تاریخ انتشار : یکشنبه 19 فروردین 1397 - ساعت : 14:30

کد مطلب: 48019 چاپ به اشتراگ گذاشتن

پلمب ۹۰ وسیله بازی غیر استاندارد در فارس

مازندشورا: شهردارآنلاین: مدیرکل استاندارد فارس گفت: طی ایام نوروز ۹۰ وسیله بازی غیر استاندارد در استان فارس پلمب شد.

مازندشورا:مرتضی رهنما از شناسایی کالاهایی که با جعل علامت استاندارد در مراکز عرضه استان فارس به مشتریان عرضه می گردید خبر داد و گفت : نوشیدنی های گیاهی با نام تجاری « ریحان » با جعل علامت استاندارد و کد ده رقمی و یک نوع عسل با جعل علامت استاندارد و بدون کد ده رقمی از جمله کالاهای توقیف شده در ایام نوروز امسال می باشد.
وی از شناسایی و توقیف مقدار زیادی آبلیمو در ظروف چهار لیتری درمراکز عرضه بدلیل ممنوع بودن عرضه این حجم از آبلیمو در مراکز عرضه  و همچنین آبلیموهایی که بدون هیچگونه برچسب نشانه گذاری که نشان دهنده آدرس تولید و تاریخ تولید باشد در مراکز عرضه شهر شیراز خبر داد .

مدیر کل استاندارد فارس همچنین گفت : توقیف روغن تفاله زیتون « پومیس» که قابلیت خوراکی ندارد و روغن کنجد و آفتابگردان و دیگ زودپز غیر استاندارد و رب گوجه و شیشه دوجداره فاقد تاییدیه استاندارد که همگی فاقد هرگونه برچسب نشانه گذاری و آدرس تولید بوده نیز از فعالیتهای کارشناسان اداره کل در ایام نوروز امسال بوده است.

رهنما همچنین از توقیف چند نوع فیلتر هوا و روغن خودرو که فاقد هرگونه مشخصات بوده  در بعضی از مراکز خدماتی تعویض روغنی ها خبر داد.

مدیر کل استاندارد در خصوص نظارت بر وسایل شهربازی افزود: با توجه به اخطارهای مکرر که قبلا به شهرداری های استان و بهره برداران داده شده بود در ایام تعطیلات نوروزی تعداد ۹۰ وسیله بازی فاقد تاییدیه استاندارد در شهرهای شیراز ، فراشبند ، قیر و کارزین ، اردکان، کازرون، داراب ، نی ریز و استهبان پلمب گردید.

رهنما تاکید کرد اداره کل استاندارد بر حمایت از کالاهای دارای تاییدیه استاندارد و برخورد جدی با متخلفین و عرضه کنندگان کالاها و خدمات غیر استاندارد در سالجاری عزم جدی دارد و از مردم خواست در هنگام خرید کالا به علامت استاندارد و کد ده رقمی آن دقت نمایند و با ارسال کد ده رقمی به سامانه پیامکی 10001517 از اصالت کالای استاندارد مطمئن شوند.

منبع:مهر


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #استاندارد #توقیف #مراکز #علامت #تاییدیه #تولید #همچنین #رهنما #نشانه #گذاری #هرگونه #اداره #برچسب #شیراز #نوروز #استان #شناسایی #گردید #کالاهای #امسال #وسیله #آبلیمو

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : پلمب ۹۰ وسیله بازی غیر استاندارد در فارس

*

*


X https://sport45.site/