تسهیل سرمایه‌گذاری در احداث مجتمع‌های خدماتی رفاهی بین‌راهی در خراسان رضوی

تاریخ انتشار : سه شنبه 21 فروردین 1397 - ساعت : 08:40

کد مطلب: 48125 چاپ به اشتراگ گذاشتن

با حذف یک فرآیند اداری زمان‌بر انجام شد:

تسهیل سرمایه‌گذاری در احداث مجتمع‌های خدماتی رفاهی بین‌راهی در خراسان رضوی

مازندشورا: رئیس اداره بازرگانی و سرمایه‌گذاری اداره راهداری خراسان رضوی گفت: با هدف تسریع در صدور مجوزها و سهولت بیشتر سرمایه‌گذاران در احداث مجتمع‌های خدماتی رفاهی بین‌راهی، مقرر شد فرآیند تخصیص یا تغییر کاربری زمین‌های محل احداث مجتمع خدماتی رفاهی در ۴۴ نقطه مکان‌یابی شده، بدون طرح موضوع در کارگروه امور زیربنایی و شهرسازی استان انجام شود.

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان خراسان رضوی، سید حامد افتخارزاده گفت: جذب مسافران جاده‌ای به داخل مجتمع‌های خدماتی رفاهی بین‌راهی به منظور برخورداری از یک استراحت کوتاه‌مدت رضایت‌بخش، استفاده از امکانات داخل مجتمع‌ها، رفع خستگی و پیگیری سفر به شکلی ایمن تا رسیدن به مقصد نقش قابل‌توجهی در ارتقای ایمنی جاده‌ای دارد. لذا جذب سرمایه‌گذاری بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری در این حوزه از اهداف و برنامه‌های اصلی این اداره کل است.

وی با اشاره به این موضوع که متولی صدور موافقت اصولی اولیه و پروانه بهره‌برداری از مجتمع‌های خدماتی رفاهی بین‌راهی، اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان است، افزود: برابر با قوانین موجود، به منظور اخذ زمین‌های دولتی و تغییر کاربری آن‌ها از کشاورزی به خدماتی، نیازمند طی یک فرآیند قانونی ولی زمان‌بر است که در این بین، اخذ نظر کارگروه زیربنایی و شهرسازی استان، بخش عمده‌ای از فرآینداست. کارگروه مذکور، کلیه طرح‌های سرمایه‌گذاری دولتی و غیردولتی در سطح استان را از منظر کلیه دستگاه‌های عضو کارگروه بررسی و نظر نهایی خود را به ارگان‌های ذیربط در خصوص امکان یا عدم امکان تغییر کاربری زمین‌ها ارائه می‌نماید و بدین منظور، اقدام به اخذ استعلامات کتبی از بیش از بیست دستگاه‌ دولتی نموده و متعاقباً پس از گردآوری پاسخ این استعلامات، پروژه موردنظر را در کارگروه مطرح و روی آن تصمیم‌گیری می‌نماید.

افتخارزاده ادامه داد: در طرح‌های احداث مجتمع‌های خدماتی رفاهی بین‌راهی، این فرآیند به طور معمول بسته به سطح پیگیری سرمایه‌گذاران، بین شش ماه تا دو سال زمان می‌برد و بسیاری از سرمایه‌گذاران از طولانی بودن این فرآیند گلایه دارند؛ به خصوص که در برخی موارد نتیجه بررسی طرح‌ها در کارگروه مذکور، منفی بوده و بدین ترتیب کلیه پیگیری‌ها و اقدامات سرمایه‌گذاران عملاً بی‌نتیجه است.

این مقام مسئول با توجه به اهمیت فوق‌العاده موضوعات مرتبط با ایمنی جاده‌ها و ماهیت خدمات‌رسانی مجتمع‌های خدماتی رفاهی در سطح جاده‌ها گفت: این اداره کل از ابتدای سال ۱۳۹۶ و پس از انعقاد تفاهم‌نامه حمایت از سرمایه‌گذاران در احداث مجتمع‌های خدماتی رفاهی بین‌راهی میان رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای و رئیس سازمان امور اراضی کشور، تلاش خود را بر روی حذف یا ساده‌سازی فرآیند طولانی کارگروه امور زیربنایی استان برای طرح‌های سرمایه‌گذاری در احداث مجتمع‌های خدماتی رفاهی معطوف نمود و در مکاتبات متعدد با دستگاه‌های ذیربط به خصوص استانداری خراسان رضوی، سازمان امور اراضی، اداره کل راه و شهرسازی، مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان و... این مهم را در دستور کار قرار داد.

رئیس اداره بازرگانی و سرمایه‌گذاری اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان خراسان رضوی ضمن اشاره به مطرح شدن درخواست این اداره کل در جلسه ۲۳ بهمن‌ماه ۱۳۹۶ کارگروه امور زیربنایی و شهرسازی استان گفت: این موضوع با نظر مساعد و حمایت معاون محترم هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی مورد تصویب قرار گرفت و مقرر شد نقاطی که اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان در قالب طرح تفصیلی مجتمع‌های خدماتی رفاهی استان مکان‌یابی نموده است (۴۴ نقطه) از چرخه کارگروه امور زیربنایی و شهرسازی خارج و استعلامات موردنظر مستقیماً توسط اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان یا اداره امور اراضی جهاد کشاورزی استان اخذ گردد و بدین ترتیب نیازی به طرح موضوع در کارگروه زیربنایی و شهرسازی استان نخواهد بود.

وی تأکید کرد: گام بزرگی در جهت ساده و کوتاه‌سازی روال اخذ مجوزهای لازم برای سرمایه‌گذاران در احداث مجتمع‌های خدماتی رفاهی استان برداشته شده است.

افتخارزاده در پایان عنوان کرد: نقشه قرارگیری ۴۴ نقطه مکان‌یابی شده به همراه کلیه ضوابط و اطلاعاتی که در تصمیم‌گیری سرمایه‌گذاران محترم تأثیرگذار است در پرتال این اداره کل به آدرس www.razavi.rmto.ir، در زبانه قوانین و مقررات و زیرمجموعه تأسیسات زیربنایی و جانبی قابل‌دسترسی است. سرمایه‌گذارانی که مایل به سرمایه‌گذاری در این نقاط باشند می‌توانند علاوه بر استفاده از امتیازات مصوبه مذکور، از سایر تسهیلات سازمان متبوع مثل ساده‌سازی ضوابط احداث مجتمع‌های خدماتی رفاهی برای این نقاط و کمک‌های بلاعوض سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای در احداث رمپ‌های ورود و خروج و نصب تابلوهای اطلاع‌رسانی مجتمع بهره‌مند شوند.


منبع : وزارت راه و شهرسازی/جاده ای

برچسب ها : #استان #اداره #خدماتی #رفاهی #مجتمع‌های #کارگروه #جاده‌ای #سرمایه‌گذاری #حمل‌ونقل #راهداری #احداث #سرمایه‌گذاران #زیربنایی #خراسان #شهرسازی #فرآیند #بین‌راهی #اراضی #مذکور #طرح‌های #افتخارزاده #منظور #موضوع #استعلامات #نموده #طولانی #موردنظر #تصمیم‌گیری #محترم #مکان‌یابی #ضوابط #استانداری #ساده‌سازی #جاده‌ها #حمایت #ترتیب #کشاورزی #اشاره #قوانین #ایمنی #پیگیری #زمان‌بر #استفاده #دولتی #تغییر #ذیربط #امکان #بررسی #دستگاه‌های #کاربری #می‌نماید

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : تسهیل سرمایه‌گذاری در احداث مجتمع‌های خدماتی رفاهی بین‌راهی در خراسان رضوی

*

*


X https://sport45.site/