تاریخ انتشار : دوشنبه 20 فروردین 1397 - ساعت : 11:24

کد مطلب: 48071 چاپ به اشتراگ گذاشتن

راه اندازی۳خانه بازیافت در جنوب تهران

مازندشورا: شهردارآنلاین: شهردار منطقه ۲۰ تهران از راه اندازی ۳ خانه بازیافت با سازه ساختمانی و ثابت به منظور مدیریت بهینه جمع آوری پسماند خشک در جنوب تهران خبر داد.

مازندشورا:سید احمد صفوی صبح دوشنبه با اعلام این خبر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: به منظور ارائه خدمات آموزشی و ترویج فرهنگ تفکیک پسماند از مبداء، ۳ خانه بازیافت در میدان شهید بروجردی، فلکه اول دولت آباد و چشمه علی راه اندازی شده است.

صفوی با اشاره به اینکه برای راه اندازی خانه های بازیافت از ساختمان های موجود در بوستان ها استفاده شده است، افزود: با توجه به ساختار ثابت و فضای مناسب، شهروندان علاوه بر تحویل پسماند خشک امکان استفاده از آموزش های هدفمند و تبادل نظر با کارشناسان این امر را نیز دارند.

وی به وجود ۱۸ غرفه بازیافت در قالب کانکس نیز اشاره کرد و گفت: علاوه بر فرهنگ سازی تفکیک پسماند از مبداء، مدیریت شهری وظیفه ایجاد زیرساخت های لازم برای سهولت دسترسی شهروندان به محل های جمع آوری پسماند خشک را به عهده دارد که بر این اساس افزایش محل های جمع آوری پسماند در اقدامات هر ساله قرار دارد.

شهردار منطقه ۲۰ تهران گشت زنی ماشین های ملودی، تعبیه مخازن ویژه و آموزش های چهره به چهره را از دیگر برنامه های مدیریت شهری برشمرد و افزود: فعالیت های فرهنگی انجام شده در این زمینه طی سال های اخیر موجب شده تا شهروندان در خصوص اهمیت تفکیک و تاثیر آن در کاهش هزینه های تحمیلی به مدیریت شهری مطلع شوند و در روز طبیعت شاهد جمع آوری یک تن پسماند خشک از بوستان های منطقه ۲۰ تهران بودیم.

منبع:مهر


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #پسماند #بازیافت #شهروندان #تهران #مدیریت #تفکیک #منطقه #علاوه #افزود #آموزش #اشاره #فرهنگ #مبداء #اندازی #بوستان #استفاده

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : راه اندازی۳خانه بازیافت در جنوب تهران

*

*


X https://sport45.site/