چشم طمع عناصر معلوم‌الحال به نساجی شماره یک/آینده ویرانِ تنها میراثِ نساجی در مازندران/مراودات پشت پرده برای واگذاری نساجی

تاریخ انتشار : سه شنبه 21 فروردین 1397 - ساعت : 08:30

کد مطلب: 48123 چاپ به اشتراگ گذاشتن

نامه سرگشاده سه عضو شورای شهر قائمشهر به رئیس سازمان خصوصی‌سازی

چشم طمع عناصر معلوم‌الحال به نساجی شماره یک/آینده ویرانِ تنها میراثِ نساجی در مازندران/مراودات پشت پرده برای واگذاری نساجی

مازندشورا: بعد از دریافت پیشنهاد از طرف دلال و سرمایه‌گذاران مختلف، برخی اعضای شورا و هیأت مدیره مراودات اداری و خصوصی و همین‌طور مکاتبات غیراصولی، منفعلانه و مهم‌تر از آن شتاب‌زده در واگذاری کارخانه داشته‌اند، باعث ایجاد دو اثر منفی در افکار عمومی و مدیریت دو حوزه شهرداری و کارخانه شد.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس مازندران، در لحظات آخر واگذاری کارخانه نساجی شماره یک قائم‌شهر در سال حمایت از کالای ایرانی، محمدعلی شیرسوار، احسان اسماعیلی و محمدنصیر متانی سه تن از اعضای شورای اسلامی شهر قائم‌شهر در نامه‌ای سرگشاده به علی‌اشرف عبدالله‌پوری حسینی رئیس سازمان خصوصی‌سازی ایران از این اقدام به‌شدت انتقاد کردند.

گفتنی است نساجی شماره یک قائم‌شهر به شهرداری این شهر واگذار شده بود.

در متن این نامه آمده است: همانطور که مستحضرید کارخانه نساجی شماره یک از طرف مجموعه مدیریت حضرتعالی به شهرداری قائمشهر واگذار شده است.

با توجه به اینکه کارخانه فوق از سال‌های قبل زیانده بوده است و همیشه سازمان گسترش صنایع از طریق کمک‌های مالی، بخشودگی و زمان دادن در پرداخت دیون ممتازه، پرداخت حقوق و دیگر مسائل مبتلابه کارخانه، رفع مشکل می‌کرده است لذا بعد از واگذاری توسط سازمان خصوصی‌سازی به شهرداری، پرداخت کلیه دیون به هر نحو و به طرق مختلف، کامل و بدون کمک از نهاد، دستگاه و امثالهم پرداخت شده است.

با توجه به اینکه مدتی است بعد از دریافت پیشنهاد از طرف دلال و سرمایه‌گذاران مختلف، برخی اعضای شورا و هیأت مدیره  مراودات اداری و خصوصی و همین‌طور مکاتبات غیراصولی، منفعلانه و مهم‌تر از آن شتاب‌زده در واگذاری کارخانه داشته‌اند، باعث ایجاد دو اثر منفی در افکار عمومی و مدیریت دو حوزه شهرداری و کارخانه شد.

اول اینکه انگیزه، استقلال و نظم در مدیران،کارگران و متصدیان صنعت نساجی را مورد آسیب و تحت‌الشعاع قرار داده و بار کاهش تولید و درآمد کارخانه روی دوش شهرداری افتاده.

و دوم اینکه، سر و صدا و رفت و آمدهای عناصر معلوم‌الحال که چشم طمع به سرمایه این شهر را دارند را فعال کرده و با توجه به عدم کارکرد مناسب نمایندگان دولت در شهرستان ما که مسبوق به سابقه در نساجی شماره دو می‌باشد، به اسم سرمایه‌گذاری و بهانه‌های واهی، مثل: ایجاد تنش‌های اجتماعی و اعتصاب کارگری و غیرقانونی بودن سهام‌داری شهرداری، با نازل‌ترین قیمت و بدترین شرایط، شهردار و برخی اعضای شورا، هیأت مدیره و دایره ارتباطی نمایندگان مجلس و نماینده عالی دولت را تحت فشار آسیب‌ها و اعتراضات خیابانی قرار داده است.

لذا به جنابعالی هشدار و تذکر می‌دهیم، ضمن حمایت از قشر آبرومند و مظلوم کارگر و کارگرزاده شهرمان، در بازپس‌گیری کارخانه از شهرداری دقت نظر فرمائید که این سنگ بنای با ارزش شهری به مانند نساجی شماره دو که با همین روش به‌جای احقاق حقوق مردم تنها برای عده‌ای سیاستمدار غیربومی عایدی داشته و سنگ بنای دلخوری و دلزدگی مردم این شهر را بنا نهاده برای بار دوم این شرمساری از مردم اتفاق نیفتد.

و در آخر از فرآیند بازپس‌دهی و دلالی‌گری موجود، تبری.

و به مانند برخی شخصیت‌های منطقه و به‌خصوص پس از منویات پدرانه و دلسوزانه حضرت آیت‌الله معلمی نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه شهرمان حاضر به بازپس‌دهی این سرمایه عظیم و آبروی چنددهه شهرمان نیستیم.

از جنابعالی و مسؤولینی که به هر نحو توانایی و دغدغه این مردم را دارند، خواستار کارگشایی جهت ادامه سهام‌داری شهرداری و نظارت در بنگاه نساجی و جذب سرمایه و اشخاص کاردان در حوزه بنگاه‌داری را داریم.

3141/ج


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #نساجی #کارخانه #شهرداری #شماره #اینکه #پرداخت #واگذاری #شورا #خصوصی‌سازی #قائم‌شهر #اعضای #مازندران #سرمایه #شهرمان #مجلس #دارند #نمایندگان #نماینده #جنابعالی #مانند #بازپس‌دهی #سهام‌داری #واگذار #معلوم‌الحال #عناصر #قائمشهر #شورای #مراودات #حمایت #مختلف #مدیریت #سرگشاده #ایجاد

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : چشم طمع عناصر معلوم‌الحال به نساجی شماره یک/آینده ویرانِ تنها میراثِ نساجی در مازندران/مراودات پشت پرده برای واگذاری نساجی

*

*


X https://sport45.site/