تاریخ انتشار : سه شنبه 21 فروردین 1397 - ساعت : 11:20

کد مطلب: 48144 چاپ به اشتراگ گذاشتن

گلایه ازعدم واکنش به سخنان دادستان کل کشور

مازندشورا: شهردارآنلاین: رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران از عدم واکنش رئیس شورای شهر تهران به اظهارات روز گذشته دادستان کل کشور انتقاد کرد.

مازندشورا:محمدجواد حق شناس صبح امروز در تذکر پیش از دستور خود در پنجاه و دومین جلسه شورای شهر گفت: طبق اصل ۵۷ قانون اساسی قوای حاکم،‌ مقننه، مجریه و قضاییه هستند  و بر تفکیک قوا در قوانین تاکید شده است. بیشتر کشورهای دنیا نیز به این نتیجه رسیده‌اند که تفکیک قوا اثربخش است و به همین دلیل مورد تاکید قانون و امام راحل (ره) نیز قرار گرفت.

وی با اشاره به سخنان روز گذشته دادستان کل کشور گفت: روز گذشته سخنان دادستان کل کشور مصداق بارز عدول از قانون اساسی و دخالت در اختیارات شورای شهر تهران در مورد استعفای شهردار بود.

حق شناس با بیان اینکه من از موافقان استعفا بودم و می‌خواهم که تکلیف شهر حتی برای یک ساعت نیز به تعویق نیفتد، گفت: از نمایندگان مردم تهران به خصوص صادقی و رحیمی همچنین حافظی تشکر می‌کنم که نسبت به این موضوع واکنش نشان دادند ولی انتظار داریم رئیس شورا نیز در این زمینه اظهار نظر کند همچنین امیدوار هستم که دادستان کل کشور در سخنانش تجدید نظر کند.

منبع:ایرنا


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #دادستان #قانون #شورا #سخنان #استعفا #همچنین #شورای شهر #تهران #تفکیک #شورای #اساسی #واکنش #تاکید #گذشته

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : گلایه ازعدم واکنش به سخنان دادستان کل کشور

*

*


X https://sport45.site/