپ به اشتراگ گذاشتن

نمی توان درباره اصرارنجفی به رفتن ازاکنون اظهار نظرکرد

مازندشورا: شهردارآنلاین: رئیس شورای شهر تهران گفت:در خصوص اصرار نجفی به رفتن نمی توان اظهار نظر کرد.

مازندشورا:محسن هاشمی در پایان پنجاه و چهارمین جلسه شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امروز نخستین جلسه شورا در سال ۹۷ با موضوع بررسی استعفای نجفی شهردار تهران برگزار شد. موضوع استعفای شهردار تهران در اواخر سال گذشته مطرح و به هیئت رئیسه شورای شهر تهران ارسال شد. در جلسه امروز ابتدا محمدعلی نجفی شهردار تهران دلایل استعفای خود را مطرح و سپس اعضای شورای شهر تهران نیز نظرات موافق و همچنین مخالف خود را در خصوص این موضوع بیان کردند.

هاشمی ادامه داد:‌ در ادامه رأی‌گیری با برگه برای ماندن یا رفتن نجفی از شهرداری تهران انجام شد که در نهایت از ۲۰ رأی اخذ شده ۱۶ نفر مخالف و ۴ نفر موافق استعفای شهردار تهران بودند که در نهایت با رأی اعضا، شهردار تهران ماندنی شد.

وی در پاسخ به این پرسش که در صورتی که شهردار تهران اصرار و پافشاری به رفتن داشته باشد شورا چه تصمیمی خواهد گرفت، گفت: در این خصوص فعلا نمی‌توان اظهارنظر کرد و باید منتظر ماند و نمی‌توان با پیش‌فرض‌ها اظهار نظر کرد.

رئیس شورای شهر تهران همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا با بستری شدن شهردار تهران همزمان با اردیبهشت‌ماه برای طی کردن مراحل درمان سرپرستی برای شهرداری انتخاب خواهد شد یا خیر، گفت:‌ در این خصوص نیز باید منتظر نظر شهردار تهران باشیم.

هاشمی با اشاره به دلیل استعفای شهردار تهران گفت: آقای نجفی در متن استعفای خود نیز به این موضوع کاملا اشاره داشته است و موضوع کاملا گویا و شفاف بوده است. حتی نجفی در متن استعفای خود تاکید داشته است که تا تعیین شهردار آینده مسئولیت شهر را به عهده خواهد داشت.

رئیس شورای شهر تهران در ادامه در پاسخ به این پرسش که چه زمانی رأی شورای شهر تهران مبنی بر ماندن شهردار تهران به نجفی ابلاغ می‌شود، گفت: طبق قوانین و مقررات ۲ ساعت بعد از جلسه باید این موضوع ابلاغ شود و پیش‌بینی می‌شود تا ساعت ۱۶ این رأی به شهردار تهران ابلاغ شود.

هاشمی با تاکید بر حمایت شورای شهر تهران از شهردار تهران گفت: این حمایت کاملا مشهود و قابل لمس است.

وی ادامه داد:‌ در ادامه جلسه امروز نیز بررسی نامه فرمانداری در خصوص اعتراض هیئت تطبیق به مصوبه تعیین قیمت بلیط مترو تهران در سال ۹۷ مورد بررسی قرار گرفت که براساس آن اعضای شورای شهر تهران به قیمت بلیط مترو حومه به تهران به رقم ۱۰۰۰ تومان رأی دادند.

رئیس شورای شهر تهران گفت: قیمت بلیط مترو حومه به تهران در سال ۹۶، ۸۰۰ تومان بود که اعضای شورای شهر تهران با افزایش ۲۰۰ تومان این رقم را به ۱۰۰۰ تومان افزایش دادند.

منبع:مهر


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #تهران #شهردار #شورا #شورای #شورای شهر #استعفای #استعفا #موضوع #ادامه #هاشمی #تومان #اظهار #ابلاغ #اعضای #بررسی #کاملا #امروز #حمایت #افزایش #تعیین #دادند #شهرداری #مخالف #همچنین #موافق #ماندن #نهایت #اشاره #منتظر #نمی‌توان #تاکید

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : نمی توان درباره اصرارنجفی به رفتن ازاکنون اظهار نظرکرد

*

*


X https://sport45.site/