تاریخ انتشار : یکشنبه 19 فروردین 1397 - ساعت : 14:52

کد مطلب: 48025 چاپ به اشتراگ گذاشتن

انتقاد انجمن صنفی روزنامه نگاران استان تهران:

معاونت حمل و نقل شهرداری اصلا با ما مشورت نکرد

مازندشورا: شهردارآنلاین: انجمن صنفی روزنامه نگاران استان تهران با صدور بیانیه ای در مورد شرایط طرح ترافیک برای خبرنگاران توضیحاتی ارائه کرد.

مازندشورا: در این توضیحات آمده است:«با توجه به پرسش های مکرر همکاران از انجمن صنفی روزنامه نگاران استان تهران درباره چگونگی احراز اشتغال به روزنامه نگاری برای دریافت آرم طرح ترافیک و شبهات فراوان در این زمینه،  موضوع پاسخ‌گویی به این شبهات در نخستین جلسه سال جاری انجمن مورد بررسی قرار گرفت و نتیجه آن بدین شرح اعلام می‌شود.

اگرچه معاونت محترم حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از ابتدا با نمایندگان واقعی روزنامه‌نگاران در این باره مشورت نکرد اما پس از تصویب شرایط و ضوابط پیشنهادی آن معاونت در شورای شهر تهران و افزایش غیر‌مترقبه هزینه اعلام شده، این انجمن به دعوت معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران برای تدوین ضوابط شمول سهمیه و نحوه توزیع و تخصیص آن با حسن نظر نگریسته و در جلسات کارگروه تشکیل شده شرکت کرد و طرحی نیز به همراه داشت که در صورت توجه به آن همه خبرنگاران با همین ضوابط و شرایط کنونی و همین مقدار سهمیه می‌توانستند به نحو مناسب از طرح ترافیک بهره‌مند شوند که متاسفانه مورد توجه واقع نشد.

انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان تهران به دلیل بی‌توجهی برگزارکنندگان جلسه به نقش نهادهای صنفی و از جمله انجمن و نیز برخی برخوردهای غیر حرفه‌ای و درک نمایشی و غیرموثر بودن حضور خود بنا به تصمیم هیات مدیره از ادامه شرکت در آن منصرف شد و طبیعتا  در تدوین شرایط و ضوابط اعلام شده نقشی ندارد. البته این به معنای پذیرش یا سکوت در باره تصمیم‌های اعلام شده نیست و در موارد لازم مواضع خود را اعلام خواهد کرد.

به باور ما تنها مرجع صالح برای احراز عنوان روزنامه‌نگار و خبرنگار، انجمن‌های صنفی و نهادهای غیردولتی هستند و نهادهای دولتی و حکومتی بنا به قاعده و قانون و صلاح عمومی، لازم است مسئولیت کامل این کار را به نهادهای غیردولتی و صنفی واگذار کنند.»


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #انجمن #تهران #اعلام #ضوابط #نهادهای #ترافیک #معاونت #شهرداری #شرایط #روزنامه #استان #سهمیه #تدوین #غیردولتی #روزنامه‌نگاران #مشورت #احراز #شبهات #نگاران

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : معاونت حمل و نقل شهرداری اصلا با ما مشورت نکرد

*

*


X https://sport45.site/