تاریخ انتشار : یکشنبه 19 فروردین 1397 - ساعت : 16:30

کد مطلب: 48031 چاپ به اشتراگ گذاشتن

۱۱۰ درخت در منطقه زعفرانیه تبریز قطع شد

مازندشورا: شهردارآنلاین: رئیس کمیسیون توسعه پایدار و محیط زیست شورای شهر تبریز گفت: ۱۱۰ درخت در منطقه زعفرانیه تبریز قطع شد.

مازندشورا:سعید نیکوخصلت در عکس العمل به قلع و قطع درختان شهرک زعفرانیه ابراز داشت:  همه ما در مورد محیط زیست نظر مشترک داریم و دغدغه مشترک ما قطع درختان زعفرانیه است و همین دغدغه مشترک،   یک نقطه قوت برای ماست و با همین نقطه قوّت ما می توانیم به یکی بودن برسیم.

وی با تأکید بر اینکه رفتارهای ما از طریق رسانه ها رصد می شوند، تصریح کرد: ما نباید کاری کنیم که در مقابل نسل های بعدی شرمنده شویم، اما با این کار بسیار زننده که گویی هنوز در ۱۰۰ سال  زندگی می کنیم، به یقین شرمنده نسل های آینده خواهیم داد.

نیکو خصلت با اظهار بر اینکه حکم توقف اجرای قطع درختان صادر شده است، ابراز داشت: با اینکه در طول یک ماه گذشته، ۱۲۰ هزار درخت در این شهر کاشته شده است، اما این وقوع این فاجعه اسف بار، خستگی مضاعفی را بر تن ما باقی گذاشت و خواهشمندم تا شفاف شدن همه ابعاد ماجرا شورای شهر از پیگیری در این زمینه کوتاهی نکند.

وی با اشاره به اینکه بارها برای جلوگیری از این اقدام با دادگستری نامه نگاری کرده بودیم و دادگستری نیز با این درخواست موافقت کرده بود، ادامه داد: اما با وجود تلاش های انجام شده، گویی این موافقتنامه به دایره اجرای احکام نرسیده و هر چند حکمی صادر شده و پرونده متوقف شده است، اما پرونده های مشابه هنوز هم وجود دارند.

رئیس کمیسیون توسعه پایدار و محیط زیست با تکیه بر کاشت یک صد هزار درخت در اردوگاه الغدیر، مجدداً از قطع درختان شهرک زعفرانیه انتقاد کرد و گفت: باید ببینیم و بررسی کنیم که عاملان این قصور چه کسانی هستند و این فاجعه از کجا نشأت گرفته است، چون با قطع ۱۱۰ درخت بریده شده، ما سرمایه اجتماعی خود را از دست داده ایم.

وی با اشاره به اعلام نظر کمسیون ماده ۷ بر باغ بودن محل، ابراز داشت: با اینکه این کمیسیون اعلام کرده بود که اینجا باغ است و نباید به اشجار دست زده شود، اما متأسفانه با این وجود، اقدامی در راستای پیشگیری انجام نشد و با وجود صدور حکم مبنی بر بررسی و توقف قلع و قطع درختان از سوی دادگستری، هنوز حکمی در پرونده  موجود نیست.

نیکو خصلت با بیان اینکه درختان نشانه های خداوند هستند و باید به آن ها احترام بگذاریم، تأکید کرد: ما تا پایان هستیم و باید پیدا کنیم و ببینیم چه کسی در این خصوص کوتاهی کرده است؟

وی در این خصوص در پاسخ به ادعاهای عوامل شهرداری گفت: رأی دادگاه هجدهم تیرماه صادر شده است و این در حالی است که جلسه کمیسیون ماده هفت، آبان ماه منطقه را باغ تشخیص داده و ابقای آن را تصویب کرده بود.

منبع:مهر


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #اینکه #درختان #زعفرانیه #پرونده #دادگستری #ابراز #کمیسیون #مشترک #اعلام #اشاره #بررسی #ببینیم #شرمنده #تأکید #دغدغه #نباید #منطقه #فاجعه #اجرای #کوتاهی

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : ۱۱۰ درخت در منطقه زعفرانیه تبریز قطع شد

*

*


X https://sport45.site/