مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 48152 -تاریخ انتشار : سه شنبه 21 فروردین 1397 -ساعت : 12:30

چاپ به اشتراگ گذاشتن
عوامل تشدید قیمت دلار در بازار ایران/بخشی از محدودیت‌های ارزی از برجام نشات می‌گیرد

در گفت‌وگوی فارس با یک کارشناس اقتصادی مطرح شد

عوامل تشدید قیمت دلار در بازار ایران/بخشی از محدودیت‌های ارزی از برجام نشات می‌گیرد

مازندشورا: کارشناس اقتصادی و مسائل بانکی با تشریح عوامل تشدید قیمت دلار در بازار ایران، گفت: در حال حاضر مباحثی که در ارتباط با دلار مطرح است، مباحث اقتصادی نیست.

مازندشورا:ابوالحسن معصومی در شهرستان ساری، درباره وضعیت قیمت دلار در بازار اظهار کرد: در حال حاضر مباحثی که در ارتباط با دلار مطرح است، مباحث اقتصادی نیست.

وی با اعلام اینکه مسؤولان روز گذشته اعلام کردند که افزایش قیمت دلار به دلیل مسائل اقتصادی ایجاد نشده است، تصریح کرد: مباحث تلاش‌های منطقه‌ای و اختلاف‌های داخلی مواردی است که مطرح شده است.

این کارشناس ارشد اقتصادی خاطرنشان کرد: نرخ قیمت ثابت برای دلار اعلام شده است، برای یکسان‌سازی قیمت ارز است، باید ببینیم این قیمت جدید شده در بازار چه تاثیری دارد.

وی ادامه داد: رقم 6 هزار و 100 روز گذشته با اعلام نرخ 4 هزار و 200 تومان به 5 هزار و 700 تومان رسیده است.

معصومی اظهار کرد: اگر نرخ دلار امروز به زیر 5 هزار تومان برسد به نرخ تثبیت ارز می‌رسیم، اگر غیر از این باشد باید بررسی شود که تنش‌های منطقه‌ای تا چه مقدار اثرگذار است و میزان آن هم باید مورد ارزیابی قرار گیرد.

وی ادامه داد: نظر شخصی‌ام این است که طی یک ماه آینده تنش‌های منطقه‌ای را داریم و نوسانات نرخ ارز نمی‌تواند به 4 هزار و 200 تومان نزدیک شود.

کارشناس ارشد اقتصادی و استاد دانشگاه خاطرنشان کرد: ممکن است در نرخ رسمی به این عدد نزدیک شویم ولی نرخ غیررسمی دچار نوسانات است، ممکن است در قیمت 5 هزار تومان و 5 هزار و 300 باقی بماند.

وی در پاسخ به این سؤال که از نظر علمی و مباحث کارشناسی نمی‌توان اقدام مناسبی برای تثبیت نرخ ارز تعریف کرد، گفت: بحث علمی زمانی موثر است که بحث ارز مباحث اقتصادی باشد.

معصومی یادآور شد: بخشی از مباحث اقتصادی ارز بحث عرضه و تقاضا، عدم وجود محدودیت‌های ارزی و همچنین سیاست‌های اجاره‌ای ما مناسب بوده باشد و ذخایر ارزی مناسب در اختیار داشته باشیم.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا در همه این حوزه‌های که اعلام شده در حال حاضر دچار مشکل هستیم، ادامه داد: همه حوزه‌ها در حال حاضر مورد بحث است که عوامل درونی و بیرونی داشته که حوصله بحث در این گفت‌وگو وجود ندارد.

کارشناس ارشد اقتصادی و دانشگاه، بیان کرد: بحث مافیای اقلیم اربیل و کردستان و حتی ترکیه که دلار را باقیمت متفاوت عرضه می‌کنند که نیاز است در این حوزه اقدامات مناسبی انجام شود.

وی اضافه کرد: به نظرم باید تا یک ماه آینده منتظر قضیه برجام باشیم و بخشی از محدودیت‌های ارزی از برجام نشات می‌گیرد.

معصومی در پاسخ به این سؤال که در ایام انتخابات مطرح شده بود که قیمت دلار به 7 هزار تومان می‌رسد، آیا به نظر شما عواملی هستند که نسبت به این موضوع دامن بزنند، افزود: برخی از مباحث افزایش قیمت دلار مربوط به تنش‌های سیاسی داخلی است که از گذشته اتفاق افتاده است و ممکن است در حال حاضر عملیاتی شود.

وی خاطرنشان کرد: دولتی‌های معتقد هستند که سناریوی که رقبا برای آنها ایجاد کردند، اثرگذار است که ما نمی‌توانیم در حال حاضر روی آن نظر بدهیم و نقش آن در حال حاضر قابل بحث نیست.

این کارشناس ارشد اقتصادی در پایان گفت: متولیان اعلام می‌کنند که 25 میلیارد دلار نزد مردم هست، آیا این دلار می‌تواند بازار را تحت تاثیر قرار دهد، این موارد نکات قابل بحث است.

86004/ع


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : اقتصادی - تومان - اعلام - مباحث - کارشناس - بازار - معصومی - تنش‌های - ادامه - منطقه‌ای - خاطرنشان - محدودیت‌های - گذشته - برجام - باشیم - آینده - مناسب - مناسبی - اثرگذار - دانشگاه - نوسانات - نزدیک - ایجاد - می‌گیرد - عوامل - گفت‌وگو - اظهار - داخلی - افزایش - تثبیت -

نظر شما در مورد : عوامل تشدید قیمت دلار در بازار ایران/بخشی از محدودیت‌های ارزی از برجام نشات می‌گیرد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*