تاکید بر تامین خدمات روبنایی شهر سهند/ تکمیل آزادراه تبریز- سهند جزو اولویت‌ها است

تاریخ انتشار : دوشنبه 20 فروردین 1397 - ساعت : 08:28

کد مطلب: 48047 چاپ به اشتراگ گذاشتن

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید ایران:

تاکید بر تامین خدمات روبنایی شهر سهند/ تکمیل آزادراه تبریز- سهند جزو اولویت‌ها است

مازندشورا: معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید ایران با تاکید بر ضرورت تامین خدمات روبنایی شهر سهند جهت رفاه ساکنین آن، گفت: تکمیل و اتمام آزادراه تبریز- سهند جزو اولویت های اصلی این وزارتخانه است.

مازندشورا:به گزارش پايگاه خبري وزارت راه و شهرسازي، حبیب الله طاهرخانی در نشست مشترک با معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی و فرماندار شهرستان اسکو، افزود: بخش اعظم پروژه فوق به پایان رسیده و برای بقیه عملیات هم مصوبه ای از طرف هیات وزیران برای عقد قرارداد مشارکت با سرمایه گذار اخذ شده است.

وی به تامین اعتبار لازم برای ادامه تکمیل اتوبان تبریز- سهند اشاره و اظهار کرد: در این مصوبه قرارداد سرمایه گذاری مبادله شده است، به طوری که ۶۰ درصد هزینه توسط سرمایه گذار تامین شده و ۴۰ درصد بقیه نیز متعلق به دولت و شرکت عمران شهرهای جدید است که امیدواریم با تجمیع این اعتبارات بتوانیم تا پایان امسال بخشی از این طرح را به زیر بار ترافیک ببریم.

طاهرخانی اضافه کرد: لازم است با احداث خدمات روبنایی از قبیل مدارس، فضای سبز و پارک ها، کلانتری و سایر امکانات رفاهی شرایط مطلوبی را برای ساکنان سهند فراهم کنیم.

عملیات اجرایی آزادراه تبریز - سهند در سال ۱۳۸۴ کلید خورد و با وجود اینکه ۹کیلومتر از مجموع ۲۲ کیلومتر آن اماده است، اتمام کل طرح به حدود یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

طولانی شدن این طرح در بیش از یک دهه گذشته به یکی از دغدغه هایی اصلی مردم و مسئولان آذربایجان شرقی در حوزه حمل و نقل تبدیل شده است.

به گزارش ایرنا، معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی نیز در این نشست مهمترین مطالبه اهالی شهر سهند را خدمات حمل و نقل جاده ای بیان و اظهار کرد: با تلاش مسئولین بسیاری از مشکلات مسکن مهر در این شهر مرتفع شده و برای حل بقیه نواقص باید خدمات روبنایی و زیربنایی به سرعت با همکاری مسئولین کشوری و استانی حل و آزاد راه تبریز - سهند نیز تکمیل شود.

محمدصادق پورمهدی گفت: بسیاری از مشکلات مسکن مهر که در دیگر شهرهای جدید کشور وجود دارد با تعامل و همفکری مسئولین در شهر سهند حل شده و لازم است مسائل بهداشتی، امنیتی و فرهنگی این شهر نیز با حداقل امکانات موجود برطرف شود.

فرماندار شهرستان اسکو هم با اشاره به افزایش جمعیت شهر سهند طی سال های اخیر، گفت: در حال حاضر حدود ۱۰۰ هزار نفر در این شهر ساکن هستند که این میزان جمعیت نیاز به خدمات مختلف رفاهی، آموزشی و بهداشتی را دوچندان می کند.

به گفته مرتضی محمدزاده ، هم اکنون شهر سهند سومین شهر پرجمعیت آذربایجان شرقی است و در آینده ای نزدیک به دومین شهر پرجمعیت استان تبدیل خواهد شد و این افق ما را برای تامین زیرساخت های مختلف در سهند ملزم می کند.

شهر سهند در ۲۰ کیلومتری جنوب غربی تبریز و بر سر راه جاده تبریز- آذرشهر واقع شده و از توابع شهرستان اسکو می باشد.


منبع : وزارت راه و شهرسازی/مسکن و شهرسازی

برچسب ها : #تبریز #خدمات #تامین #آذربایجان #شهرستان #مسئولین #سرمایه #تکمیل #روبنایی #شهرهای #تبدیل #رفاهی #اظهار #امکانات #بهداشتی #مختلف #پرجمعیت #جمعیت #اشاره #مشکلات #بسیاری #پایان #معاون #عمرانی #طاهرخانی #گزارش #آزادراه #استاندار #فرماندار #قرارداد #مصوبه #عملیات #عمران #اعتبار

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : تاکید بر تامین خدمات روبنایی شهر سهند/ تکمیل آزادراه تبریز- سهند جزو اولویت‌ها است

*

*


X https://sport45.site/