از هدررفت آب در ایستگاه میاندورود تا خشکی شالیزارها+فیلم و تصاویر

تاریخ انتشار : سه شنبه 21 فروردین 1397 - ساعت : 12:30

کد مطلب: 48153 چاپ به اشتراگ گذاشتن

از هدررفت آب در ایستگاه میاندورود تا خشکی شالیزارها+فیلم و تصاویر

مازندشورا: پوسیدگی لوله آب حفرشده در ایستگاه شماره دو میاندورود موجب شده که حدود دو ماه هدررفت آب در این منطقه رخ دهد و آنچه از این هدررفت نصیب مردم شده، ایجاد حوضچه‌ای از آب زلال است که بنا به گفته اهالی منطقه عمق آن به 3 متر می‌رسد.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، پوسیدگی لوله آب حفر شده در ایستگاه شماره دو میاندورود موجب شده است که حدود دو ماه هدر رفت آب در این منطقه رخ دهد و آنچه از این هدر رفت نصیب مردم شد ایجاد حوضچه‌ای از آب زلال است که بنا به گفته اهالی منطقه عمق آن به سه متر مربع می‌رسد.

روز سه‌شنبه 24 بهمن ماه سال گذشته این اتفاق برای رفع پوسیدگی لوله آب اتفاق افتاد اما از آن زمان تاکنون آب از هر طرف به هدر می‌رود علاوه بر اینکه در قسمت‌های دویکر لوله نیز شاهد هدررفت آب هستیم.

در حالی این اتفاق رخ داده که رنگ خشکسالی در منطقه به صدا درآمده و کشاورزان این منطقه امسال نتوانستند کشت کنند و برخی خود را به سرنوشت سپردند و مطابق سال‌های گذشته اقدام به کشت کردند در حالی‌که اعلام شده متضرر خواهند شد.

 

 

مقوله مدیریت مصرف آب و رعایت صرفه‌جویی ضرورتی انکارناپذیر بوده و امروز برهیچ کسی پوشیده نیست با این وجود این‌گونه اقدامات واقعا جای سؤال دارد.

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان میاندورود در این‌باره به خبرنگار فارس، اظهار کرد: شکستگی لوله موجب جمع شدن آب در ایستگاه شماره دو میاندورود شده است.

کیومرث فصلی بیان کرد: لوله‌های خط پمپاژ و خط انتقال متاسفانه دچار شکستگی شده است و برای انجام رفع آن آب 11روستا قطع می‌شود که این کار ما را سخت می‌کند.

وی ادامه داد: ما مجبور هستیم مرحله به مرحله این اقدام را انجام می‌دهیم، امروز عملیات رفع شکستگی لوله‌ها آغاز می‌شود و براساس پیش‌بینی دو روز طول خواهد کشید.

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان میاندورود افزود: شرایط را مشاهده کردیم و کنده‌کاری انجام شد عمق شکستگی زیاد است ولی پدید آمد حوضچه به عمق سه متر صحت ندارد.

 

 

فضلی در پایان گفت: با توجه به اینکه مسافران در مازندران حضور دارند نیاز است اقدام با حوصله و دقت بیشتر و همچنین آسیب‌پذیری کمتر صورت گیرد.

به گزارش فارس، همواره در ارتباط با بحث مدیریت و رعایت الگوی مصرف مسؤولان مردم را مخاطب خود قرار می‌دهند و هموراه تأکید بر اهمتی این موضوع است و مردم نیز در این زمینه تلاش می‌کنند اما بهتر است مسؤولان نیز در این زمینه قدری تأمل کنند شاید این آب شالیزارهایی را سرسبز و معاش خانواده‌‌هایی را تأمین می‌کرد.

 

 

86034/ج


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #میاندورود #منطقه #شکستگی #اقدام #اتفاق #شهرستان #ایستگاه #امروز #روستایی #فاضلاب #مرحله #زمینه #مسؤولان #رعایت #اینکه #پوسیدگی #گزارش #شماره #گذشته #هستیم #هدررفت #مدیریت

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : از هدررفت آب در ایستگاه میاندورود تا خشکی شالیزارها+فیلم و تصاویر

*

*


X https://sport45.site/