تاریخ انتشار : دوشنبه 20 فروردین 1397 - ساعت : 08:59

کد مطلب: 48053 چاپ به اشتراگ گذاشتن

پرداخت۱۲درصدازمطالبات پیمان کاران شهرداری

مازندشورا: شهردارآنلاین: شهردار بجنورد از پرداخت ۱۲درصد مطالبات پیمان کاران طی سال گذشته خبر داد.

مازندشورا:روح الله براتیان بعداز ظهر یک شنبه در سی و چهارمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر بجنورد، اظهار کرد: با توجه به اینکه بانک ها در پایان سال توان کمک به شهرداری را نداشتند اما با این وجود پیش از سال ۹۷ بدون گرفتن وام حدود چهار میلیارد تومان از مطالبات پیمانکاران پرداخت شد.

براتیان در ادامه به مشکلات و سختی های چهار ماه پایان سال ۹۶ اشاره کرد و افزود: این مدت شهرداری و شورای اسلامی شهر با حجم کاری زیاد و نیز  در مدیریت کارها با مسائل پیچیده و سخت مواجه شدند که با همکاری یکدیگر توانستند اقدامات مهم و تاثیر گذار را انجام دهند.

وی تهیه دفترچه بهای خدمات، دفترچه عوارض محلی و تهیه بودجه سال ۹۷ را سه اقدام مهم و ارزشمند در سال ۹۶ اعلام کرد و گفت: بیش از ۷۰ جلسه تخصصی برای تحقق این اقدامات برگزار شد.

شهردار بجنورد همچنین درباره تامین منابع مالی، اظهار کرد: امسال شهرداری بجنورد همانند سال گذشته از نظر مالی شرایط خوبی ندارد و سال سختی را خواهیم داشت، اما برای رفع این مشکلات راهکارهایی در نظر گرفته شده است.

برتیان افزود: تملک ‌دارایی ها از جمله احداث دو سالن ورزشی با بودجه اولیه حدود ۹۰۰ میلیون تومان و احداث خانه فرهنگ یا سرای معلم، بازآفرینی شهری و تدوین بسته های سرمایه گذاری از جمله راهکارهای تامین منابع توسعه شهری است.

وی در ادامه گفت: پیش از سال ۹۷ تمام حقوق های کارمندان شهرداری و شورای اسلامی شهر و همچنین سه ماه حقوق کارگران شهرداری پرداخت شد.

شهردار بجنورد تصریح کرد: طی تعطیلات نوروز امسال به مدت سه روز کارخانه آسفالت برای استراحت کارگران تعطیل و حدود سه میلیارد تومان بدهی به شرکت گاز خراسان شمالی نیز پرداخت شد.

براتیان اصلاح و تدوین فرآیندهای شهرداری و تبدیل آن به صورت کتاب، خرید سه دوربین نقشه برداری، آموزش نقشه برداری به ۱۰ نفر، توانمندسازی نیروی متخصص انسانی شهرداری را از جمله مواردی خواند که در سال ۹۷ در دستور کار شهرداری است.

رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد نیز در این جلسه به بودجه ۱۶۵ میلیارد تومانی شهرداری اشاره کرد و گفت: بودجه شهرداری بجنورد در سال جاری ۱۵۰ میلیارد تومان و بودجه سازمان ها حدود ۱۴ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان است که از این میزان بودجه وظیفه خدمات عمرانی ۵۲ درصد و اجرایی ۴۸ درصد است.

مهدی محمدی اظهار کرد: سال گذشته در بحث سرمایه گذاری به عنوان یکی از مولفه های توسعه و درآمد پایدار فعالیتی را آغاز کردی  که همایش ملی آن در تیر ماه برگزار می شود و امیدواریم بخش درآمدی آن متوجه این شهر قرار بگیرد.

منبع:مهر


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #شهرداری #بودجه #بجنورد #تومان #میلیارد #شورای #اسلامی #شورا #براتیان #پرداخت #اظهار #میلیون #احداث #گذشته #امسال #برداری #کارگران #منابع #توسعه #گذاری #سرمایه #تدوین #خدمات #اشاره #مشکلات #ادامه #پایان #افزود #اقدامات #همچنین #شهردار #برگزار #دفترچه #تامین

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : پرداخت۱۲درصدازمطالبات پیمان کاران شهرداری

*

*


X https://sport45.site/