مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 4807 -تاریخ انتشار : دوشنبه 04 مرداد 1395 -ساعت : 15:30

چاپ به اشتراگ گذاشتن

در مراسم افتتاحیه خانه محیط زیست حوزه علمیه شهر تهران مطرح شد:

کاهش تفاوت شمال و جنوب شهر تهران با افزایش مطالبات محیط زیستی شهروندان

مازندشورا: نخستین خانه محیط زیست حوزه علمیه معیر منطقه ۱۲ شهرداری تهران با حضور مسئولان و مدیران شهری افتتاح شد.

مازندشورا:

بلدیه|محمد مهدی گلمکانی رئیس ستاد محیط زیست و توسعه پایدار با اشاره به اینکه اسلام به اهمیت موضوع محیط زیست تاکید کرده گفت: متخصصان علوم دینی و علماء نیز بارها به اهمیت موضوع محیط زیست و سلامت انسان ها اشاره داشته اند.وی در ادامه خاطر نشان ساخت: مقام معظم رهبری با ظرافت به دو نوع تفکر تجددگرایانه یعنی اسلام دنیایی و تحجرگرایانه انسان منهای دنیا با تفکر سطحی به محیط زیست و توجه بیشتر به آخرت، اشاره دارد که در نهایت باعث تخریب محیط زیست می شود در تفکر تحجرگرایانه بحث تجارت، سود و سرمایه مطرح است.
وی ادامه داد: پرداختن به هر دو موضوع سبب بی عدالتی می شود چراکه در هر دو تفکر مباحث محیط زیستی و حفاظت از آن و همچنین منافع جامع و حقوق آیندگان در اولویت نیست.
رئیس ستاد محیط زیست و توسعه پایدار در ادامه گفت: کار اصلی ما ارتباط با مردم و فرهنگ سازی است در این زمینه باید بستر لازم را برای حضور هرچه پر رنگ تر مردم در صحنه محیط زیست فراهم کنیم.
حجت الاسلام و المسلمین عبدالهی رئیس حوزه علمیه معیر در ادامه افزود: اسلام دین دنیا و آخرت است که فقط به آخرت نگاه نمی کند انسان چون زنده است باید زندگی کند و زندگی باید طوری باشد که مردم به آسایش برسند و از یک سلامت روحی و جسمی مناسب برخوردار باشند.
بر اساس گزارش روابط عمومی ستاد محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران، وی با اشاره به اینکه حفظ محیط زیست مسله امر معرف و نهی از منکر است که در دین اسلام هم به آن تاکید شده گفت: باید با فرهنگ سازی سطح مطالبات مردم افزایش یابد و از لحاظ جنبه محیط زیستی تفاوت جنوب و شمال شهر تهران به حداقل برسد.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : ادامه - اشاره - تهران - اسلام - انسان - موضوع - پایدار - توسعه - زیستی - زندگی - فرهنگ - تحجرگرایانه - سلامت - اینکه - افزایش - تفاوت - مطالبات - علمیه - اهمیت - تاکید -

نظر شما در مورد : کاهش تفاوت شمال و جنوب شهر تهران با افزایش مطالبات محیط زیستی شهروندان

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها