مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 4805 -تاریخ انتشار : دوشنبه 04 مرداد 1395 -ساعت : 14:50

چاپ به اشتراگ گذاشتن

با اتمام فاز نخست تونل سازی در خط 7 مترو؛

حرکت دستگاه مکانیزه حفار از میدان صنعت به سمت میدان کتاب

مازندشورا: مجری خط 7 مترو تهران با اشاره به اتمام فاز نخست تونل سازی خط 7 مترو گفت: روز گذشته حفاری مکانیزه- تی.بی.ام- از میدان صنعت به سمت میدان کتاب آغاز شد.

مازندشورا:

بلدیه|مهدی امینی تصریح کرد: دستگاه حفار تمام مکانیزه در خط 7 مترو پس از طی 11 ماه از نواب به میدان صنعت رسیده و اکنون حفاری تمام مقطع تونل از میدان صنعت به سمت میدان کتاب آغاز شد .
مجری پروژه خط 7 مترو تهران با بیان اینکه این خط از زیر تمام خطوط مترو پایتخت و با میانگین عمق ایستگاه 30 تا 40 کیلومتر خواهد گذشت، گفت: در برخی ایستگاه ها به عمق 52 متر نیز رسیده ایم این در حالیست که در ایستگاه هایی هم عمق 14 متر را خواهیم داشت .
امینی گفت: خط 7 دارای 27 کیلومتر تونل اصلی و 22 ایستگاه است که از شهرک امیرالمؤمنین(ع) -قصر فیروزه- و در کنار  ورزشگاه تختی در جنوب شرقی تهران آغاز شده و پس از طی مسیر شرقی- غربی به میدان بوستان- کتاب- در  سعادت آباد می‌رسد .
مجری خط 7 مترو تهران با اشاره به اینکه خط 7 مترو تهران به روش مکانیزه به وسیله 2 دستگاه TBM حفر می‌شود، تصریح کرد: قطعه جنوبی تونل به طول 14 کیلومتر و قطعه شرقی- غربی تونل به طول 13 کیلومتر است.
 امینی با اشاره به نحوه حفاری تونل‌های این مسیر گفت: دستگاه‌های TBM یکی از جنوب به شمال تهران از خیابان نواب وارد خط شده و به سمت میدان صنعت حفاری کرده است و دستگاه دیگر از نواب به سمت شرق در حال پیشروی است و به سمت افسریه در حال حفاری است .
وی افزود: دستگاه تی بی ام پس از حفاری 10 کیلومتر در بازه زمانی 11 ماه از نواب تا میدان صنعت اکنون به سمت میدان کتاب حرکت کرده است که پس از حفاری بالغ بر 2.5 کیلومتر دیگر عملیات حفاری در مسیر شمالی این خط هم به اتمام می رسد .
مجری پروژه خط 7 مترو تهران با اشاره به اینکه  دستگاه دوم TBM اکنون در محدوده افسریه است، گفت: طی 13 ماه عملیات حفاری در این مسیر ادامه داشته است .
وی خاطرنشان ساخت: این خط با خط 6 در گیشا تقاطع چمران- نواب و در خیابان 17 شهریور، با خط 4 در  دو ایستگاه خیابان مولوی و میدان انقلاب، با خط 2 در خیابان آذربایجان و با خط 1 در خیابان محمدیه، ایستگاه‌های تبادلی خواهد داشت و پس از عبور از کنار برج میلاد، وارد میدان صنعت در شهرک غرب شده و در انتها به میدان بوستان در سعادت آباد می‌رسد.
وی با بیان اینکه میانگین حفاری در ماه های گذشته 450 متر بوده است، تصریح کرد: این  در حالیست که اسفند ماه گذشته به ثبت 582 متر حفاری تمام مقطع در میدان صنعت رسیدیم .
امینی افزود: فاز نخست خط 7 مترو شامل افسریه تا میدان صنعت 73 درصد پیشرفت داشته این در حالیست که در ساخت تونل 100 درصد و در بخش ساخت ایستگاه 80 درصد پیشرفت داشته ایم .
به گفته امینی بالغ بر 4 هزار کارگر و 25 کارگاه فعال در 2 شیفت 12 ساعته خط 7 مترو را احداث می کنند .


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : میدان - حفاری - تهران - ایستگاه - کیلومتر - دستگاه - خیابان - امینی - اینکه - افسریه - حالیست - اکنون - تصریح - اشاره - مکانیزه - افزود - گذشته - پیشرفت - عملیات - میانگین - پروژه - رسیده - اتمام - بوستان - سعادت - می‌رسد -

نظر شما در مورد : حرکت دستگاه مکانیزه حفار از میدان صنعت به سمت میدان کتاب

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها