از شایعه تا واقعیت انتقال آب مازندران به سمنان

تاریخ انتشار : یکشنبه 19 فروردین 1397 - ساعت : 16:30

کد مطلب: 48033 چاپ به اشتراگ گذاشتن

فارس گزارش می‌دهد

از شایعه تا واقعیت انتقال آب مازندران به سمنان

مازندشورا: مدیرعامل آب منطقه‌ای مازندران خبر منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر انتقال آب مازندران به سمنان و به دنبال آن متاثر شدن استان به پدیده کم‌آبی را تکذیب کرده و می‌گوید: این خبر صحت ندارد و هنوز آبی به استان سمنان منتقل نشده است.

مازندشورا: در ساری در واکنش به این مطالب گفت: این خبر صحت ندارد و هنوز آبی به استان سمنان منتقل نشده است.

محمدابراهیم یخکشی با بیان اینکه با احداث سد فینسک آب از مازندران منتقل می‌شود که در حدود 7 میلیون متر مکعب است ولی هنوز این سد ساخته نشده بحثی بوده که در حال پیگیری است اما هنوز سدی احداث نشده است که آبی منتقل شود.

وی یادآور شد: به‌طورحتم اگر این میزان آب منتقل شود تأثیر خود را برجای می‌گذارد البته تأثیرش به میزان آبی است که منتقل می‌شود.

گفتنی است، سد فینسک با ظرفیت مخزن ۱۱,۸ میلیون مترمکعب، بر روی رودخانه سفیدرود که یکی از سرشاخه‌های رودخانه تجن ساری است، موقعیت این سد در منطقه حفاظت‌شده پرور و نزدیک روستاهای تُم و تلاجیم است که درگذشته جزئی از مازندران بودند و ظاهراً این دو روستا به زیرآب می‌روند و در صورت ساخت این سد، علاوه بر به‌هم خوردن تعادل محیط‌زیست منطقه حفاظت‌شده دودانگه و تهدید حیوانات در معرض انقراض و جنگل‌ها و خشک‌شدن چشمه‌ها و آبشارهای این مناطق، شاهد نابودی مزارع کشت برنج و معیشت روستاییان بندبن و چهار رودبار بخش چهاردانگه خواهیم بود.

86034/ج

 


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #مازندران #منتقل #رودخانه #سمنان #تهاجم #میزان #فینسک #نابودی #منطقه #حفاظت‌شده #میلیون #مزارع #سفیدرود #احداث #استان #خبرگزاری #انتقال #ذخیره #مسؤولان #گزارش #سرشاخه‌های

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : از شایعه تا واقعیت انتقال آب مازندران به سمنان

*

*


X https://sport45.site/