تاریخ انتشار : دوشنبه 20 فروردین 1397 - ساعت : 11:19

کد مطلب: 48068 چاپ به اشتراگ گذاشتن

حاشیه های استعفای نجفی ادامه دارد

انتقاد دادستان کل کشور از شورای شهر/شهردارتهران مجددا استعفا دهد

مازندشورا: شهردارآنلاین: دادستان کل کشوربه شهردار تهران پیشنهاد داد که مجددا استعفای خود را تقدیم شورای شهر کند و گفت: مسئولیت ادامه کار شهردار تهران با شورای شهر است.

مازندشورا:به گزارش روابط عمومی دادستانی کل کشور، حجت الاسلام و المسلمین منتظری در دیدار با معاونان و کارمندان دادستانی کل، ضمن تبریک اعیاد مبارک ماه شریف رجب و شعبان ابراز امیدواری کرد که تحت عنایات خاص حضرت بقیه الله (عج) و حمایت های حکیماته رهبر معظم انقلاب و با حضور و پشتیبانی مردم امسال نیز با توان و عزم و اراده قوی تر در خدمت نظام مقدس جمهوری اسلامی و مردم بزرگوار و همه کسانی که در این نظام دارای حق شهروندی هستند، ادای وظیفه کنیم.

وی ضمن انتقاد از عملکرد شورای شهر در بحث استعفای شهردار تهران اظهار کرد: شورای محترم اسلامی شهر تهران این بساط سیاست بازی که راه انداخته اید چه معنایی دارد؟ وقتی شهردار رسما اعلام می کند که توان کار سنگین کلانشهر تهران را ندارم و به علت بیماری نمی توانم این کار را ادامه دهم این موضوع در دستورقرار می گیرد و آقای شهردار در جلسه رسمی شورای شهر می گوید که با این کیفیت ادامه کارم را خیانت می دانم؛ اما نوبت به رای گیری که می رسد با رای خود عنوان می کنند که شما مریض و ناتوان برای انجام کار نیستی و کار نکردنت خیانت است. 

وی گفت: تنوع و گستره کار در شهرداری تهران سنگین است و وقتی فردی عنوان می کند که به دلیل بیماری نمی تواند کار را ادامه دهد استعفایش در شورای شهر پذیرفته نمی‌شود.

دادستان کل کشور با طرح این سئوال که فردا اگر این آقای شهردار نتوانست مدیریت لازم را بر شهر تهران داشته باشد چه کسی مسئول است، ادامه داد: بنده به عنوان مدعی العموم به شورای شهر تهران عنوان می کنم که مسئولیت این کار با شماست.

وی به شهردار تهران پیشنهاد داد که مجددا استعفای خود را تقدیم شورای شهر کند و گفت: آقای شهردار باید مهلتی نیز تعیین کند و عنوان کند که تا فلان روز در دفتر کارم هستم تا شهردار تعیین نمایید در غیراینصورت از فلان تاریخ مسئولیت شهرداری تهران را عهده دارنخواهم بود و قطعا آقای شهردار کسی شما را به این جهت تحت تعقیب قرار نخواهد داد.

دادستان کل کشور با تاکید بر اینکه باید خدمت به مردم را از سیاسی بازی‌ها جدا کرد، بیان داشت: این خط و خطوط سیاسی به کشور، خدمات شهری، انسجام عمومی لطمه وارد می‌کند. همه می‌دانند که این عدم پذیرش استعفای شهردار تهران در حالی‌که خود ابراز عجز و ناتوانی کرده سیاسی است و چرا باید سیاسی کاری باشد لذا به عنوات مدعی العموم اعلام می‌نمایم اگر چنانچه این کار ادامه یابد و آقای شهردار به علت بیماری نتواند وقت لازم را در مدیریت شهری بگذارد و کار آسیب ببیند قطعا این آقایان مسئول هستند.

به گزارش شهردار انلاین، روز گذشته اعضای شورای شهر تهران با 16 رای مخالف درخواست استعفای نجفی را قبول نکردند.

اعضای شورای اسلامی شهر تهران ، پس از شنیدن دلایل استعفای شهردار و همچنین بیان نظرات موافقان و مخالفان آن، با 16 رای مخالف در برابر 4 رای موافق، درخواست استعفای شهردار پایتخت را نپذیرفتند.

گفتنی است، محمدعلی نجفی در نامه استعفای خود به اعضای شورای شهر تاکید کرده بود که به علت بیماری جدیدی قادر به ادامه کار در شهرداری نیست اما تا زمان تعیین فرد جانشین با همه توان به کار ادامه خواهد داد.

 


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #شهردار #تهران #استعفا #شورای #شورا #شورای شهر #ادامه #استعفای #عنوان #بیماری #سیاسی #اسلامی #دادستان #شهرداری #اعضای #تعیین #مسئولیت #مخالف #العموم #تاکید #درخواست #سنگین #عمومی #گزارش #مجددا #انتقاد #دادستانی #ابراز #مدیریت #خیانت #اعلام #مسئول

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : انتقاد دادستان کل کشور از شورای شهر/شهردارتهران مجددا استعفا دهد

*

*


X https://sport45.site/